Діти загиблих Героїв, тих що в полоні та зниклих безвісти відвідали Марійський духовний центр “Зарваниця” на Тернопільщині.
Захід організували та провели військовослужбовці 105 бригади Тероборони ЗСУ за ініціативи групи цивільно-військового співробітництва та служби військового капеланства.
Капелан бригади отець Євген Флиста розповів, що важливість підтримки родин військовослужбовців – це наш безпосередній обов’язок. Ці діти сьогодні як ніколи потребують твердого батьківського плеча і ми прагнемо спільними реабілітаційними заходами дати їм запевнення, що вони завжди і всюди матимуть вірних друзів в особах наших військовослужбовців. Тому ми повинні перемагати, як на передовій, так і в тилу з вірою в Бога та надією на побратима та вірного друга, – наголосив священнослужитель.
Під час подорожі учасники заходу взяли участь у Святій Літургії, відвідали місця Маріїнського духовного центру під супроводом семінариста Тернопільської вищої духовної семінарії, спільно молились за усіх військовослужбовців нашої бригади, за Мир і Перемогу.
Особливо цікавою була друга частина заходу, де діточкам наші військові влаштували пікнік зі смачною польовою кухнею та спортивними розвагами. Чимало задоволення у спекотну погоду приніс купіль в цілющому джерелі «Святої Анни». Деякі дітки не хотіли виходити з води навіть тоді, щоб сфотографуватися.
Було багато спілкування. Дітки розповідали, хто чим займається, де навчаються, ділилися контактами для подальшого спілкування та дружби.
По завершенні заходу офіцери подарували дітям футболки та бейсболки з логотипом бригади, які організували напередодні. Також учасники поїздки розмалювали й розписали прапори, які віддадуть благодійному фонду “Рух ЗСУ”, ще один залишать у штабі бригади.
Варто додати, що подібні зустрічі в 105 окремій бригаді територіальної оборони ЗСУ організовують не вперше. В управлінні бригади стверджують, що планують проводити їх і надалі.
Окрема вдячність волонтерам, представникам місцевого самоврядування за виділений комфортабельний автобус, пальне та допомогу в організації заходу.
Довідково: Зарваниця — невеличке село у Теребовлянському районі Тернопільської області. Село знаходиться в мальовничій долині р. Стрипа, з трьох сторін оточеній лісистими пагорбами.
Звичайне подільське село, яке, однак, відомо всьому світу як святе місце, і в будь-який час року приваблює християнських паломників. Результати археологічних досліджень дозволяють стверджувати, що поселення на території сучасної Зарваниці і в її околицях існували вже з кінця мідно-кам’яного віку.
Найбільш поширена версія про походження назви села пов’язана з такою місцевою легендою. Після руйнування Києва татаро-монголами в 1240 р. вцілілі монахи Києво-Печерської Лаври в пошуках надійного укриття втекли в західні землі Київської Русі. Один з монахів після довгих поневірянь заснув десь в зігрітій сонцем долині р. Стрипа. Уві сні посеред неймовірної краси місцевості йому явилася Богоматір з двома ангелами. Прокинувшись і озирнувшись навколо, монах дізнався місцевість, побачену уві сні.
Раптом поруч з ним в траві засяяло і завирувало джерело, а над ним в сонячних променях проявився образ Богоматері. Пізніше над джерелом монах спорудив капличку і помістив туди ікону Богоматері, а місце, де його «зарвав» (схопив) сон, було названо Зарваницею. Чутка про диво привернула сюди нових
Сьогодні Зарваниця може похвалитися дивовижною красою і величі храмовим комплексом. Храм Зарваницької Божої Матері — головний храм комплексу, зведена на схилі гори.
Навпроти собору посеред площі привертає увагу оригінальна архітектурна композиція: відкрита каплиця, в центрі якої — стела із зображенням ікони Зарваницької Божої Матері. Цей пам’ятник виготовлений з дорогого білого італійського мармуру. Каплицю оточують акуратні строкаті клумби з квітами.
Між собором Зарваницької Божої Матері та дзвіницею б’є цілюще джерело, що виникло на місці явлення Богородиці.
Саме в цьому місці починається «Хресна дорога», ведуча вздовж крутого лісового схилу в урочищі Білий Камінь. Дорога символізує муки Ісуса Христа на його шляху на Голгофу. В кінці дороги — невелика печерка з прикрашеною квітами статуєю Ісуса всередині.
Це далеко не всі пам’ятки Зарваниці. Тут продовжують реставрувати стародавні пам’ятники, будуються нові храми. Сотні тисяч туристів з України та з-за кордону щорічно приїжджають до Зарваниці, щоб пригорнутися до чудотворних ікон, зцілити душу живильною водою, помолитися за прощення гріхів і отримати благословення священної землі.
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: Зарваниця