Із 1 січня 2024 року у Чортківській громаді вступають у дію нові правила перевезень людей, що належать до пільгових категорій. Тепер пільговики зможуть їздити безкоштовно у 2,5 рази більше! Раніше кількість безоплатних проїздів становила 8 разів, тепер же буде 20 за місяць. Втім, користуватись такими пільгами можна виключно у комунальних автобусах.
Що передувало такому рішенню?
Недотримання графіків приватними перевізниками, відсутність сполучення із віддаленими мікрорайонами міста чи сіл громади, відсутність автобусів у вихідні та святкові дні, низький рівень комфорту у старих автобусах, мала кількість безкоштовних проїздів для пільговиків – ці скарги роками надходили до керівництва міської ради. Із бюджету громади понад 2 мільйони гривень у рік перераховують приватним перевізникам за перевезення пільговиків, втім якісних послуг люди так і не отримують.
Що саме зміниться з 1 січня?
У автобусах приватних перевізників (зокрема «Чортківського АТП-16142») не можна буде скористатись «Карткою чортків’янина». Також перевізник зобов’язаний перевозити одночасно в автобусі лише одного пільговика. Просимо звернути на це особливу увагу.
Натомість ми пропонуємо 5 зручних комунальних автобусів, які забезпечують транспортним сполученням усі мікрорайони міста:
– №9 «СЕ Борднетце – Чортківгаз» (соціальний, безкоштовний для усіх, донати за бажання можна залишати у скрині БФ «Покрова Чортків» для потреб ЗСУ);
– №11 «СЕ Борднетце – М’ясокомбінат» (соціальний, безкоштовний для усіх, донати за бажання можна залишати у скрині БФ «Покрова Чортків» для потреб ЗСУ);
– №12 «Центр – Переходи»;
– №14 «Січинського – Синяково»;
– №3 «СЕ Борднетце – Бердо».
Із 1 лютого планується запровадження ще двох комунальних автобусів:
– «СЕ Борднетце – Пастуше»;
– «Золотарка – Центр».
У цих автобусах право на 20 безкоштовних проїздів за місяць за наявності «Картки чортків’янина» матимуть:
– пенсіонери за віком;
– учасники бойових дій;
– члени сімей осіб загиблих захисників та захисниць України;
– особи з числа внутрішньо переміщених осіб;
– особи з інвалідністю внаслідок війни 1, 2, 3 груп;
– потерпілі та ліквідатори внаслідок катастрофи на ЧАЕС 1 та 2 категорій;
– реабілітовані;
– дружини (чоловіки), опікуни дітей померлого громадянина із числа ліквідаторів 1, 2 категорії, смерть якого пов’язана з ЧАЕС;
– почесні громадяни міста.
Щоб оформити «Картку чортків’янина», необхідно звернутись у ЦНАП Чорткова із наступними документами:
– паспортом громадянина України або ID-карткою;
– документом, що підтверджує статус пільговика (посвідчення пільговика);
– РНОКПП (ІПН);
– кольоровим фото (розмір 3×4).
Що з оплатою?
Вартість поїздки для людей, що не належать до пільгових категорій, становитиме і надалі 15 гривень. Якщо розраховуватиметесь банківською картою – 13 грн.
Також з 1 січня у тестовому режимі у комунальному транспорті запроваджується електронний квиток. Це чіпована пластикова карта, яку можна безкоштовно отримати у представника перевізника у фоє Чортківської міської ради. Працівник допоможе вам поповнити карту на обрану вами суму, щоб у подальшому ви могли здійснювати оплату картою. Згодом електронний квиток можна буде поповнювати самотужки в терміналах самообслуговування.
Задля уникнення зловживання водіями грішми Чортківська міська рада у найближчому майбутньому впровадить повністю безготівкову форму оплати у комунальних автобусах.
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: пільга, транспорт, Чортків