Українська асоціація футболу та Асоціація футболу Тернопільщини, за підтримки УЄФА, реалізує потужний проєкт допомоги дітям – «Відкриті уроки футболу».
До початку повномасштабної війни одним з основних його завдань було допомогти дітям-переселенцям адаптуватися і подружитися з однолітками з приймаючих громад. Сьогодні діти на всій території України опинилися у складних умовах. Не кожний дорослий може уявити, що відчуває дитина, тато чи мама якої на фронті, чи, не дай Боже, хтось загинув.
Тож «Відкриті уроки футболу», які відбулися на стадіоні села Котів Саранчуківської громади Тернопільської області, мали на меті надати психосоціальну підтримку дітям в умовах війни через соціальний інструмент гри, відкриті футбольні івенти, та закохати дітей у футбол.
На урочистому відкритті заходу були присутні перший заступник голови – виконавчий директор Асоціації футболу Тернопільщини Василь Заторський, голова Саранчуківської громади Володимир Петровський, голова комітету дитячо-юнацького футболу Асоціації футболу Тернопільщини Володимир Ясюченя, координатор «Відкритих уроків футболу» Саранчуківської громади Роман Міщанчук та староста села Котів Володимир Білик.
Відкриття спортивного свята розпочали традиційно під гімн України. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх героїв, які віддали своє життя за наше майбутнє.
З вітальним словом до учасників заходу звернувся голова громади Володимир Петровський. Він побажав усім позитивних емоцій та мирного неба.
Василь Заторський привітав усіх присутніх від імені голови Асоціації Тараса Юрика. Василь Миколайович наголосив, що у свій час Бережанщина дала багато відомих постатей українському та обласному футболу і ті, колишні традиції, мали б продовжитися сьогоднішнім поколінням, в тому числі учасниками відкритих уроків футболу.
Головним диригентом спортивного дійства був Володимир Ясюченя, який координував захід.
Проєкт Української асоціації футболу за підтримки Дитячого фонду УЄФА та Асоціації крос-культурних проєктів (Данія) “Відкриті уроки футболу” (Open Fun Football Schools) це:
– психосоціальна підтримка дітей ВПО, дітей військових ЗСУ, дітей, постраждалих від війни;
– об’єднання і дружба дітей ВПО з місцевими дітьми, соціальна інтеграція;
– інклюзивне середовище, участь дітей незалежно від рівня здібностей, статі, а також участь дітей з особливими освітніми потребами;
– знання з безпеки в умовах війни;
– філософія масового футболу – радість від гри замість результату за всяку ціну;
– виховання здорового способу життя;
– розвиток волонтерства;
– активізація місцевих громад через міжсекторні мережі (вчителі, тренери, психологи, фахівці з безпеки, батьки, молодіжні лідери, місцева влада, меценати тощо).
У проєкті взяли участь учні загальноосвітніх навчальних закладів Саранчуківської сільської громади. Всього було залучено понад 70 дітей. На спортивно-розважальних майданчиках працювали з учнями вчителі фізичної культури та практичний психолог. Вони проводили різноманітні цікаві рухові вправи. На майданчику безпеки з дітьми працював вчитель військової підготовки однієї із загальноосвітніх шкіл громади, який навчав юних учасників, як вберегти себе від небезпеки.
Весь інвентар (наданий Українською асоціацією футболу), який використовувався під час “Відкритих уроків футболу” було розприділено між закладами освіти, які брали участь у даному заході.
– Ці чудові м’ячі, канати, бар’єри, обручі, переносні ворота тощо зміцнять матеріальну базу для створення умов та покращення розвитку футболу та здорового способу життя у Саранчуківській громаді, – зазначив на закритті заходу начальник відділу освіти громади Ярослав Горохівський.
Всіх учасників «Відкритих уроків футболу» нагородили дипломами від Української асоціації футболу, також діткам на пам’ять залишилися футболки, у яких вони брали участь у заході. Радість в очах дітей свідчить про те, що спортивне свято вдалося. Дякуємо ЗСУ за можливість проведення «Відкритих уроків футболу»! Велика подяка всім тим, хто допоміг його провести, насамперед вчителям шкіл Саранчуківської ТГ. Все буде Україна!
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: АФТ, Відкриті Уроки футболу, Василь Заторський, Володимир Петровський, Котів, Саранчуки, УАФ