Українські спортсмени поки не здобули нагород на найпрестижнішому змаганні біатлонного року, але розраховують виправити цю ситуацію після двох днів відпочинку, що якраз завершився.
Змішані відчуття у «міксі»
У перших перегонах чемпіонату – змішаній естафеті – українці посіли п’яте місце. У складі збірної України було двоє тернополян – Олена Підгрушна та Дмитро Підручний. На жаль, досвідчена олімпійська чемпіонка, котра стартувала на першому етапі, провела не найкращу свою гонку: Олена використала 4 додаткових патрони на двох вогневих рубежах, що у поєднанні з недостатньо високою швидкістю спортсменки трансформувалося у 16 місце з відставанням у 39 секунд від лідерів. Ситуацію намагалися виправити партнери по команді, але якщо Юлії Джимі вдалося трохи скоротити відставання, то Сергій Семенов втратив чимало часу, тричі дозаряджаючи гвинтівку, і відставання від лідерів зросло майже до 57 секунд. Принаймні Сергій втримав сьому позицію, на якій передала йому естафету Юлія Джима. Найкращу стрільбу і хід у нашій команді показав Дмитро Підручний. 25-річний тернополянин виконав стрільбу чисто і підняв українців на підсумкове п‘яте місце.
Перспективний дебют Меркушиної
У двох наступних індивідуальних гонках на контрасті з розчаруванням від результатів лідерів збірної України вразила молода тернополянка Анастасія Меркушина, яка вперше виступає на чемпіонаті світу. 21-річна Настя показала абсолютно найкращі результати серед українців. У спринтерській гонці на 7,5 км Меркушина фінішувала на 10-ій позиції, а через день у гонці переслідування піднялася ще на дві позиції вище. Настя залишається єдиною у нашій команді, хто стріляє чисто. Хочеться сподіватися, що позитивний емоційний заряд юної дебютантки надихне її більш досвідчених партнерів. Попереду в біатлоністок індивідуальна гонка на 15 км, естафета та перегони з масовим стартом.
Підручний веде за собою
І в чоловічій команді найкращі показники в атлета з Тернополя. Якщо у спринті Дмитро Підчучний фінішував лише 28 із вдома промахами, то у гонці переслідування Дмитро прийшов 14-им, одразу за ним фінішував інший українець – Сергій Семенов, котрий у спринті був аж 41-им. Цей «скачок» лідерів чоловічої команди налаштовує нас на позитивні очікування. Спеціалізацією Сергія Семенова вважається саме індивідуальна гонка, яка відбудеться 16 лютого. Розраховуємо і на продовження позитивної тенденції у Дмитра Підручного. У разі успішного виступу в «індивідуалці» обоє атлетів зможуть отримати право на старт у заключних перегонах чемпіонату – «мас-старті» – 19 лютого. Також є підстави сподіватися на гарний виступ і у чоловічій естафеті, в якій цього сезону наші хлопці тричі фінішували четвертими.
Психологічні перешкоди
Старший тренер жіночої збірної України Урош Велепець упевнений, що клас наших дівчат має проявитися у другій частині чемпіонату світу.
– З фізичною підготовкою жодних проблем немає. Головне – налаштувати психологічну стійкість. Дівчата надто хочуть показати кращий результат, повністю занурюючись у боротьбу, інколи не чують, що підказують їм по трасі тренери. Однак цей процес ми вже налагодили, тому сподіваюся на гарні результати, – сказав Велепець в інтерв’ю кореспонденту «Номер один».
Засніжений і сонячний Хохфільцен
Австрійське селище Хохфільцен є традиційним місцем проведення етапів Кубка світу з біатлону. Місцевий регіон Пілерзее Таль вважається найбільш засніженим у Кітцбюельських Альпах. У поєднанні з чудовою сонячною погодою (в середньому температура вдень тримається на позначці +4-5 градусів) цей регіон є чудовим місцем відпочинку. Вболівальники отримують задоволення від погодних кондицій: на останніх перегонах їх було майже 20 тисяч. Водночас постійні відлиги утруднюють роботу біатлоністам, роблячи трасу крижаною. З іншого боку, відсутність вітру сприяє кращій стрільбі. Приємно, що традиційно серед різнобарв’я прапорів є чимало синьо-жовтих знамен. Серед українських фанів можна було помітити тернопільських уболівальників з оригінальними прапорами, на яких були зображені Олена Підгрушна, Анастасія Меркушина та Дмитро Підручний.
– Віримо в те, що українці піднімуться на цьому чемпіонаті на подіум. Ми тут до кінця змагань, тому чекаємо терпляче і підтримуємо активно, – каже шанувальник біатлону з Тернополя пан Леонід, якого група із п’яти чоловіків підтримує піснею «За Україну, за її волю…».
Олександр Гливинський, спеціально для «Номер один» з Хохфільцена
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: біатлон, Меркушина, спорт