З часу вторгнення в Україну країни-терориста, багато наших земляків опинилися за кордоном. Час минає, українці облаштовуються в інших країнах. Якщо для одних – це тимчасове рішення, то для інших – нова сторінка життя, відтак вони задумуються про набуття громадянства іноземної держави. Про правові наслідки цього рішення розповідає начальник Управління ДМС у Тернопільській області Ярослав Давибіда.
– Чи визнає Україна подвійне громадянство?
– Відповідно до статті 4 Конституції в Україні існує єдине громадянство, а підстави набуття і припинення громадянства України визначаються на законодавчому рівні, – зауважує керівник міграційної служби області. – Отож, якщо українець набув громадянства іншої держави, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.
– У яких випадках особа перестає бути громадянином України?
– Громадянство України припиняється внаслідок виходу з громадянства, оформлення втрати громадянства України, а також на підставах, передбачених міжнародними угодами України. Відповідно до статті 19 Закону України «Про громадянство», однією з підстав для оформлення втрати громадянства України є добровільне набуття українцем громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття.
– Коли саме у такому випадку правовий зв’язок між особою та Україною вважається розірваним?
– Особа вважається громадянином України до моменту видання указу Президента України про припинення громадянства України. До того часу вона користується усіма правами і несе всі обов’язки громадянина України. Таким чином, добровільне набуття громадянства іноземної держави громадянином України не звільняє його від обов’язку дотримання Конституції та Закону України, а також від відповідальності за їх порушення до прийняття відповідного рішення Президентом України про припинення громадянства України.
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: Ярослав Давибіда