Попри кількамісячну боротьбу,пікети та суди на центральному ринку Тернополя, що на вулиці Живова, повним ходом триває зведення нових торгових приміщень.
Билися, як могли
Мова йде про прилеглий до дороги торговий ряд із 42 торгових «точок» між двома зупинками на центральному ринку, де більшість магазинів продавали мобільні телефони.
Влітку кілька десятків обурених власників кіосків прийшли на сесію міськради з вимогою до депутатів скасувати рішення виконавчого комітету, згідно з яким уже 1 вересня підприємці без жодного попередження мали би поступитися своїм «клаптиком» прибутку новим інвесторам.
Проте у чиновників міськради тоді було інше бачення ситуації. На місці42 торгових «точок» мав з’явитися торгово-офісний комплекс, який, на думку чиновників, забезпечив би значно кращі умови праці, ніж ті, що є зараз.
Зокрема, керівник управління стратегічного розвитку міської ради Юрій Дейнека переконував, що інвестиційний конкурс відбувся з дотриманням усіх вимог.
– 10 травня 2016 року було оголошено конкурс. На подання документів ми завжди даємо не менше двох тижнів. Відповідне рішення про проведення конкурсу публікується на офіційному сайті міськради та в газеті «Тернопіль вечірній». Кого цікавить це питання, той міг бачити інформацію. На конкурс, який відбувся 15 червня, було подано тільки дві пропозиції: від ТОВ «Спілка підприємців» та ТОВ «Астріт». Тобто, конкурс пройшов за усіма вимогами, – говорив улітку пан Дейнека.
Чомусь змирилися
Та попри переконливі промови чиновників, тоді депутати таки схилилися підтримати підприємців-пікетувальників та більшістю проголосували «за» скасування інвестугоди.
Ба більше! Деякі депутати навіть припускали, що на окремих чиновників мерії чекають часті візити у поліцію. Зокрема, голова земельної комісії Андрій Шкула зауважив, що очевидним є факт порушення закону збоку деяких посадовців міської ради, адже інвестугоду укладали попри те, що договір оренди працюючих там підприємців дійсний до 2017 року. Відповідно, ця історія для когось могла би мати несолодке продовження, але…
–19 серпня 2016 року депутати на прохання підприємців скасували інвестиційну угоду. Але в судовому порядку рішення сесії було скасовано інвесторами. Згодом до нас знову звернулися деякі підприємці, які й надалі виступали проти будівництва. Відповідно ми зареєстрували проект рішення, аби згадану інвестугоду скасувати ще раз,- каже депутат міськради Роман Навроцький.
Дійсно, інвестор оскаржив у суді рішення сесії, яким депутати попередньо скасували інвестугоду. Однак навіть після цього ні підприємці, ні депутати здаватися не планували.
– Вірю, що в будь-якому випадку депутати стоятимуть на стороні підприємців з ринку, які наразі є обманутими, і на вигодах міста. І якщо для цього знову доведеться бавитись у скасування, то так воно, мабуть, і буде,- заявляв депутат Андрій Шкула.
Та час минав, а конфлікт між інвестором та радикально налаштованими підприємцями вивітрювався…
– Як виявилося згодом, фактично всі підприємці, які до цього виступали категорично проти будівництва, врешті знайшли спільну мову з інвестором. І якщо вони самі не захищаються, то як ми можемо втручатися в це? – повідомив пан Навроцький.
Іншими словами, люди вже не проти будівництва, хоча ще кілька місяців тому готові були грудьми стояти за свої кіоски. Як інвестору вдалося переконати підприємців? Мабуть, цього ми вже ніколи не дізнаємося…
Тетяна Колеснік
Джерело: Тижневик "Номер один"