Найсвіжіше:
• В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління
rss

Чари, наглість і вседозволеність: хто стоїть за будівельною аферою в Старому парку


Опубліковано: 23 Березня 2021р. о 10:21

Порушення будівельного та земельного законодавства – це типова норма для Тернополя. З метою швидкого збагачення зловживають, як і в міській раді, так і самі будівельники. Це тягне до будівельних афер, через які покупці квартир не зможуть скористатися придбаною нерухомістю. Адже наслідком виникають кримінальні провадження, в рамках яких суди, арешти, неспокій невинного покупця.

Тут нижче наводимо приклад, як один чоловік, який зовсім не має офіційного відношення до забудови, втягнув міську раду, контролюючі органи разом з обласним Управлінням СБУ в будівельний скандал. По правді, не сам один, а з жінкою, яка займається, прости Господи, темною магією.

Місце незаконної будови – вул. Коцюбинського, що на розі Старого Парку. На цю тему уже були публікації в місцевих ЗМІ. Щоправда кілька фактів, які стали відомі нам, не потрапили в попередні статті тернопільських медіа.

Але давайте все по-порядку.

Квартири з комфортом чи суцільний обман

У березні 2020 року мешканка села Струсів Ольга Галан отримує містобудівні умови та обмеження щодо реконструкції індивідуального житлового будинку до трьох поверхів (14 метрів висоти). Реконструкція хати відбуватиметься на двох земельних ділянках, які належать їй на праві приватної власності. Загальна площа двох ділянок – майже 0,065 га.

Здавалось би, стандартна процедура. Головний архітектор міста Тернополя Василь Бесага видав типовий документ на реконструкцію житла.

Втім, це ж Тернопіль. Поруч парк, вигідне і зручне місце. Чому б під документами на реконструкцію індивідуального будинку не збудувати багатоквартирний будинок?

Ба, навіть пішла реклама на банері, що продаються квартири з комфортом.

«Сучасні одно- та двокімнатні квартири, площею 52,6 м. кв. Комфорт перш за все!» – звучала інформація на банері, який висів на індивідуальному будинку.

Але згодом його заберуть. Зараз не знайдете. Забрали, бо правдива інформація про будинок далеко не з комфортом.

Контролюючі органи починають перевірки незаконного будівництва та нецільового використання земельних ділянок.

Результати перевірок контролюючих органів: незаконна будова

Першу перевірку проводить Головне управління Держгеокадастру в Тернопільській області 09.11.2020 року. Цитуємо дані з припису ГУ ДГК:

«Під час проведення перевірки встановлено, що земельна ділянка (кад. номер ____), площею 0,0532 використовується Галан О. О. не за цільовим призначенням, а саме: на ній будується багатоквартирний житловий будинок у чотири повноцінних поверхи […] Вчинені дії порушують ст. 91 Земельного кодексу України».

На протиправне будівництво скаржилися сусіди Ольги Галан. Вони звернулися у Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Тернопільської міської ради (далі – ВДАБК ТМР).

3-го грудня 2020 року  виїхала перевірка. З матеріалів ВДАБК:

«Представник замовника гр. Корнієнко Дмитро Богданович повідомив, що будівельні роботи ведуться із реконструкції індивідуального житлового будинку із 3-х поверхів та верхнього (мансандрий) поверх».

Тож виникає запитання. Чи, бува, не обманює забудовник своїх потенційних покупців? На банері інформація про продаж квартир «Комфорт наше все», а на справді квартир нема. Є просто окремі кімнати в індивідуальному житловому будинку. Про це запевняє ВДАБК ТМР сам Дмитро Корнієнко.

І це ще не все. Читаємо далі матеріали перевірки.

«Під час виїзду комісією встановлено, що ведуться будівельні роботи з відхиленням від затвердженої проектної документації по об’єкту «Реконструкція індивідуального житлового будинку за адресою вул. М. Коцюбинського, 36, м. Тернопіль»

Відтак, і земельна перевірка і будівельний контроль вказують на порушення законодавства. Але будівництво триває далі. Більше того, заднім числом цей будинок Ольги Галан вводиться в експлуатацію. При цьому, навіть зараз, візуально глянувши, його готовність бажає кращого.  Там досі ведуться будівельні роботи.

«Чарівна сила» забудовника

На початку березня цього року видання «Газета Номер Один» розміщує публікацію «Чергова будівельна афера в Тернополі: як приватний будинок перетворився у багатоквартирний». Журналісти вказують:

«28 жовтня 2020 року  будинок ділять. Причому на 12 квартир та 7 машиномісць. І тоді ж задовго до закінчення будівництва  реєструють право власності. А от декларація про готовність об’єкта до експлуатації видана лише 19 лютого 2021 року. Виходить, що забудовник володіє чарівною силою повертати час назад. Адже, згідно з законом, спочатку реєструється декларація, потім право власності і тільки після цього існує законна можливість розділити майно. Як Галан Ользі вдалося провернути таку сумнівну аферу – питання риторичне».

Справді, документи з реєстрів, які є в наявності наших авторів, підтверджують дані про готовність експлуатації об’єкта.

Також їх можна переглянути на Порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Тож виникає ще одне питання чергове питання. Яким чином, будуючи багатоквартирний будинок з порушеннями земельного та архітектурного законодавства можна отак з легкістю ввести в експлуатацію незаконно зведену будівлю? Може справа в тому, хто проектант?

За даними декларації готовності об’єкту, розробником проекту є Комунальне підприємство Тернопільської міської ради «Місто». Дане КП раз по разу потрапляє в будівельні скандали, зокрема через інвестиційні угоди.

Окрім того, в декларації про готовність згадано, що технічну інвентаризацію проводив сертифікований інженер Горбань Олег Васильович.

Сам інженер заявляє, що нічого такого не робив.  

Відтак, тут пахне добрячою кримінальною справою по підробці документів. Бо ж виникає великий знак запитання, як можна так просто оформити інвентарну справу, готовність неготового об’єкта, право власності. І на сам кінець, щонайгірше, обманювати покупців? Чим не афера?

Хто такі Дмитро Корнієнко та Ольга Галан?

Обоє є мешканцями села Струсів. Ольга Галан придбала там будинок, а Дмитро Корнієнко  використовує  безоплатно цей будинок згідно договору.  Сама Ольга Галан цей договір не підписувала. Це зробила її мати Макара Наталія. Наталія Макара за інформацією наших первірених джерел є ніким іншим як відомою в певних кругах «чаклункою». Себе називає Євою.  «Якщо говорити на мові магів – я справжня відьма. Але це не повинно вас лякати, бо ж це слово походить від слова «відати, знати»… Наступив такий момент, коли треба було мені вибирати: або дурдом, або дар. Настає певний момент, коли ти не знаєш, чи це біла гарячка чи це щось…. Ти починаєш бачити істоти, які ніхто не бачить, і треба з цим далі жити», – говорила «Єва»-Наталія Макар в інтерв’ю «Погляду» (дата публікації 21.08.2013 року).

Так от, саме Наталія Макара є співмешканкою Дмитра Корнієнка, який не тільки ймовірно дотичний до вчинків які несуть явно кримінальний характер, а ще й викрав у матері дитину та перешкоджає останній бачитись із сином протягом вже 2 років. З цього приводу ідуть судові процеси.  Більше того, пану Дмитру не сподобалась характеристика, яку надало йому ОСББ «Медова 6» де він проживав до того, як пішов від молодої, симпатичної і успішної жінки до так званої «відьми» Єви. Пан Дмитро вважає себе надто порядним, що аж звернувся до суду із позовом про захист честі гідності та ділової репутації. І байдуже що сам вводить потенційних покупців в оману, пропонуючи квартири які збудовані з грубим порушенням ДБН, земельного законодавства та проекту, чим наражає на небезпеку не тільки тих хто придбає ці квартири а й тих хто просто буде проходити повз незаконної будівлі. Але залишимо судові справи судам і повернемось до незаконного будівництва та фігурантів, які в ньому замішані.

Отже маємо замовника будівництва Ольгу Галан, її довірену особу Корнієнко Дмитра та її маму Наталію Макара, яка за «сумісництвом» є співмешканкою Корнієнко Дмитра, а отже самого Дмитра можна вважати вітчимом.  Хто з них придумав цю аферу з незаконним будівництвом залишається лише здогадуватись. Кого притягнуть до кримінальної відповідальності дізнаємось  за результатами досудового розслідування.  

     Р.S.

Після написання цієї публікації нам стало відомо, що Корнієнко Дмитро причетний до провокації хабара.  Вочевидь за допомогою здібностей «відьми» Єви  пустив «туману» в очі одного дуже поважного правоохоронного органу який  в свою чергу  вирішив супроводжувати не зовсім законні дії пана Дмитра.

Пам’ятаєте, писали вище про перевірку ВДАБК ТМР. З наших власних джерел в правоохоронних органах стало відомо, що в лютому, тоді, коли оформлялося введення в експлуатацію «квартирного» будинку, начальнику контролюючого органу Дмитро Корнієнко намагався «всунути» гроші.

Не зважаючи на вмовляння та інші провокативні дії неадекватного будівельника начальник ВДАБК ТМР Михайло Горішній відмовився отримувати хабар від нього.

«Операція», організована горе-будівельником спільно із поважним правоохоронним органом, зірвалася.

Читайте також: “Чергова будівельна афера в Тернополі: як приватний будинок перетворився у багатоквартирний”.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше