Тернопільська обласна клінічна лікарня залишається лідером у наданні якісної медичної допомоги пацієнтам з інфарктами міокарда. Завдяки нашим фахівцям, кардіологам, кардіохірургам, анестезіологам-реаніматологам та лікарям інтервенційної радіології, які постійно вдосконалюють свої вміння та впроваджують інновації, кардіологічний та кардіохірургічний напрям у медзакладі представлені на високому рівні.
Сьогодні, 29 вересня, у День серця, про інфаркт міокарда спілкуємося із завідувачем відділенням інтервенційної радіології, кардіології та реперфузійної терапії нашої лікарні Богданом Маслієм.
У Тернопільській області, за його словами, зафіксована певна зростаюча тенденція захворюваності на серцево-судинні захворювання. «Проте завдяки нашій лікарні та команді професіоналів, ми активно працюємо над зменшенням цієї статистики й надаємо найвищий стандарт медичної допомоги пацієнтам з інфарктами міокарда», – зазначає Богдан Маслій.
Скільки було зафіксовано звернень по інфарктах міокарда у лікарні та скільки прооперовано за останній рік?
Протягом 2022 року до нашої лікарні звернулися 386 пацієнтів з симптомами інфаркту міокарда. 251 пацієнту було виконано стентування при інфаркті міокарда. Ця кількість зросла завдяки ефективності наших лікарів та сучасним технологіям. Проте велика кількість пацієнтів звернулася невчасно, коли вже пізно рятувати серцевий м’яз. Адже за 12-24 години він зазнає незворотного пошкодження.
Чому важливо звертати увагу на хвороби серця, і які наслідки можуть бути якщо це ігнорувати?
Звертати увагу на стан серця надзвичайно важливо, оскільки ігнорування може призвести до серйозних наслідків, таких як інфаркт міокарда, інсульт, розшарування аорти та інших серцево-судинних захворювань. Раннє виявлення та професійне лікування можуть значно покращити прогнози та якість життя пацієнтів. У Тернопільській обласній клінічній лікарні доступні практично всі найсучасніші технології, в тому числі, виконується й трансплантація серця.
Чи змінилася ситуація із захворюваннями серця у зв’язку з війною?
Незважаючи на виклики, пов’язані з війною, наша лікарня продовжує надавати якісну медичну допомогу пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями. Хоча були й певні зміни через потік внутрішньо переміщених осіб та підвищеними стресогенними тригерами в перший рік війни, але це не вплинуло на нашу роботу. Наразі ми спостерігаємо деяку стабілізацію в цьому плані.
Хто в групі ризику, чи змінився вік інфарктів?
До групи ризику належать люди з високим артеріальним тиском, діабетом, палінням, неправильним харчуванням та сидячим способом життям. Щодо віку, то ситуація помітно змінилася: інфаркти стають молодшими, що підкреслює важливість їх попередження та пропагування ведення здорового способу життя серед молоді.
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: інфаркт міокарда, Богдан Маслій