Кілька місяців пройшло з часу, як комісії визначили переможців на посади керівників закладів культури. Органи управління уклали з ними контракти, однак жодного керівника досі офіційно не призначено.
Як з’ясувалося, причина – у колізії вітчизняного законодавства. Закон про культуру має чимало положень, кожне з яких органи управлінь трактують по-різному. Власне тому виникла дискусія, чи потрібно депутатам затверджувати новообраних керівників. Якщо так, то на якій підставі? Якщо ні, то як їх внести у реєстр?
Поставити крапку в цьому питанні облрада планує на наступній сесії. Під час засідання депутати мають намір затвердити нові статути закладів культури. Цей документ складатиметься з трьох частин.
– Планується, що проект рішення стосовно закладів культури складатиметься з трьох частин. Перша – результати конкурсної комісії із призначення керівника. Друга – затвердження статуту із врахуванням змін у законодавстві. Третім пунктом буде додаток до статуту – концепція розвитку закладу, – пояснює голова облради Віктор Овчарук.
Виявляється, проблеми із призначенням керівників виникли не тільки в нашій області, а й по всій Україні. Орган управління зобов’язаний упродовж двох місяців з моменту оголошення результатів конкурсу затвердити керівника. Однак цього досі не зроблено.
– Закон про призначення керівників закладів культури передбачає визначення керівника спеціально створеною комісією. До її складу входять три представники від влади, три – від громадськості, три – від трудового колективу. Я вважаю, що це не зовсім правильний підхід. Тому що є різні важелі впливу на представників від колективу та громадськості. Не завжди комісія може дати об’єктивну оцінку претенденту, тому є ризики, – продовжує пан Овчарук. – З іншого боку, якщо переможця визначає комісія, то для чого це питання розглядати сесійно? Депутати не чули керівника, не знають його бачення розвитку закладу тощо. А не затвердити його вони не можуть, тому що без сесійного рішення його не реєструють як керівника. Виходить, це просто формальність.
Депутати ставлять логічне запитання, як вони будуть голосувати, якщо не знають за кого? Тому в раді прийняли компромісне рішення: затвердити бодай концепцію розвитку закладу, аби керівник мав чітко визначений «маршрут». Таким чином рада хоче стимулювати керівників до роботи.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: культура, Тернопільщина