Останні 2 роки дорожня галузь Тернопільської області переживає сплеск активності. Зміна підходу до фінансування ремонтів дозволила повністю відновити покриття на кількох державних дорогах. Шляховики перестали хаотично працювати на відрізках у різних частинах області, а почали застосовувати «маршрутний принцип». Останній полягає у відновленні покриття від точки А до точки В.
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області впродовж 2017-2018 років здійснила поточний середній ремонт усієї протяжності доріг М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська, Р-41 обхід Тернополя, М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка (до Підволочиська). Завдяки цьому, водії тепер можуть перетнути область із заходу на схід по новенькому асфальту.
Також розпочали лагодити найкоротшу дорогу до Києва – трасу М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече (з Тернополя до Кременця). Завершити останні кілометри у цьому напрямку планують у 2019 році.
«Зараз на Тернопільщині є понад 100 кілометрів доріг із новеньким покриттям. Усюди застосовувався ресайклінг основи, укладалися 2 шари асфальтобетону. Це комфортні європейські дороги. Після поточного середнього ремонту головних транспортних артерій Тернопільщини трафік на них збільшився майже втричі. Я переконаний, якщо дорожню галузь і надалі розвиватимуть у цьому руслі, невдовзі ми помітимо стрімкий ріст української економіки, котра нерозривно пов’язана з логістикою», – коментує начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик.
За його словами, в межах області завершено ремонт доріг, котрі включені у трансмагістральний коридор Гданськ – Одеса (GO highway). Та це зовсім не означає, що роботи у дорожників цьогоріч буде катма.
Найперше шляховики візьмуться за поточний середній ремонт 34 кілометрів у напрямку Кременця. Зокрема, на ділянках с. Білокриниця – м. Кременець, обхід м. Кременця, кільце при виїзді з м. Кременця – поворот на трасу Н-02, с. Вишнівець – с. Горинка.
Також стартуватимуть роботи у пріоритетному туристичному напрямку – до Карпат (а/д Н-18 Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль). Поточний середній ремонт цього автошляху дозволить туристам зекономити час і скоротити кілька десятків кілометрів, рухаючись у гори. Третє і найбільш масштабне завдання Служби автомобільних доріг у Тернопільській області – будівництво північної об’їзної м.Тернополя за кошти Європейського інвестиційного банку. Шляховики мають намір збудувати 8,6 кілометра дороги, яка би з’єднувала траси М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече та М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка.
«17 грудня цього року в Брюсселі було підписано Угоду на фінансування Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проекту будівництва першої черги північної об’їзної м. Тернополя. Вона дозволить звільнити місто від транзитного транспорту, суттєво покращить екологічну ситуацію і безпеку руху в обласному центрі. Дорога матиме 4 смуги руху та пропускну здатність 40 000 автомобілів на добу, – зазначив Богдан Юлик. – Понад 10 років на Тернопільщині не будували жодних доріг. Сподіваюся, що північна об’їзна стане першою, але не єдиною. Область змінюється, і деякі транспортні магістралі не витримують потоку автомобілів, є необхідність у будівництві нових напрямків».
Джерело: Тижневик "Номер один"