Реконструкцію однієї котельні на альтернативних видах палива у Тернополі таки призупинять. Принаймні це пообіцяв міський голова Сергій Надал. Передумовою до такого рішення послужила поява на останньому пленарному засіданні обурених мешканців вулиці Київської, які прийшли, аби донести до народних обранців свою думку з приводу новації від мерії.
– Безпосередньо у спальному районі міста, за кілька метрів від житлових будинків, будується торф’яна котельня без погодження з громадськістю. Ми не знаємо, що від неї чекати. Коли почали писати звернення, то виявили, що документи є не всі і будівництво ведуть із порушеннями. Зокрема виявили, що немає екологічного підтвердження того, що це безпечно. Тому мешканці просять депутатів розглянути будівництво цього об’єкта, оскільки воно є, на нашу думку, небезпечним для життя і здоров’я тернополян. Ми вимагаємо зупинити і заборонити проведення реконструкції котельні на вул. Київській. Навіть саме формулювання «реконструкція» тут недоцільне, оскільки насправді проводиться капітальне будівництво. Крім того, вимагаємо провести громадські слухання щодо проведення замірів з приводу енергоефективності таких котелень, – сказала під час сесії мешканка вул. Київської Юлія Мамчак.
До слова, тернополяни, що стали сусідами котельні, почали бити на сполох ще кілька тижнів тому, коли вперше помітили активність на території об’єкта, про що неодноразово писали в минулих випусках журналісти «Номер один».
Люди бідкались, що замовники і підрядна організація не вважали за потрібне навіть розмістити паспорт об’єкта, а тому мешканці прилеглих будинків своїми силами встановлювали, хто і які роботи проводить.А дізнаватисяце люди були змушені, позаяк, за словами пані Мамчак, неподалік майбутньої «інноваційної» котельні розміщено п’ять дитячих садочків, а за п’ятдесят метрів від неї починається житлова забудова. Тобто у разі недотримання екологічних норм, усі викиди полетять їм у вікна та легені.
Тому люди й виступили проти: неодноразово збиралися під будинком, залучили депутатів різних рад та журналістів. За свою категоричну позицію отримували навіть погрози від невідомих осіб. Загалом – усе, що завгодно, тільки не правду.
– Нам розказували, що Тернопіль – перше місто, яке відмовляється від російського газу. Та, люди добрі, країна 450 днів без російського газу! То від чого ж ми відмовляємось? – запитує Мамчак. –Вимагаємо провести розслідування усіх виявлених нами фактів та порушень.
У полеміку на сесії включився і міський голова Сергій Надал, котрий намагався навіть переконати людей, що, згідно з висновками Державної екологічної інспекції, такі котельні є навіть чистішими від газових.
– Обіцяю вам, що будь-які роботи вже призупинено. Є відповідне рішення Держбудконтролю та виконкому. Жодних робіт ніхто не буде вести, поки не відпрацює профільна комісія з питань ЖКГ, – пообіцяв Сергій Надал.
Долучити до роботи профільної комісії планують не лише депутатів з кожної фракції, а й громадськість Тернополя вцілому.
– Це стосується не лише вул. Київської. Адже по місту будують ще шість таких об’єктів, з яких чотири зараз працюють, – повідомив депутат Юрій Штопко.
Дійсно, у місті планують запустити сім таких котелень, тому репліка депутата Штопка була цілком логічною. Однак міський голова не бачить проблеми по інших аналогічних об’єктах. Мовляв, люди не пікетують, а значить, конфлікту немає.
– Щодо котелень на альтернативних видах палива, то ми зробимо окремо прес-конференцію, де вам розкажутьвсю ситуацію правдиво, як є. Без політичних дивідендів, які собі здобуває окрема партія. Хочу сказати єдине: на сьогоднішній день є висновки екологічної експертизи, які говорять, що рівень екологічності тих котелень набагато більший, ніж у тих, які працюють на газі. Стосовно котельні на вул. Київській я пообіцяв, і це буде зроблено: будь-які роботи, пов’язані з її реконструкцією, не будуть проводитись, поки ми цю ситуацію не узгодимо з людьми. Разом з тим, я не бачу абсолютно жодної проблеми по інших котельнях, – сказав Сергій Надал.
Однак проблема насправді існує, просто не всі тернополяни, по-перше, цікавились, що будують під їхніми вікнами, тому мовчали. По-друге, не знали про наслідки таких новацій. Зокрема, мешканці вулиці Купчинського нещодавно також створили ініціативну групу з протидії роботі котельні, яку зараз поруч їх будинків запускають у тестовому режимі. Люди з цієї вулиці навіть звернулися до журналістів «Номер один» за допомогою. Про перебіг тамтешніх справ ми теж з часом розповімо на шпальтах газети.Наразі ж постійна комісія міськради з питань ЖКГ має вивчити всі дозвільні документи та озвучити свій вердикт…
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: котельні, реконструкція