Новий мобільний додаток “Продукти”, де продають та купують екологічно чисту продукцію, вирощену на Тернопільщині, сьогодні знайомить Вас зі Степаном та Лесею Попиками – молодими, енергійними підприємцями з села Ценів Козівського району. Вони власним прикладом довели, що успішна власна справа в Україні – це реальність. Проте 11 років тому мало хто вірив у те, що вирощування цитрусових на Тернопільщині приноситиме стабільний дохід та з хобі переросте у справу життя.
Щільний графік та чіткий розподіл обов’язків дозволяють молодим підприємцям не тільки вистояти у бурхливому економічному морі, а й розширювати потужності своєї цитрусової теплиці.
Як це розпочати з нуля власну справу і не боятися протистояти життєвим викликам? Як знаходити ринки збуту, залучати нові технології та власним прикладом розвивати рідну громаду? Про все це і більше у нашій розмові з родиною Попиків.
Сміливі завжди мають шанс на успіх
Село Ценів не має ні особливого клімату, ні особливо лагідних температурних режимів. Воно не знаходиться на перехресті важливих торговельних шляхів і тут не кипить економічне життя. Але тут живуть люди, які люблять те, що роблять, і роблять це добре. Йдеться про родину Попиків.
Сьогодні їхнє господарство — це злагоджена система, де відточені всі деталі. І, як не дивно, так було завжди. Пан Мирослав Попик, батько Степана, згадує: “Ми з сином почали 2010-го. Тоді були в Києві, робили ремонти. А я завжди любив щось робити своїми руками. Тому, коли приїжджали додому, будували біля хати теплицю. Сьогодні її розмір 20 х 8 м і температура тут взимку падає мінімум до +8 градусів. Довго обдумували, з чого почати, бо теплиця — це біг на довгу дистанцію. Дружина вболівала за квіти, але ми з сином вирішили взятися за цитрусові. Поїхали у Бровари по саджанці. Вибрали лимон “Київський крупноплідний”. Той перший саджанець у нас росте до сьогодні і плодоносить.
Поки ми з сином працювали в Києві, за всім доглядала дружина: полив, підживлення, обігрів — усе було на ній. Сьогодні за теплицею в основному доглядають діти. Звичайно, ми з дружиною допомагаємо, але зараз ми більше надійний тил для їхніх ідей.
Найбільше тішить, що ми всі разом, що і син, і невістка мають роботу, яка їм до душі. Не часто ми усвідомлюємо, які скарби-чорноземи в нас під носом, просто потрібно себе організувати, вибрати справу, в якій тямиш, і трудитися з Божою допомогою. Все одно в кінці переможе любов”.
Успіх – це мрія, помножена на щоденну роботу
Степан Попик розпочинав вирощування цитрусових разом з батьком. Після одруження та народження дочки постало питання: що далі? Заробітки, робота в Києві чи піти у ва-банк і розширити власну справу настільки, щоби вона стала основним джерелом доходів? Гору взяла остання версія.
Сьогодні Степан не уявляє свого життя без лимонів, апельсинів, мандаринів, а головне — без потужної підтримки дружини Лесі. Про перші труднощі Степан згадує так: “Якби зараз я мав вирішити, чи починати займатися цитрусовими і наперед би знав, скільки буде труднощів, то не впевнений, що ми би з вами зустрілися. Це складна робота, хоча за 4 роки нам приблизно все окупилося. Ми поступово розширювали свій екзотичний асортимент. Зараз у нас є і лимони, апельсини-мандарини, кава арабіка, інжир, банан, спеції та кухонна зелень.
За масштабами продажів на першому місці — лимон. На початку ми продавали здебільшого плоди. Але були складнощі: люди не вірили, що це все вирощено самотужки в домашніх умовах та ще й без хімії. Тому ми змістили акцент на продаж саджанців. Наші лимони дуже добре адаптуються в домашніх умовах, без проблем вкорінюються і чудово плодоносять. Купити саджанці без жодних посередників можна в мобільному додатку “Продукти”. І саме завдяки цьому ресурсу наші продажі стрімко зросли. Також ми реалізуємо саджанці через нашу сторінку в інстаграмі ekzotychni_roslyny”.
Теплиця — це не тільки робота, а ще й відпочинок і спокій
Після знайомства зі Степаном Леся не до кінця розуміла, наскільки зміниться її життя. І це стосується не тільки сімейних змін, а й професійних. Початково жінка мало знала про тонкощі вирощування цитрусових, у що сьогодні складно повірити. Сама Леся так коментує ці зміни: “Теплиця для нашої родини — це як друга дитина після нашої доньки Роксолани. Вона теж забирає багато часу і взамін дає енергію і спокій. Ми з чоловіком поділили обов’язки, щоби кожний займався тим, що краще в нього виходить. Тому чоловік зосереджується на вирощуванні рослин, а я організовую їхній продаж. На мені наш інстаграм, упаковка саджанців, комунікація з покупцями, продаж рослин через додаток “Продукти” та через “Нову пошту”.
Це важко, бо, як відомо, робота з людьми не з простих. Але у нас переважають свідомі покупці і радує, що вони залишають такі приємні відгуки про наші рослини. Тішуся, що свого часу наша сім’я зважилася на такий відповідальний крок. Завдяки цьому ми уникнули виховання дитини через монітор телефону, ніхто не поїхав на заробітки і самі маємо можливість обирати, що для нас краще”.
Сучасну ринкову економіку не можливо уявити без розвитку інноваційних технологій. З-поміж основних таких напрямків є розвиток ринкових відносин у сфері вирощування, виготовлення та реалізації продуктів харчування.
Однією з основних ідей створення компанією «ХЕНД ФАРМІНГ СМАРТ ПЛАТФОРМ» мобільного додатку «ПРОДУКТИ» є стимулювання розвитку особистих селянських господарств, відродження фермерських господарств та підвищення ефективності власного виробництва місцевими жителями, а також створення і розвитку сільськогосподарських кооперативів на основі принципів взаємності й справедливості.
Компанія «ХЕНД ФАРМІНГ СМАРТ ПЛАТФОРМ» створила торговельну платформу для смартфонів на базі операційних систем Android та iOS, на якій виробники продукції зможуть реалізовувати споживачеві якісні власні товари за доступними цінами.
Мобільний додаток «ПРОДУКТИ» спрямований на повернення землевласників на свої земельні ділянки та їх стимулювання до вирощування сільськогосподарської продукції, збільшення її об’ємів, розширення ринків збуту шляхом реалізації надлишків власної продукції, підвищення конкурентоспроможності товарів, а також узагальнення спільної позиції щодо визначення пріоритетних напрямків розвитку торговельних відносин у галузі сільського господарства, харчової промисловості та сільськогосподарських технологій.
Успішне функціонування, розвиток та активне поширення зазначеного мобільного додатку сприятиме ефективному та раціональному використанню закріплених за приватним сектором сільськогосподарських угідь та стимулюватиме місцевих жителів до розширення площ землекористування.
Зазначений програмний продукт сприятиме стабілізації зайнятості місцевих жителів та збільшенню розміру оплати їхньої власної праці шляхом реалізації ними надлишків вирощеної продукції, а також забезпечення захисту земельних і майнових прав та визначення пріоритетних напрямків ринків збуту.
Також користувачі отримають можливість користуватися послугою аналітики цін, які формуються у ринкових та торговельних відносинах, здійснювати їхнє дослідження та визначати оптимальну вартість вирощеної продукції за ринковими цінами.
Окрім того, наша компанія надаватиме землекористувачам послуги з миттєвого дослідження фізико-хімічних властивостей ґрунту їхніх земельних ділянок, що надасть можливість раціонального вибору виду сільськогосподарської культури та отримання виробником максимального прибутку за вирощений ним продукт.
Спільними зусиллями досягнемо бажаних результатів, а господарства землекористувачів та інших виробників продукції стануть гордістю для всіх нас.
Джерело: Тижневик "Номер один"