Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Бюджет-2017: як змінюватимуть Тернопіль за наші гроші


Опубліковано: 13 Січня 2017р. о 16:06

untitled

Бюджет Тернополя на 2017 рік – прийнято. Депутатам міськради, щоб дійти згоди, довелося збиратися двічі на сесію, поміж тим кілька разів встрявати у дискусії під час засідань профільних комісій. Окрім цього, багато вирішували кулуарні перемовини. Як результат – міська казна розділена та готова до експлуатації. З якими цифрами ми йдемо у новий рік? На що направлено кошти – на розвиток чи на проїдання? Це і намагалися дізнатись наші журналісти.

Профінансовано усе!

Як виявилось, цифри, за які голосували депутати ще в грудні (див. інфографіку), можуть бути дещо змінені, позаяк на наш бюджет може вплинути казна, яку приймали народні обранці Верховної Ради України.

– Попередньо йшла мова про те, що акцизний збір розщеплюватимуть. Зокрема, акцизний податок на бензин ітиме до державного бюджету, а на алкоголь та цигарки – залишать на місцях. Це, звісно, призведе до великих втрат. Чи буде так, сказати зараз не можу, адже підписаного Президентом держбюджету ще немає. Хоча оперувати ж тими цифрами, які ми, депутати, прийняли на сесії, звісно, можна, – розповідає депутат міськради, голова бюджетної комісії Ігор Турський.

Зміни до нового бюджету, за словами депутата, нас не оминуть. Адже немає гарантій на те, що надходження до місцевих рад таки не скоротять, в результаті чого Тернопіль залишиться з іншими сумами.

Проте, за словами голови бюджетної комісії, цей уряд  має чітку стратегію, тому, на його думку, не обов’язково, щоб у 2017 році нас чекала інфляція. Хоча це, звісно ж, абсолютно виключити не можливо.

Повертаючись до більш приземлених речей, зокрема нашого бюджету, то всі проекти, які наразі ним передбачено до реалізації, – в силі, якими б не були зміни «зверху». Попри те, що багато з запланованого – достатньо масштабні та дорогі речі.

– З великого – це  будівництво нової тролейбусної лінії, яка з’єднає вулицю Бродівську в напрямку до села Біла. Хоча, як на мене, це не йтиме безпосередньо на розвиток міста, однак є важливо стратегічно. Думаю, від цього виграють і прилеглі села. Крім того, добрим, як на мене, є проект на 11,5 млн. для лікарні (придбання медичного апарата МРТ). Так, це дорога річ, проте дуже важлива. Крім того, цікавим буде проект з облаштування громадської зони в парку Національного відродження (обійдеться близько 3 млн. грн., – авт.). Та, звісно, зведення фонтана на озері . Ми заклали на нього 9 млн. грн. Це буде цілий комплекс, який, окрім того, що слугуватиме фонтаном, котрий буде окрасою для міста, ще й виконуватиме екологічну функцію, – каже пан Турський.

Профінансовано, за словами депутата, все. Адже дефіцитного бюджету депутати приймати не могли. Зрештою, народним обранцям останні кілька років поспіль є що ділити, адже місцева казна значно зросла через децентралізацію. Зокрема, акциз на пальне, алкоголь та тютюнові вироби тепер іде на місця. Депутат пригадує, що в 2011 році міська казна навіть не дотягувала до мільярда гривень. Зараз же чистий бюджет Тернополя складає понад 1 мільярда 700 млн. грн. Тобто «розігнатися» можна не лише на «класичні» ремонти, а й на перспективні ідеї. Приміром зараз, за інформацією «Номер один», в кулуарах ради гуляють думки про те, щоб оновити всі будинки в центрі міста (розфарбувати у різні кольори). Це доволі відома та поширена європейська практика. Кошти на задум є. Чи почнуть його реалізовувати, залежатиме від розподілу грошей у житловому фонді.

Виріс майже на третину

До речі, бюджет 2017 року на 26% більший від минулого. Причиною такого росту є та ж таки децентралізація. Крім того, до цього доклався також малий та середній бізнес. За словами міського голови Тернополя Сергія Надала, наші підприємці добросовісно платять податки та збори, поповнюючи міську скарбницю.

–  Без їхньої допомоги нам би не вдалося “потягнути” додаткові видатки, які уряд переклав на місцевий бюджет, – зазначив мер.

За словами очільника міста, основні пріоритети нового бюджету – фінансування освіти, медицини, житлово-комунальної сфери, культури тощо. Зокрема, в освіті гроші закладено на зарплату, оплату енергоносіїв, стипендії для учнів ПТУ, премії учням та вчителям, на оздоровлення дітей та капітальні видатки для ремонту шкіл, садочків і облаштування спортивних майданчиків біля навчальних закладів. Поряд з тим передбачено кошти для ремонту доріг, дворів, дахів, прибудинкових територій, облаштування нових фасадів.

Тетяна Колеснік


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше