Найсвіжіше:
• Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка • Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів
rss

Чому Тернопіль «буксує» у своєму розвитку?


Опубліковано: 6 Лютого 2017р. о 15:00

4

Що не дає розвиватися Тернополю і не дозволяє стати йому успішним та процвітаючим? У цьому намагалися розібратись громадськість та представники влади. Мережа центрів громадського контролю «Дій» провела опитування серед тернополян і з’ясувала, які проблеми жителів міста болять найбільше. Виявляється, всіх їх могло б не бути, якби не корупція.

Сто проблем – одна причина

Як повідомив представник громадської мережі «Дій!» Василь Томчишин, найбільше опитаних проблемою номер один у місті називають забудову парків та зелених зон. Серед лідерів переліку корупція в освіті, медицині, недостатнє залучення інвестицій, низька якість надання адміністративних послуг, ремонт прибудинкових територій, недостатня впізнаваність в Україні бренду Тернополя. Також тернополяни називали власні варіанти. А саме: забрудненість міста, хаотична забудова, непублічне та нераціональне використання місцевих фінансів, існує сміттєва загроза, недостатньо розвинена інфраструктура, надто велика кількість закладів, пов’язаних з релігійною тематикою, незадовільний стан громадського транспорту, низька заробітна плата та громадська активність.

Здавалося, усі ці проблеми «родом» з  різних галузей, але рецепт їх вирішення один – подолати корупцію. Чому забудовують парки? Тому що присутня корупційна складова. Чому не надходять інвестиції?  Бо інвестори не хочуть працювати в обмежених умовах. Звідки хаотична забудова міста? Хтось лобіює власні інтереси. Якщо ліквідувати корупційну складову, то ряд проблем вирішиться автоматично.

– Чому Тернопіль не розвивається належним чином? Тому що бізнес не хоче сплачувати податків. А для цього є підстави – він не бачить ефективного використання сплачених коштів, – зазначив на круглому столі представник Тернопільського осередку ВО «Автомайдан» Павло Іванечко. – До боротьби з корупцією повинні долучатися всі організації в межах тієї компетенції, в якій повни працюють. Наприклад, працює організація у сфері освіти чи медицини, вона має з’ясувати, чому роботи у цій галузі проведені не на достатньому рівні, чому кошти використовують неефективно. Недостатньо оприлюднити результати свого розслідування у пресі. Якийсь час тема буде на слуху, потім про неї забувають і на цьому все. Потрібно максимально підкріплювати матеріали своїх розслідувань документально. І обов’язково передавати їх у правоохоронні органи. Але і на цьому етапі не слід зупинятися. Не треба лінуватись контролювати хід розслідування. Якщо воно затягується, з’ясувати, які причини. Заважаючи на інформацію, якою ми володіємо, реформа, яка пройшла у поліції та прокуратурі, відбулася на досить низькому рівні. Робота правоохоронних органів хоч і стала ефективнішою, але на маленький відсоток.

На переконання регіонального координатора компанії «Чесно. Фільтруй суд», юриста Ольги Мазаєвої, Тернопіль має дві із трьох складових, необхідних для боротьби з корупцією.

– Світовий досвід говорить, що для подолання корупції держава повинна мати три складові: незалежні суди, відкриті реєстри та активних громадян, які хочуть подолати корупцію. Із власного досвіду можу сказати, що в Україні найбільш відкриті реєстри у світі. Скажімо, у Німеччині чи США доступ до інформації про юридичних чи фізичних осіб є обмеженим, – каже Ольга Мазаєва.

Стосовно громадянського суспільства, то активних громадян в країні більш, ніж достатньо, але результати їхньої роботи нівелюють суди.

– Найбільша проблема у нас – це суди, – продовжує пані Мазаєва. – Вони корумповані. Кілька місяців ми займалися моніторингом декларацій: от не може суддя у 2015 році купити квартиру площею 264 кв. м усього за 23 тис. доларів. Мабуть, кожен з нас хотів би купити таку квартиру за таку ціну. Зрозуміло, що у цьому випадку є корупційний інтерес. Ми моніторимо декларації чиновників обласної та міської ради. Також можемо сказати, що там не все цілком чисто та прозоро. Скажімо, посадовець мерії, який, згідно з декларацією, отримує лише заробітну плату, має на утриманні дружину та сина, зараз добудовує житловий будинок площею 530 кв. м і має на рахунку в банку понад півмільйона гривень. Кожен з нас розуміє, що, отримуючи лише зарплату, здійснити таке будівництво нереально. НАБУ взяло це питання на контроль. Думаю, найближчим часом воно надасть свої висновки.

Юрист зазначає, що в Україні є антикорупційні органи – НАЗК та НАБУ. Перше поки що не показало активної роботи. НАБУ хоч і повільно, але працює. Тому при виявленні корупційних складових слід звертатися до правоохоронних органів. Це можна зробити офіційно або ж анонімно.

Що думає влада?

Представники влади визнають, що корупція є найбільшою проблемою країни, однак вважають, що озвучені проблеми виникли в тому числі внаслідок об’єктивних обставин.

– Я цілком погоджуюся, що корупція є проблемою номер один в державі і наш регіон не є винятком, – зауважив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. – Доведено, що держави, де є корупційні прояви, зупиняються в економічному розвитку. Це б’є по інших засадах суспільства – суспільних нормах та нормах моралі. Коли корупція стає усталеною нормою поведінки, відбувається загальний занепад. Це є похідні речі.

Посадовець пояснив, що Тернопіль знаходиться в оточенні більш успішних сусідів. З 2002 року наш регіон відставав у показниках, тому за темпами зростання економіки нам ніколи їх не догнати.

Місто Тернопіль ж зіткнулося з кадровою проблемою. Робочі місця є, а ось заповнити їх немає ким. Жителі обласного центру масово виїжджають за кордон і не хочуть працювати на запропоновану зарплату. З такою проблемою зіткнулися багато підприємств. Не є винятком і міська рада. У нас звільнилися чотири водії, які поїхали за кордон працювати далекобійниками, – каже пан Бицюра.

На переконання посадовця, це замкнене коло і розірвати його можна лише радикальними методами.

Зоряна Гарасимів


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки:





Новини
23 Листопада
22 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше