За два тижні розпочнеться новий навчальний рік, а питання щодо приміщень експериментальної школи мистецтв імені Ігоря Герети досі не вирішено. Через тиждень депутати зберуться на сесію, щоб розглянути петицію, яку ініціювали батьки. І хоча відмовляти тернополянам депутати не хочуть, кажуть, реалізувати їхній план неможливо.
Шукають вільні «квадрати»
Сьогодні у школі мистецтв укомплектовано 21 клас, де навчаються 350 учнів. Охочих поповнити учнівський колектив цього популярного закладу ще більше, але адміністрація змушена відмовляти дітям навіть попри їхні таланти. Заклад просто не має де розмістити школярів.
Це питання з’явилося не сьогодні-вчора. Вирішити його не можуть упродовж кількох років, але на даний момент воно стоїть дуже гостро.
– Цього року ми прийняли на навчання 35 учнів при наявності удвічі більше заяв. До нас досі ходять батьки, просять прийняти дітей, але ми не можемо цього зробити, бо фізично не маємо де їх помістити, – розповідає донька Ігоря Герети – Ярина.
Школа має обласний статус. 92 дітей – не місцеві. Вони змушені доїжджати у школу з навколишніх сіл. Аби забезпечити їм комфортні умови та якісну мистецьку освіту, планувалося, що при школі буде відкрито інтернат. Але через відсутність приміщень зробити це знову ж таки не вдалося.
– Відповідно до навчальної програми, у нас обмежений контингент. Якби ми виконували державну програму, якою передбачено по 25 учнів у класі, то в нас було б значно більше дітей, – каже пані Ярина.
Проблема пошуку нового приміщення для школи – питання не одного дня. Це розуміє і керівництво закладу, і депутати. А проблему треба вирішувати негайно. Бо вже з 1 вересня діти повернуться на навчання і їм потрібні класи. Депутати обласної ради пропонують тимчасово знайти для закладу вільні приміщення, у яких можна було б проводити заняття. Найближчим часом керівництво закладу має підрахувати, скільки вільних площ необхідно для того, щоб розпочати навчальний рік.
А тим часом розглядаються різні варіанти щодо перенесення школи. Один із них – використання приміщень професійно-технічних училищ. Область сподівається, що їх таки передадуть на баланс раді. Зважаючи, що ці заклади заповнені лише частково, їх можуть об’єднати, а у вивільнене приміщення заселити школу мистецтв.
Інший варіант – обмін з містом. Обласна рада розглядала можливість передачі міській раді приміщення школи мистецтв та земельної ділянки під нею місту при мові, що в обмін отримає приміщення школи №21. Таку пропозицію вважали найбільш реальною. Школа №21 є недоукомплектованою. У її приміщеннях можна було б зробити повноцінний навчальний корпус та гуртожиток для дітей з області. Це питання обговорювалось на одній із робочих зустрічей між представниками міської та обласної ради, але далі розмов справа не дійшла.
Тим не менше, у яке б приміщення школа мистецтв не переїхала, їй все одно будуть необхідні чималі кошти, аби адаптувати його до навчальних потреб.
Розглядатимуть петицію
Ще одне дискусійне питання, яке сьогодні емоційно обговорюють у соціальних мережах, – петиція, яку зареєстрували батьки, чиї діти навчаються у школі мистецтв. Вони пропонують, аби обласна рада передала їм приміщення бібліотеки-довгобуду, що знаходиться поряд із площею Героїв Євромайдану. Автори пропонують передати земельну ділянку на вул. Медовій,5, де сьогодні знаходиться школа, обласній раді. Та зводить там будинок, квартири продає, а гроші від продажу спрямовує на добудову приміщення бібліотеки і створення там повноцінних умов для діяльності школи: концертний зал, зали для занять хореографією, кабінети для індивідуального заняття на музичному інструменті.
Петицію підтримали півтисячі осіб. 23 серпня депутати обласної ради зберуться на сесію, аби розглянути її, але вже сьогодні вони розводять руками, не знаючи, як зарадити ситуації.
Двояке ставлення до петиції має і дочка Ігоря Герети – Ярина. Жінка каже, що аналізувала її у юридичному полі.
– Приміщення бібліотеки не знаходиться на балансі обласної адміністрації чи ради, відповідно вона не може передати його школі. Тому я особисто цієї петиції не підписала, – каже пані Ярина.
– Я вважаю, що ця петиція – не стільки юридичний документ, як крик душі батьків, які хочуть врятувати заклад, – наголосила депутат Лариса Римар.
Депутати кажуть, що розуміють батьків і хочуть підтримати їх, але не можуть віддати їм те, що області не належить. Бібліотека перебуває у державній власності, тож необхідно звертатися до Кабінету Міністрів з проханням про передачу. З іншого боку, чи готова область взяти на себе об’єкт, на завершення якого за найскромнішими підрахунками потрібно близько 80 млн. грн.?
Джерело: Тижневик "Номер один"