2023 та 2015-2016 роки (коли воював в АТО) є одними з кращих в житті міського голови Монастириська Андрія Старуха. Про це він розповів на своїй сторінці у соцмережі “Фейсбук”.
– Останній місяць після повернення з післяопераційної реабілітації в бронежилеті не “працював”, снаряди теж розвантажувати мене вже ніхто не залучав”. Дякую за гуманізм. Лікарі сказали півроку після операції уникати небезпечних навантажень. Здобув на цій фазі війни почесний привілей воювати за право існування своєї родини, громади та української нації, нових побратимів, уламок в спині та плітки вдома, що я не воюю, а роздаю повістки в Тернополі та Чорткові. За весь час служби рідна армія не спромоглася видати мені ані речового атестату, ані жодної нитки взагалі. Добре що з АТО, крім досвіду, мав форму та берці, заплічник та трохи амуніції. Пліткарі можуть зловтішатися, – написав Андрій Старух.
Стосовно досвіду, уроки минулого пан Старух врахував:
1. Пам’ятаю як при демобілізації з АТО в 2016 на мене хотіли в армії “повішати” чужі недостачі. Тому, те що не видали речовий атестат стало оберегом від спроб приписати мені щось зайве.
2. Памятаю як місцеві добродії та добродійки безпідставно мене обріхували у 2015-2016 рр. (що живу в Львівських готелях), тому постановив собі регулярно виставляти фотопідтверження перебування на фронті. Це як доводити,що моя дочка не гуляща, хоча в мене лише син. Таке собі алібі доброчесності за почесне право захищати Україну. Мені не звикати до брехні, але рідні не заслужили на ці приниження та подвійні стандарти.
3. Для уникнення огульних звинувачень, властивих українцям, постановив собі відмовитися від зборів коштів на матеріально-технічні потреби батареї. Приймав допомогу лише від рідних, друзів та людей яким довіряю. Дякую за підтримку.
– Плани на майбутнє – повернутися до родини, управління громадою, перестати загострено сприймати дійсність, посадити сад, вигулювати собаку Сірка, який за мною давно сумує, прочитати придбані та вимушено відкладені книги, підлікувати люмбалгію, припинити палити та скинути пару набраних кг. Це одночасно потрібно для швидшої ресоціалізації. Вдруге має бути простіше, досвід з часів АТО є, – підсумував Андрій Старух.
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: Андрій Старух, Монастириська