Нещодавно у Кременецькому районному суді було проголошено вирок пенсіонеру, з вини якого ледь не загинули двоє підлітків.
Інцидент трапився в перших числах жовтня 2018 року. Під вечір водій «Ніссана» із товаришем завантажили у причіп порізані на дрова гілки дерев та повертались іномаркою до Почаєва. Восени темніє рано, тож водій їхав зі швидкістю 60 км/год. Коли нарешті у сутінках побачили маківки лаври, обидва одразу пожвавішали.
Аж тут попереду на дорозі побачили скутер. Водій іномарки пішов на обгін. Та коли транспортні засоби порівнялися, раптом величезна гілка скотилася з причепа й, ніби гостра шабля, чиркнула хлопця з дівчиною на скутері. Від удару підліток не втримав керма і скутер викинуло на узбіччя.
У результаті дорожньої аварії 14-річного юнака у тяжкому стані доправили до лікарні та одразу прооперували, адже внаслідок падіння він отримав важку травму живота у вигляді розриву селезінки. Водночас в обох потерпілих було чимало синців і дрібних травм.
Одразу після ДТП правоохоронці в усьому звинуватили самого потерпілого: мовляв, підліток не мав досвіду водія, злякався автомобіля, от і не втримав керма. До того ж хлопчина не має водійського посвідчення і жодних документів на скутер. Проте вже незабаром результати проведених різноманітних експертиз підтвердили слова хлопця та дівчини, що їх, ніби гострою шаблею, різонула та скинула зі скутера гілка дерева із причепа іномарки. Відтак почали шукати власника «Ніссана».
Пенсіонер спочатку категорично заперечував свою провину, аж поки не ознайомився з тими самими дослідженнями експертів. Усвідомивши, що накоїв, чоловік повністю відшкодував родині потерпілого витрачені на лікування сина кошти, а в суді визнав свою провину, попросив суворо не карати і не позбавляти водійських прав, оскільки працює водієм і це єдине джерело його доходу.
Вироком Кременецького районного суду пенсіонера-водія визнано винним у порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому тяжкі тілесні ушкодження (ч.2 ст. 286 КК України). І хоча це є тяжкий злочин з необережності, законодавець передбачив за нього максимальне покарання – від 3 до 8 років позбавлення волі. Та служитель Феміди врахував, що потерпілі просили не позбавляти волі водія, тому призначив 3 роки позбавлення волі без позбавлення права керувати транспортними засобами. Водночас застосував ст. 75 КК і звільнив винуватця аварії від відбування основного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік. Таким чином упродовж 365 днів чоловік зобов`язаний періодично з’являтися для реєстрації в органах з питань пробації, а в разі зміни місця проживання і роботи повідомляти про це.
Крім того, засудженому довелося сплатити на користь держави понад 5 тис. 200 грн. процесуальних витрат за проведені судові автотехнічні експертизи.
Є надія, що відповідні висновки зробили й постраждалі підлітки, адже вони мчали трасою без шоломів.
Олекса Чиж
Джерело: Тижневик "Номер один"