Найсвіжіше:
• У Тернополі на пішохідному переході водій з Рівненщини збив пенсіонерку • На Бучаччині затримали чоловіка, якого підозрюють у вбивстві дружини • Олег Богач з Тернополя успішно завершив навчання в Академії арбітрів УАФ • Псевдобанкір видурив у жительки Чортківщини майже 145 тисяч гривень • Пʼяний водій отримав рік вʼязниці за наїзд на матір з дитиною у Тернополі • Стали відомі зарплата та підйомні бомбардира з Тернополя у Буковині • У Тернополі стали відомі лауреати Всеукраїнської премії Братів Лепких • Головний тренер ФК “Трибухівці” Ігор Дворецький: “Змінили не лише покоління гравців, а й схему гри” • На Тернопільщині спочив у Бозі викладач ліцею • З 1 січня ще в одному місті Тернопілля запрацює автоматична система оплати за проїзд • Жорстока війна забрала життя 54-річного воїна з Тернопільщини • Як зрозуміти, що вашій малечі пора переходити на підгузки-трусики • На 9 років засуджено жителя Бережанщини за незаконний збут наркотиків • П’ять ознак того, що вашому роману терміново потрібен бета-рідер • Два медика з Тернопільщини отримали відзнаки святого Пантелеймона • Майже рік надій та сподівань: на Донеччині загинув 35-річний воїн з Тернопільщини • Смерть третьокласника в Тернополі: поліція з’ясовує обставини події • Електронна петиція: що вона дає та як її подати • Арбітри з Тернопільщини змагалися на Меморіалі Балакіна-2025 • З тернопільської “Ниви” офіційно пішов головний тренер • На Кременеччині під час варіння картоплі загинули двоє рідних братів • Спочив у Бозі вчитель фізики та математики з Кременця • На Чернігівщині прийняв свій останній бій воїн з Гусятинщини • Велика трагедія та невимовний біль: у Тернополі помер третьокласник • На 62 році життя помер учасник бойових дій з Тернопільщини
rss

Апостол розповів, скільки землі продано за тіньовими схемами


Опубліковано: 19 Квітня 2019р. о 10:08

Колишній народний депутат із Тернопільщини, а нині радник міністра МВС Михайло Апостол розповів, що в обхід мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення близько 5 мільйонів гектарів такої землі за тіньовими схемами вже реалізовано.

– Продаж землі с/г призначення відбувається безперервно вже декілька років в обхід мораторію. Не помилюся, коли скажу, що близько 20% землевласників свою частку вже продали, – заявив Михайло Апостол.

Колишній нардеп, який до приходу, в парламент займався агробізнесом, розповів про шахрайські схеми продажу землі, якими користуються спритні ділки в обхід недосконалого земельного законодавства, а саме:

– заповіт, який підкріплюється договором довготермінової оренди;

– фінансова позика із заставою земельної ділянки;

– договір міни (закон не забороняє міняти велику ділянку на маленьку);

– надання земельної ділянки під ОСГ (по 2 га), яку закон не забороняє продавати;

– зміна генерального плану населених пунктів, внаслідок чого землі за межами стають у межах населених пунктів, і вже місцева рада “безкоштовно” роздає ці землі “відповідно до поданих заяв”.

– Не помилюся, якщо скажу, що сьогодні продано за такими схемами близько 5 мільйонів гектарів землі на кругленьку суму. Можливо, хтось назве два позитивних фактори, які отримала держава чи селяни від такого продажу? Закон приймати потрібно терміново, але з обмеженнями: хто має право купляти, в якій максимальній кількості. В іншому випадку всі, хто проти прийняття закону, захищають теперішній дерибан, корупцію, грошовитих олігархів та невідомо кого, хто за безцінь скупляє сьогодні землі, та існуючий тіньовий ринок, а не селянина, фермера, власника земельної ділянки, не кажу вже про тих, хто бажає створити селянське господарство і на ньому особисто працювати, – підсумував пан Апостол.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , ,




Новини
17 Грудня
16 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше