Найсвіжіше:
• У Тернополі ТЦК мобілізував недієздатного чоловіка з інвалідністю II групи з Козівщини – чи вдалося повернути його зі служби • Тернопільський краєзнавець став лауреатом Всеукраїнської премії • У курській області рф загинув 51-річний воїн з Тернопільщини • У Зарваниці відбулася масштабна проща для родин загиблих та зниклих безвісти захисників України • Півтора роки вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув воїн з Тернопільщини • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільщини з футболу • Понад 30 місяців надій та сподівань: на Запоріжжі загинув воїн з Тернопільщини • На Шумщині судили чоловіка, який під час сварки в магазині вдарив покупця в живіт • Стало відоме ім’я ймовірного головного тренера тернопільської “Нива-2” • На Бучаччині засудили чоловіка, який під час сварки жорстоко побив жінку • На Кременеччині вандали понівечили могилу воїна на 40 день після поховання • На Монастирищині стартує другий етап українсько-польських пошукових робіт • Від Тернополя до NASA: внесок земляка в космічну еру США • У Заліщицькому краю чоловік із сокирою напав на поліцію та побив патрульних • Співак з Тернопільщини офіційно розлучився з дружиною, з якою розійшовся майже рік тому • У ТЦК сказали, хто обов’язково має пройти ВЛК • Розірвала протокол прямо у відділку: у Чорткові суд оштрафував жінку, яка намагалася знищити документи  • Теребовлянець Володимир П’ятничко відзначився у воротах ФК «Теребовля» • На Донеччині загинув снайпер з Кременеччини • «Агрон» зупинився за крок до фіналу аматорського чемпіонату України (фото) • На Бучаччині покарали чоловіка, який зливав локації ТЦК • На Шумщині судили матір малолітньої дитини • Майже два роки вважався зниклим безвісти: війна забрала життя молодого воїна з Тернопільщини • Чи зможе «Агрон» вдруге переписали власну історію? • У Тернополі бабця лишила дитину і поїхала: 2-річний хлопчик опинився сам серед ночі
rss

МОЗ підписало меморандум з тернопільською лікарнею для розбудови системи реабілітації


Опубліковано: 11 Січня 2024р. о 9:13

Міністерство охорони здоров’я уклало меморандуми з шістьма медзакладами щодо створення сучасної системи реабілітації. Про це повідомляється на сайті МОЗ.

«Сьогодні підписано меморандуми про співпрацю МОЗ з лікарнями, де функціонують центри досконалості. Шість медзакладів – з Києва, Івано-Франківська, Дніпра, Ужгорода, Вінниці, Тернополя – вже демонструють найкращі підходи до надання реабілітаційної допомоги. Найсучасніші доказові методи реабілітації, мультидисциплінарний підхід, пацієнтоцентричність – не просто слова в цих медзакладах. Тут на практиці застосовують передовий досвід на благо пацієнтів. Пишаюся ними. Тепер наше завдання – масштабувати ці здобутки та продовжувати розвивати напрям реабілітаційної допомоги в сфері охорони здоров’я. МОЗ буде цьому активно сприяти та всіляко підтримувати, адже це взірець тієї сучасної якісної медицини, яку ми хочемо побудувати в Україні», – сказав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

Як зазначають у міністерстві, у таких випадках, як черепно-мозкова травма, множинні ампутації, травми спинного мозку процес відновлення передбачає тривалу, кропітку, злагоджену та професійну роботу команди фахівців. Практичний досвід фахівців із центрів досконалості та досвід, набутий у кращих закордонних клініках, знання та навички будуть необхідні кожному відділенню країни.

Центри досконалості покликані пришвидшити процес переходу від пострадянських практик відновлення людини до сучасних та ефективних інструментів реабілітації, які базуються на мультидисциплінарному, пацієнтоцентричному підході і застосуванні виключно доказових методів, які вже не перше десятиріччя використовують в ЄС.

У центрах досконалості мультидисциплінарні реабілітаційні команди можуть пройти навчання, ефективно працювати з комплексними станами здоров’я, спричиненими війною, та розвинуть навички якісної і продуктивної комунікації з пацієнтами.

Також центри досконалості стануть осередками впровадження нових доказових методів надання реабілітаційної допомоги та хабами для обміну знаннями й розвитку спільноти фахівців із реабілітації.

Фахівці з центрів досконалості обов’язково продовжуватимуть безперервний професійний розвиток. Для цього Міністерство охорони здоров’я зібрало з визначених реабілітаційних відділень освітні потреби і вже почало відправляти мультидисциплінарні команди на навчання, зокрема за кордоном.

Для оцінки професійних потреб і спроможностей визначених мультидисциплінарних реабілітаційних команд МОЗ залучатиме зовнішніх експертів – фахівців із кращих іноземних реабілітаційних центрів.

У МОЗ наголосили, що медзаклади, в яких відбуватиметься навчання, повністю відповідають логіці реабілітаційних маршрутів, отже сприятимуть розвитку спроможної реабілітаційної мережі.

Наразі визначено такий перелік центрів досконалості:

– нейрореабілітаційне відділення КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня».

– відділення гострої дитячої реабілітації НДСЛ «Охматдит»;
– Центр фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради»;
– відділення фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Міська клінічна лікарня №4 Дніпровської міської ради»;
– відділення фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології Закарпатської обласної ради»;
– Центр реабілітації Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. акад. О. І. Ющенка.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:
Мітки: ,





Новини
22 Червня
21 Червня
20 Червня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше