Нагадаємо, 3 січня в клубі села Угринів Підгаєцького району трапився вибух, у результаті якого постраждали восьмеро дітей віком від 12-ти до 17-ти років. Неповнолітні в цей час проводили репетицію різдвяного вертепу. Травмованих госпіталізували до лікарні. На сьогодні діти продовжують перебувати на стаціонарному лікуванні у медзакладі. За інформацією лікарів, вони отримали опіки полум’ям газу, в результаті яких пошкоджено від 9-ти до 47-ми відсотків поверхні тіла. На сьогодні чотирьох уже виписали на амбулаторне лікування додому, ще четверо продовжують перебувати у лікарні. Звістка про цю подію облетіла всі українські ЗМІ. Дітям на лікування кошти збирали ледь не усім світом. Мабуть, саме широкий розголос і привернув увагу шахраїв.
Понад 360 тисяч гривень віддала шахраям мама одного з потерпілих діток села Угринів Підгаєцького району. Саме на її банківську картку надходили гроші, які благодійники перераховували на лікування дітей, травмованих у результаті вибуху газу в сільському клубі.
27 січня близько 13:00 до неї зателефонував чоловік і представився працівником банку на ім’я Роман. Він заявив, що на її рахунок надходять великі суми коштів і вони не поміщаються на її електронний гаманець. Невідомий запропонував здійснити кілька маніпуляцій для отримання цих грошей. Увійшовши в довіру, чоловік порекомендував зняти з рахунку частину коштів та перекинути їх на вказані рахунки. Таким чином жінка на 17 тисяч гривень через платіжний термінал поповнила мобільні телефони кільком абонентам. Після цього вона, знявши зі свого рахунку гроші, почала перекидати їх через банківський термінал на картки, які диктував по телефону невідомий. Проте електронний гаманець банк заблокував через перевищення ліміту і шахрай сказав піти у фінустанову та розблокувати його. Жінка так і зробила, скориставшись допомогою працівника банку. Останнього зацікавила сума, яку перекидала жінка. Проте відвідувачка запевнила, що все гаразд, а гроші йдуть на благодійність.
– Він мені говорить: «Ви підете у банкомат, я вам скажу, яку операцію зробити, і знімете цю валюту, щоби гроші були у вас на руках». Я була якраз у лікарні, бо в нас перев’язки. І той чоловік мені сказав, що потрібно вже йти, бо знімає по 50 гривень кожної години. Від того моменту, як я від банкомату йшла, він був на зв’язку, казав, не виключати телефону і йти. Я зняла 7400, 3600 і ту суму, яку він перевів із євро на 7800. Там вийшло близько 18 тисяч. Він мені сказав, якщо я їду в банк, то щоби розуміла, що їхня компанія не може таких переказів зробити, щоби я нікому не казала, що мені хтось допомагав операції робити, а я це робила сама. І в банку мене дівчинка запитала, чи я сама це робила. Він витягнув з мене інформацію про моє ім’я та прізвище, дату народження, домашню адресу. Навіть кодове слово випитав – спитав дівоче прізвище матері. А я й відповіла. Після цього він сказав 3 години не користуватися карткою та приватом24, бо піде збій системи і не зможуть попасти на наш рахунок гроші, – розповідає правоохоронцям із розпачем жінка.
У результаті таких маніпуляцій мешканка села Угринів віддала невідомому 365 тисяч гривень. Звернулася до поліції потерпіла лише через півтора доби після злочину, коли зрозуміла, що гроші віддала шахраєві.
За словами Олександра Богомола, начальника ГУНП в Тернопільській області, поліцейські звернулися до працівників банківських установ заблокувати викрадені кошти. На даний час проводяться заходи по інших регіонах України, аби встановити злочинців та притягнути їх до відповідальності.
– Злочин набув відповідного резонансу, перебуває на контролі голови Нацполіції. Ми проведемо максимальні оперативні заходи, щоиб повернути кошти. За первинною інформацією, шахраї дзвонили з Дніпропетровської області. Наші колеги допомагають у проведенні слідчих дій. Одна із версій – дзвонили з місць позбавлення волі, – коментує головний поліцейський області Олександр Богомол.
Даний факт внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань згідно зі статею 190 частина 3 ККУ, якщо винних знайдуть, то їм загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.
Поки ми готували цей матеріал, нашим журналістам стало відомо, що оперативники Тернопільщини встановили особу шахрая, який видурив благодійні кошти.
– Проведеними слідчо-оперативними заходами ми з’ясували, що гроші пішли на електронні гаманці жителів Запорізької та Дніпропетровської областей. Саме туди одразу поїхали наші оперативні групи. Нам спільно зі службою безпеки фінустанови вдалося перехопити частину коштів – це вісімдесят тисяч гривень. Їх шахраї не встигли зняти, – розповідає заступник начальника ГУНП в Тернопільській області Степан Яцух.
Встановили оперативники й особу, яка вигадала шахрайську схему. Підозрюваний наразі відбуває покарання у місцях позбавлення волі Дніпропетровщини. Він засуджений за крадіжки та грабежі. Про збір коштів потерпілим дітям дізнався через інтернет.
До злочину залучив знайомих, яким розповів вигадану історію. Зловмисник сказав товаришам, що виграв велику суму грошей через одну з букмекерських компаній. Проте отримати гроші не може, бо в тюрмі, а тому потрібна їхня допомога.
Степан Яцух каже, що оперативники вже спілкувалися з усіма «спільниками». Слідчо-оперативні заходи тривають і правоохоронці роблять усе можливе, аби знайти та повернути решту суми.
Вікторія Ушакова
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: вибух в клубі, газета "Номер один", новини Тернопільщини