Тернопіль доєднався до національної програми #ВрятуйКінцівку, яка стала новим кроком у наданні медичної допомоги важко травмованим українцям.
В ортопедо-травматологічному відділенні Тернопільської обласної клінічної лікарні проводитимуть надскладні операції з порятунку кінцівок, котрі тепер буде оплачувати програма.
Саме тут лікарі працюють зі складною реконструктивною хірургією – нарощують кістки, а також виконують пластичні та функціональні операції, щоб зберегти кінцівки.
В Тернополі програма #ВрятуйКінцівку стартувала проведенням двох надскладних операцій, що були здійснені силами команди травматологів-ортопедів, в тому числі – запрошених фахівців з Інституту травматології-ортопедії НАМН України.
Одна з операцій тривала майже 7 годин. Поранення – дуже серйозні.
Допомога постраждалим й проведення хірургічних втручань стало можливим завдяки співпраці з Міжнародний благодійним фондом «Здоров’я українського народу».
Мета програми #ВтятуйКінцівку – боротьба з ампутаціями, боротьба за збереження рук і ніг і повноцінне життя українців.
Делегація фонду навідала Тернопільську лікарню.
«Ми були здивовані, наскільки розумно лікарі налагодили процес розбору клінічних випадків. Це дозволяє якісно та максимально оперативно оперувати й допомагати великій кількості пацієнтів. За останній рік відділення успішно здійснило понад 4 тисячі операцій з порятунку кінцівок, що свідчить про високу ефективність та потужний внесок у збереження життя та здоров’я постраждалих від війни українців,- зазначає Сергій Сошинський, президент фонду «Здоров’я українського народу».
За оцінкою медичних експертів, в Україні очікується понад 200 000 людей з інвалідністю внаслідок активної фази війни, з яких приблизно 17 000 – 22 600 – люди з ампутованими кінцівками.
Понад 74% воєнних травм – це саме травми рук та ніг.
Після отримання поранення постраждалі потрапляють до лікарень. Далі вони отримують медичну допомогу відповідно до державної програми медичних гарантій (НСЗУ). Нині, на жаль, в НСЗУ є лише «хірургічний» пакет, який передбачає усього 8 635 грн.
Щоби зберегти кінцівку після мінно-вибухової травми є потреба у вартісних медичних девайсах, таких як – апарат зовнішньої фіксації (це фіксатори, котрі рятують кінцівки), ендопротези (внутрішні протези), шурупи та металеві деталі, які вживляються в кістку, щоби її зростити (остеосинтез).
Медичні девайси, необхідні для збереження кінцівок після мінно-вибухової травми – дуже вартісні, але життєво необхідні. Вартість лікування таких травм може коливатись від 40 000 до 500 000 гривень.
Сучасні підходи, лікарі, що переймають досвід в найкращих ортопедичних центрах Європи та світу, найякісніші ортопедичні девайси – саме це допомагає тернопільським лікарям рятувати й «ставити на ноги» воїнів, за чиї випадки не ризикували братися інші.
«Внаслідок повномасштабного вторгнення пацієнти набагато важчі. Інтенсивність війни та важкість артилерійських боїв зумовлюють іншу природу травми, – ділиться Сергій Гаріян завідувач ортопедо-травматологічним відділенням Тернопільської обласної клінічної лікарні. – Лікуючи пацієнтів, ми маємо три цілі. Перша – зберегти життя, друга – зберегти кінцівку, третя – зберегти її функцію. Наша задача – якомога швидше повернути пацієнта до руху”.
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: #ВрятуйКінцівку, Здоров'я українського народу, Сергій Гаріян