Мільйон застави або тримання під вартою – таке рішення днями ухвалив Тернопільський апеляційний суд щодо місцевого активіста Михайла Іваненка.
До цього, згідно з рішенням першої інстанції, активіст мав би не бачити свободи без права на заставу. Однак апеляційна Феміда частково задовольнила прохання сторони захисту і дала можливість обирати: або грати, або гроші.
Водночас суд відхилив клопотання сторони захисту про передачу підозрюваного на поруки поручителю – активісту, атовцю Миколі Сивирину.
– Коли вперше обирали міру запобіжного заходу Михайлові, у нас було групове звернення щодо поручительства, загалом його підписали шестеро. Тоді суд відхилив наше клопотання. Зараз повторно обирали міру запобіжного заходу – поручителем виступав я, – каже Микола Сивирин. – Не мені його звинувачувати в даній ситуації. У ставленні до мене він завжди був порядним. На даному етапі чим зможу – тим допоможу. І йому, і сім’ї, якщо будуть потребувати допомоги.
До слова, практично ідентичне рішення Феміда напередодні ухвалила щодо іншого фігуранта цієї справи Олексія Станька – залишити під вартою з можливістю внесення 1 млн. грн. застави.
– Заслухавши доводи сторін, слідчий суддя відмовив захиснику підозрюваного у задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу і частково задовольнив клопотання старшого слідчого в ОВС СВ прокуратури Тернопільської області, – повідомили в суді. – Строк тримання під вартою активісту продовжили до 19 квітня 2018 року.
Мільйон за Станька поки що ніхто не вносив. За словами рідних, вони не мають таких коштів. Щодо третього підозрюваного, адвоката, то за нього вже внесли півмільйона гривень застави.
Нагадаємо, що у лютому правоохоронці затримали «тріо», яке місяцями, за даними правоохоронців, тероризувало місцевого підприємця.
– Розслідуванням встановлено, що адвокат Тернопільської обласної колегії адвокатів, переслідуючи корисливий мотив, діючи умисно та за попередньою змовою із двома громадянами, вимагав від підприємця кошти. 31 січня 2018 року підозрюваний отримав від потерпілого 71 000 гривень за можливість безперешкодного будівництва кіоску в Тернополі. Того ж дня його разом зі спільниками затримали правоохоронці, – йшлося в офіційному повідомленні прокуратури області.
За інформацією правоохоронців, чоловіки, погрожуючи знищити МАФ, настирливо вимагали 2,5 тисячі у. о. Нібито за таку суму вони залишать підприємця у спокої та дозволять вести бізнес.
Минуло два місяці, а прокуратура знову подала клопотання про продовження утримувати під вартою двох підозрюваних – Михайла Іваненка та Олексія Станька. Хоча, за словами рідних, слідчі не надали суду нових доказів, котрі би могли підтверджувати прийняття саме такого запобіжного заходу. Тому в родичів та друзів виникає чимало запитань до роботи правоохоронних органів. Зокрема, як за два місяці 10 прокурорів не змогли напрацювати хоча б один законний доказ для того, щоби клопотати в суді про продовження утримувати людину під вартою? Викликає здивування й те, що за два місяці не відбулося жодних слідчих дій за участю Іваненка Михайла. Родичі переконують, що справу замовили і «кінці» її ведуть до головного кабінету на вул. Листопадовій.
Натомість у прокуратурі кажуть, що доказів злочину більш ніж достатньо. І відео, на яких підозрювані вимагають кошти, що опублікували правоохоронці напередодні, – це лише вершина айсберга. Далі буде…
Джерело: Тижневик "Номер один"