Найсвіжіше:
• Головний тренер “Зелених левів” Іван Лукащук: «У деяких матчах мала місце самовпевненість і недооцінка суперника» • Марічка Палагнюк була не лише чудовим фахівцем: трагічно загинула внаслідок російського удару по Тернополю • Поїзд до Львова зупинятиметься на ще одній станції в Тернопільській області • Перша Тернопільська футзальна ліга: команда зі Збаражчини має 100% перемог • Незважаючи на проблеми зі здоров’ям, пішов боронити Україну: на Дніпропетровщині зупинилось серце Героя з Тернопільщини • Друга Тернопільська футзальна ліга: команда зі Зборівщини виходить у лідери • Аварія у Бережанах: слизьку дорогу не поділили дві іномарки • Третя Тернопільська футзальна ліга: «Максбуд» та«Тернопіль Юнайтед» йдуть без поразок • 16 грудня п’ять тернопільських вулиць залишаться без води • Теребовлянщина в скорботі: на Харківщині загинув уродженець Мшанця • Випускник Бережанського ліцею нагороджений “Золотим хрестом” • Вихованець тернопільського футболу – у збірній туру Прем’єр-ліги • Відстрочка від мобілізації: яким документом можна її підтвердити • Від екстрадиції до США багатія з Тернопільщини врятував білоруський дипломатичний статус • Понад рік вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув воїн з Тернопільщини • Кабмін ухвалив рішення про автоматичний військовий облік з 18 років, у тому числі за кордоном • Шкарпетковий бізнес: як стати улюбленим продавцем для клієнтів • На Харківщині загинув старший солдат з Тернопільської області • 14 грудня громада Тернополя прощатиметься з відомим містянином • Як зробити успішним бізнес із продажу FastFood • Екс-капітан тернопільської «Ниви» може повернутися в Прем’єр-лігу • На Тернопільщині викрили чергову підпільну АЗС • У Тернополі судитимуть головного інженера ЖЕКу за отримання 10 000 доларів хабаря • У Кременці відкрилася вулична виставка «Церковний рашизм» • Псевдопрацівник банку ошукав жительку Тернополя на понад 50 тисяч гривень
rss

На Тернопільщині серед молоді збували новий наркотик “кратом” (фото)


Опубліковано: 9 Жовтня 2025р. о 15:00

За процесуального керівництва прокуратури Тернопільської області викрито розгалужену мережу збуту наркотичних засобів – подрібненого листя рослини Mitragyna speciosa («Кратом»), яка діяла на Тернопільщині та в інших регіонах України. Наркоторговці  налагодили канал постачання партій наркотичного засобу через державний кордон України та подальший його збут через Інтернет, месенджер «Telegram» та «Нову Пошту».
Саме у Тернополі вперше виявили продаж забороненої речовини, яку розповсюджували в закладах громадського харчування, в спортзалах серед молоді.
Загалом за час своєї діяльності учасники групи збули на території держави близько 10 тонн наркотичного засобу, орієнтовною вартістю на «чорному ринку» понад 60 мільйонів гривень.
На території м. Києва, Київської, Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Вінницької, Закарпатської, Тернопільської, Чернівецької, Кіровоградської, Житомирської, Одеської, Хмельницької та Черкаської областей проведено 78 обшуків.
За результатами проведених заходів 29 особам (з них 5 — неповнолітні) повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2, 3 ст. 307 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також збут наркотичних засобів), – повідомляє Тернопільськаї обласна прокуратура.
Правоохоронці затримали окремих учасників групи у міжнародному пункті пропуску через державний кордон України при ввезенні ними чергової партії наркотичного засобу. Вирішується питання про повідомлення їм про підозру за фактом контрабанди.
21 особу затримано в порядку ст.ст. 208, 615 КПК України. Оперативний супровід здійснює УБН ГУНП в області, УСБУ в Тернопільській області.

Довідка

Листя рослини Mitragyna speciosa («кратом»), поширеної у Південно-Східній Азії використовують як стимулятор, який за активністю перевершує морфін щонайменше в 10 разів. У малих дозах він діє як енергетик, у більших – може знижувати тривожність. Викликає залежність після вживання.
Мітрагінін – активна речовина кратому. Постановою КМУ № 1306 від 15 листопада 2024 року ціле чи подрібнене листя кратому (Mitragyna speciosa) і його активну речовину мітрагінін (Mitragynine) внесено до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:




Новини
14 Грудня
13 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше