Найсвіжіше:
• Конфлікт довкола будівлі колишньої Тернопільської телерадіокомпанії: погляд ветеранів • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 25 листопада • Тернопільська футзальна ліга: хет-трики Довгуня і Шкварла та два автоголи в одному матчі і на одній хвилині • У Курській області загинув десантник з Тернопільщини • На Тернопільщині відкрили виставку робіт загиблого воїна, художника-декоратора Володимира Чорного • У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини • На Тернопільщині від отруєння грибами перестало битися серце ще однієї дитини • Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка
rss

Андрій Садовий: «Міста – це двигуни, які можуть вивести Україну на нову орбіту розвитку»


Опубліковано: 25 Червня 2018р. о 13:55

 Поділитися своїми успішними кейсами та перейняти позитивний досвід Тернополя днями приїздив міський голова Львова, лідер партії «Самопоміч» Андрій Садовий. Очільник міста Лева переконаний, що регіони повинні комунікувати між собою, допомагати одне одному розвиватися, адже кожне успішне місто – це крок до розбудови сильної країни. Про це і не тільки Андрій Садовий поговорив із місцевими медіа за горням кави.

 – Цього разу мені пощастило приїхати на Тернопільську землю на півтора дні. У неділю мав за честь брати участь у реконструкції Чортківської офензиви. Я був приємно вражений, що захід провели на такому високому рівні. Ми відзначали 99-ту річницю бою. Думаю, що на соту річницю варто докласти ще більше зусиль, аби провести офензиву на щабель вище, адже це унікальний приклад наступу українців. Нам сьогодні такі перемоги дуже потрібні, аби ми, беручи з пам’яті цей приклад, повірили, що спроможні на такі офензиви на Луганщині, Донеччині, – розповідає міський голова Львова.   

Та все ж основною метою його візиту стала участь в «Ukraine Urban Talks, який проходив у «Центрі науки».

– Цей захід ми готували спільно з громадськими організаціями за сприяння Тернопільської міськради. Приїхали наш директор «Інституту міста», головний архітектор Львова, заступник міського голови з питань розвитку та дуже багато інших колег, які є лідерами в певних напрямках, зокрема, що стосується облаштування громадських просторів, велодоріжок тощо, – каже Андрій Садовий.

За словами мера Львова, «Ukraine Urban Talks» – це передусім обмін успішними кейсами, які вже реалізовані в одному місті і можуть стати прикладом для інших.

– Нам варто більше думати про єдність. Я давно зауважив одну цікаву річ. Міста живуть своїм життям. І в державі немає жодного органу, який би займався координацією місцевого самоврядування. На жаль, Асоціація міст цієї функції не виконує, а державна влада взагалі бачить міста не як партнерів, а як структури, що повинні їй підпорядковуватись. Тому я поставив собі за мету більше їздити по Україні і бути корисним для мерів, депутатів. Якщо ми перестанемо розвиватися, то в країні відверто буде біда. Адже міста, на моє переконання, – це такі термореактивні двигуни, що можуть вивести Україну на нову орбіту розвитку, – вважає лідер партії «Самопоміч».

Садовий переконаний, що зникнення будь-якої державної адміністрації ніхто навіть не помітить. Якщо ж велике чи навіть маленьке місто не працюватиме добу, це стане серйозною проблемою для громади, яка там проживає.

– Тому ми зосередилися на обміні досвідом. Я як міський голова із 12-літнім досвідом роботи на посаді повинен це робити. У нас зараз більшість мерів – це, як правило, молоді хлопці та дівчата, які управляють містом один термін. Я ж фактично працюю третій термін,- каже Андрій Садовий.

Ми не шантажуємо, а підтримуємо громади-сусіди

Однозначно, що, окрім запитань про  «Ukraine Urban Talks», місцеві медіа цікавилися злободенними проблемами, в які зараз «погруз» Тернопіль. Зокрема, про «штучність» реформи децентралізації, плату за садочки для іногородніх.

– У 2014 році Верховна Рада дійсно дала дуже сильний імпульс. І ми почали відчувати інше ставлення до себе. Однак зараз бачу, що йдуть кроки назад. Тому що багато повноважень, про які раніше говорили, ми не отримуємо. І найцікавіше тут  те, що держава при цьому намагається перекладати на нас певні фінансові чинники. Це двояке ставлення не сприяє реальній децентралізації. Про це багато говорять, однак жодна ОДА чи РДА навіть у страшному сні не хоче допускати самостійності міст. Вони бажають бачити у містах свої підрозділи. Це велика ментальна проблема. Адже ні  на рівні держави, ні на рівні Президента чи уряду ніхто не говорить чиновникам, що їхні завдання – передусім думати, як допомогти містам вирішувати проблеми, координувати їх, а не ставати начальниками,- вважає Садовий.

За словами Андрія Садового, у рамках Львівського виборчого округу діють три великі громади: Винники, Брюховичі та Рудно. Вони мають своє окреме самоврядування, обирають міських голів.

– Та я їм допомагаю, дофінансовую. Однак жодним чином не хочу впливати на їхню самостійність. Якщо вони захочуть приєднатися, то ми можемо розглянути таку пропозицію,- каже Андрій Іванович.

Міський голова Львова переконаний, що іншого шляху, як об’єднуватися, ділитися досвідом, підтримувати одне одного, немає.

– «Сапомоміч» пропонувала на законодавчому рівні затвердити таке поняття, як метрополійність. Хочемо ми цього чи ні, але всі населені пункти, що знаходяться від міст на відстані 50 кілометрів, входять у так звану метрополію: чи то є Тернопільська, чи то Львівська метрополії. Однак ця поправка не знайшла певного розуміння. Чому? Виглядає так, що всі ці об’єднання роблять під майбутні мажоритарні округи, аби вибудувати майданчики для депутатів Верховної Ради. Я цього не розумію. Якщо об’єднати дві бідні громади, то як вони стануть багатими? Варто слабких підкріплювати сильними. В Україні же зараз роблять усе навпаки. І я думаю, що ця система дасть серйозний збій. Навіть тих коштів, які обіцяли на місця, громади у підсумку не отримали.

На думку Садового, не можна шантажувати людей децентралізацію. Навпаки, мерія Львова допомагає громадам-сусідам.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
24 Листопада
23 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше