За його словами, це з’ясувала комісія заповідника під час інвентаризації майна. Звірку провели після виселення із собору громади Української православної церкви московського патріархату. Зникли й інші речі, але, допоки триває кримінальне провадження, всього переліку не оприлюднюють.
“У каплиці в куті стояло два великих дерев’яних кивоти (шафки зі скляними дверцятами для ікон). Була ікона Белзької та один великий дерев’яний кивот 19 століття з іконою Юрія Змієборця. Будемо намагатися добиватися юридичним шляхом, аби попередній користувач собором повернув незаконно забрані предмети. Це є твори мистецтва, вони — невіддільна складова храму”.
Окрім цього, каже Василь Ільчишин, чотири ікони 18 століття потребують реставрації.
“Добре видно по цих іконах, що вони полущені, потріскані, бракує деяких елементів. З Національним реставраційним центром, філія якого є в Києві, складаємо програму. З їхніми майстрами вже працюємо над тим, щоб розробити комплексне відновлення. Біля собору облаштовуємо приміщення під майстерню. Хочемо, щоби вже з наступного року тут, на місці, займатися їх реставрацією і консервацією. Не будемо везти ці ікони у Львів чи в Київ”.
Нагадаємо, Верховний суд залишив в силі постанову Західного апеляційного господарського суду та рішення Господарського суду Тернопільської області, якою зобов’язали повернути заповіднику Миколаївський собор з келіями.
Джерело: https://suspilne.media/