«Прозорро. Продажі» проаналізував, які міста найактивніше та найефективніше користувалися системою електронних аукціонів протягом 4 кварталу 2020 року.
Очолює топ-10 місто Київ. За 4 квартал 2020 року столиця оголосила 92 аукціони з оренди, 75 з яких були успішними, тобто 82% успішності.
На другому місці опився Бердянськ. За відповідний період місто оголосило 24 аукціони, 22 з них були успішні та будуть приносити місту додаткових 70,4 тис. грн.
Львів отримав третє місце. Однак він випереджає і Київ, і Бердянськ за доходом від успішних аукціонів – 809,6 тис грн. Загалом місто Лева провело 67 успішних аукціонів з 88 оголошених.
Всього до рейтингу увійшло 32 міста України, які показали успішні результати через систему прозорих продажів.
Тернопіль взагалі не потрапив до цього списку, а це означає, що місто не здає в оренду майно на прозорих аукціонах, або здає неефективно (менше 10 успішних аукціонів за 4 квартал 2020 року).
Зауважимо, що рейтинг міст побудований відповідно до наступних критеріїв:
- Потрапляють міста, які оголосили мінімум 10 аукціонів за квартал.
- Відібрано показники, які найбільше показують ефективність проведення аукціонів: відсоток успішних торгів та рівень конкуренції відносно міста-лідера в цьому кварталі. Чому такі показники? Відсоток успішних торгів показує, наскільки якісно місто готує об’єкти до аукціонів і наскільки прозоро це комунікує. Чим якісніше була пророблена ця робота, тим більш успішні торги. Конкуренція береться від рівня міста-лідера, і показує, наскільки місто формує адекватні вимоги для орендарів, які будуть цікаві різним гравцям, що призводить до появи нових учасників на торгах, які, в свою чергу, підвищують ціни. Обидва показники призводять до того, що місто здає активи швидше і дорожче, а значить ефективність використання комунального майна зростає. (Ці показники розраховуються у відсотках щоб великі міста порівнювались з малими однаково).
- Максимальний показник конкуренції в четвертому кварталі 2020 – 2,11 пропозицій на торги, з цим показником порівнювали і всі інші міста.
- Показник площі, яке здало місто, не брали, адже великі міста тут одразу отримували б більше балів за рахунок того, що в них багато площ під оренду. Довідково додали орієнтовний розмір доходу, який отримує місто щомісяця (зазвичай аукціони з оренди проводять строком на 5 років), а також відсоток середнього зростання ціни на аукціоні по місту.
Джерело: Тижневик "Номер один"