Борщівщина – унікальний край Тернопільської області, відомий своїми краєвидами, печерами і славними людьми. Особливістю цього району є сорочка, вишита чорними нитками, яка стала своєрідною візитівкою краю.
У вихідні в Борщеві відбувся фольклорно-мистецький фестиваль «Борщівська вишиванка» та гастрономічний – «Борщ’їв-2019». Фестиваль вишиванки проводять уже 12 років поспіль.
На святі провели семінар-лекцію на тему «Збереження борщівської народної сорочки в етнокультурному просторі України», презентували книжку «Борщівська народна сорочка: експедиційні матеріали та приватні колекції» за участю лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. братів Левка і Богдана Лепких.
Також провели етнографічну виставку «Борщівська народна сорочка» із фондів місцевого музею, виставку вишиванок сіл району, об’єднаних територіальних громад «Вишиванка, мов пісня, з далеких століть» та показали документальний фільм «Борщівська сорочка. Коріння сили», який було створено за підтримки Українського культурного фонду.
На фестивалі діяла й етнографічна локація «Чорна борщівська сорочка – роду мого оберіг», відбувалося театралізоване дійство, відтворювали стародавні обряди, виконували пісні й танці, які здавна прижилися на Борщівщині.
У рамках фестивалю борщу «Борщ’їв-2019» відбувся майстер-клас із приготування борщу. Готували страву господині з понад 50 сіл району. Вони представляли борщ за славними рецептами. І традиційно на вогнищі у великому казані варили борщ, яким пригощали гостей свята.
На фестивалях виступали обрядово-фольклорні, хорові, хореографічні, інструментальні колективи, сольні виконавці з концертною програмою, в якій брали участь майстри сцени з Національного академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія», ансамблю української пісні «Гуляй душа» з Києва, гурту «Гардамани», народного аматорського ансамблю танцю «Любисток» із Тернопільщини.
На свято вишиванки до Борщева також завітали делегації з Республіки Польщі — міст Гродкув та Ястембе-Здруй, а також директор програми USAID DOBRE Беррі Рід, які співпрацюють із Борщівською ОТГ в межах соціально-економічних та інвестиційних проектів.
Джерело: Тижневик "Номер один"