Власне, відділення на базі Тернопільської обласної клінічної лікарні функціонує з 2018 року та обладнане найсучаснішою апаратурою, що дозволяє якісно надавати медичну допомогу та зберегти життя пацієнту.
«У нашому відділенні проводяться оперативні втручання на ангіографі. В основному, ми займаємося лікуванням інфаркту – це основний наш елемент роботи, – розповідає завідувач відділення інтервенційної радіології, кардіології та реперфузійної терапії Богдан Маслій. – Близько 70-90% роботи – це робота з пацієнтами серцево-судинного профілю. Крім того, ми займаємося лікуванням хвороб судин нижніх кінцівок, судин головного мозку… І також дуже велика галузь – це аритмологія, тобто лікування аритмій серця за допомогою імплантації кардіостимуляторів».
Як пояснює Богдан Маслій, суть втручань полягає в тому, що через дрібну судинку на нозі або на руці проводиться маленький прокол 2-3 мм в діаметрі і заводиться до будь-якого органу спеціальний катетер – трубочка, яка має певний вигин та може катетеризувати (ввійти в потрібну судину) це судини серця, судини ніг, судини головного мозку…
«Практично до будь-якого органу – печінка, селезінка, кишечник. Певні ураження будь-якого органу можна лікувати за допомогою таких ендоваскулярних методик, спостерігаючи на екрані монітора рентгенівське зображення. Тобто ми бачимо під рентгеном, як тече кров (контраст, який ми вводимо) і бачимо, де судина звужена, де вона забита або, навпаки, бувають випадки, коли вона патологічно неправильно розширена і може розірватися і нести загрозу для життя людини – це найчастіше трапляється при інсультах, кажуть, геморагічний інсульт, удар. Людина падає, втрачає свідомість. Таким речам можна запобігти або лікувати в наших умовах», – зазначає Богдан Маслій.
Водночас, він підкреслює, що відділення обладнане найкращою апаратурою.
«Це не тільки ангіограф. Ми маємо внутрішньо-судинний ультразвук, внутрішньо-судинну лазерну візуалізацію із зображенням судини зсередини. Це навіть стосується і судин серця. Ми маємо прилади, які дозволяють висвердлити кальцинований канал в судині, коли судинка забита кальцієм таким чином, що балоном неможливо продути. Всі ці засоби допомагають у наданні якісної медичної допомоги та порятунку життя і здоров’я пацієнтів», – резюмує лікар.
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: Богдан Маслій, Тернопільська обласна клінічна лікарня