Британська кішка — це чудовий сімейний домашній улюбленець, який відрізняється ніжним характером та самостійністю. Ця порода досить соціалізована, проте вона чудово переносить самотність, тому підійде тим людям, яких часто не буває вдома.
Особливості характеру британської кішки
Британська короткошерста кішка — це порода, яка виникла природним чином. На островах вона існує настільки давно, що британці просто називають її “короткошерстою”, а не повною назвою. Тварина активна та грайлива, але після досягнення певного періоду зрілості її жвавість різко скорочується, що, втім, характерно для більшості домашніх кішок.
Характер британської кішки досить ніжний, але занадто тісного контакту вона не полюбляє. Якщо ви хочете, щоб улюбленець часто сидів у вас на колінах, то краще підшукати інший варіант.
Британська кішка соціалізована, вона чудово контактує з іншими тваринами, у тому числі й собаками, гризунами чи птахами. Однак у такому випадку цей пухнастик починає відчувати трохи заздрощів, коли уваги приділяють не йому. Саме тому представники породи краще себе почувають, коли вони є єдиним домашнім улюбленцем.
Особливості догляду за британською кішкою
Оскільки порода утворилась природним чином, британські коти відрізняються досить міцним здоров’ям. Зазвичай вони можуть прожити близько 12-17 років. Найбільшою небезпекою для них є ожиріння після настання зрілості, особливо це характерно для стерилізованих кішок. Тому господар має приділити особливу увагу раціону. Краще вибирати особливі корми для зрілих та кастрованих котів.
Що стосується догляду за шерстю, то британська короткошерста також відрізняється чималою практичністю. Її хутро коротке та щільне, воно не плутається та не звалюється в окремі грудочки, що значно спрощує вичісування. Процедуру варто проводити лише 1-2 рази на тиждень.
Купати котів не потрібно, оскільки таким чином змивається їх природній жировий шар, який допомагає захищати організм тварини від чималої кількості хвороб.
Щоб ця розумна та дуже швидка кішка тішила вас своєю компанією довгі роки, потрібно підібрати збалансований раціон, а також не забувати давати їй мінеральні добавки для зміцнення організму. Ще однією чудовою ідеєю стануть регулярні огляди у ветеринарних клініках, що дозволяє помітити небезпечні хвороби ще на ранніх етапах та вжити всіх необхідних заходів.
Джерело: Тижневик "Номер один"