Найсвіжіше:
• У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини • На Тернопільщині від отруєння грибами перестало битися серце ще однієї дитини • Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка • Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду
rss

Через державні землі та Калушку схрестили списи два суди


Опубліковано: 4 Вересня 2018р. о 13:30

Апеляційний суд скасував виправдальний вирок директору Технічного коледжу

Дивна тенденція спостерігається останнім часом у галузі профтехосвіти Тернопільщини – один за одним потрапляють у скандальні історії, та ще й із кримінальним сюжетом, керівники усіляких коледжів, училищ та ліцеїв. От і нещодавно в суді апеляційної інстанції розглядалася скарга прокуратури на виправдальний вирок Тернопільського міськрайонного суду стосовно директора Технічного коледжу, обвинуваченого у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України) та службовій недбалості, тобто невиконання або неналежне виконання службових обов’язків через несумлінне ставлення до них (ч. 2 ст. 367 КК України). Ці дії завдали державі тяжких наслідків розміром майже 715 тис. 800 грн.

 

Історія з землею

Насамперед варто нагадати, що Технічний коледж створено за наказом  Міністерства освіти України у червні 1997 року як структурний підрозділ Тернопільського приладобудівного інституту ім. Івана Пулюя (згодом реорганізований в однойменний національний технічний університет). Відповідно до положення Технічного коледжу, самостійно заклад має право укладати лише цивільно-правові угоди з іншими установами та організаціями з метою покращення освітніх послуг. Натомість фінансово-господарську діяльність зобов’язаний узгоджувати з ТНТУ (насамперед продаж, обмін, передача в оренду рухомого та нерухомого майна, у тому числі  й земельних ділянок). 

Володимир Калушка

Тим часом рішенням восьмої сесії 23 скликання Тернопільської міської ради від 31 березня 1999 р. Технічному коледжу ТДНУ ім. Івана Пулюя було надано у постійне користування земельну ділянку площею 8,5896 га. Передбачалося, що невдовзі на ній побудують новий навчальний корпус або студентський гуртожиток зі спортмайданчиком. На жаль… 

Оскільки 15 років тому, на початку жовтня 2003 року, директор Технічного коледжу Володимир К. надав згоду (письмово!) передати майже 2 га землі (точніше – 1,8 га) в оренду строком на 5 років Товариству індивідуальних забудовників (надалі — ТІЗ) «Коледж» для будівництва багатоквартирного житлового комплексу. Керуючись згаданим документом, наприкінці червня 2004 року депутати Тернопільської міської ради дозволили ділянку вилучити та передати забудовнику.

Таким чином підпорядкованому Міністерству освіти і науки України – ТНТУ було завдано збитків на 628 тис. 507 грн., а це вже законодавством трактується як злочин із тяжкими наслідками (ч. 2 ст. 364 КК України). Чи передбачав це директор коледжу? Питання лишається відкритим.

Утім, одразу було зрозуміло, що ТІЗ “Коледж” є посередником. Не дивно, що не минуло й півроку, як у червні 2004-го Тернопільська міська рада вже без погодження постійного землекористувача вилучила з користування Технічного коледжу 0,25 га землі. Ділянку передали в оренду на 5 років для будівництва багатоквартирного житлового будинку із вбудованими стоянками ПМП «Сапід». Упускаючи деталі, шість років потому черговим рішенням сесії міської ради від 16 грудня 2011 р. землю  надано в оренду ОСББ «Тарнавського, 23». Сьогодні об’єднання використовує її для обслуговування 63-квартирного житлового будинку, облаштувавши автостоянки і магазини.

Однак три роки поспіль, із 2007-го по 2010 рр., пан директор і сам не почав бити на сполох, і не поінформував Міністерство та адміністрацію технічного університету про “зникнення” з користування 0,25 га землі. Таким чином, час для скасування рішення міської влади та повернення ділянки державі через суди було втрачено. На думку правоохоронних органів, неналежне виконання директором Технічного коледжу своїх службових обов’язків та несумлінне ставлення до них завдало істотної шкоди та спричинило тяжкі наслідки інтересам держави в особі Тернопільського національного технічного університету майже на 87 тис. 300 грн., що є тяжкими наслідками (ч. 2 ст.367 КК України в редакції від 2001 р.).

Суд став на захист порушника-держслужбовця?

Далі ще цікавіше. Понад 2 роки слухав цю справу один з найдосвідченіших суддів Тернопільського міськрайонного Тарас Багрій. Та зрештою визнав Володимира К. зовсім невинним та виправдав через недоведеність у його діях складу кримінальних злочинів. Прокуратура вирок оскаржила в апеляційному суді Тернопільської області. І справа знову опинилася на шальках у Феміди. Та нещодавно колегія своїм рішенням повністю скасувала вирок, зазначивши, що під час розгляду кримінального провадження та ухвалення виправдувального вироку суд першої інстанції не дотримався вимог Кримінального процесуального закону та судової практики, допустив суттєві порушення, що є істотним порушенням КПК. Більше того, не було забезпечено належної технічної фіксації судового розгляду, і це у час, коли Україна проанонсувала про запровадження електронного суду! 

Наступне. У вироку суддя детально оцінив докази, пред’явлені обвинуваченим, але не дослідив і зважив на докази сторони обвинувачення – прокуратури, які могли істотно вплинути на його висновки про винуватість чи невинуватість обвинуваченого адміністратора від освіти.  

Зрештою суддя чомусь не зауважив суперечливості дій добродія Володимира К. Оскільки в 2003 р. він звертався до Міністерства освіти і науки України з проханням дозволити побудувати на землі коледжу житловий будинок для працівників закладу за рахунок коштів створеного ТІЗ “Коледж”. Київ дав добро. Щоправда, як розповів у суді один зі свідків, до складу товариства індивідуальних забудовників увійшли лише 20-25 працівників коледжу.

Тим часом, керуючись саме листом Міністерства, пан директор і дав згоду на вилучення 1,8 га землі, але проект землеустрою вже передбачав будівництво цілого комплексу житлових будинків на 1106 чоловік із вбудовано-прибудованими приміщеннями торгівлі і побуту, гаражів та стоянок, із них: 1,32 га для житлових будинків на вказану кількість осіб, 0,07 га для вбудовано-прибудованих приміщень, 0,41 га для окремо розташованих двоповерхових гаражів на 152 місця. А це вже, як кажуть в Одесі, зовсім інша історія. Кримінальна, констатує законодавець. Недарма подейкують, що насправді земельна ділянка привабила будівельну фірму одного з тодішніх депутатів Тернопільської міської ради і доброго приятеля тодішнього мера, який аж ніяк не фігурує у даній справі. 

Та, на жаль, є у цій справі ще й третя сторона, про яку історія замовчує, а саме про митарства й перипетії, через які пройшла викладачка та працівники Технічного коледжу, члени ТІЗ “Коледж”. Адже багатоповерхівка будується й досі, а новосели все чекають на ордери.

Ось так “зливаються” державні землі. Хоч житлові будинки – це добре, але і про студентів слід не забувати. Водночас враховуючи, що перший раз кримінальне провадження слухалося 3(!) роки, новий розгляд швидким, очевидно, не буде. І чи буде взагалі?

Тим часом на сайті “Економіко-правової бібліотеки” розміщено солідну публікацію про досягнення та життєвий шлях пана Володимира К., а наприкінці наведено його життєве кредо: “Ціную в людях одержимість у роботі і глибоку порядність у житті».

Олекса Чиж


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
24 Листопада
23 Листопада
22 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше