Створення індустріального парку «Chortkiv-West» у Чорткові – амбітне завдання, яке ставить перед собою міський голова Володимир Шматько. Це надзвичайно клопіткий процес, який у результаті повинен дати найголовніше зараз для кожного мешканця Чортківської громади – робочі місця, гідні умови праці та достойну заробітну плату.
І ось днями зроблено ще один крок назустріч мрії багатьох чортківчан. Перший заступник міського голови Василь Воціховський провів чергові перемовини із представниками ПрАТ «Тернопільгаз» щодо проведення газових мереж до майбутнього індустріального парку. Сторони обговорили декілька з можливих варіантів, враховуючи всі аспекти, та обрали найбільш прийнятний. На черзі – розроблення проєктно-кошторисної документації.
Зауважимо, що, згідно з Законом України «Про індустріальні парки», фінансувати роботи щодо підключення індустріальних парків до зовнішніх інфраструктурних мереж можна не лише з місцевих бюджетів, а й за рахунок коштів субвенції на створення інфраструктури ОТГ та секторальної підтримки за рахунок коштів Європейського Союзу.
Нагадаємо, що проєкти, які стосуються будівництва водопостачання та водовідведення до індустріального парку, вже розроблені та оплачені завдяки коштам, котрі отримав Володимир Шматько як переможець другого сезону проєкту «Нові лідери».
Китайські інвестори мають намір побудувати у межах індустріального парку «Chortkiv-West» завод із переробки кукурудзи. У подальших планах – ще два. На першому заводі виготовлятимуть фруктозу (орієнтовні розміри земельної ділянки, яка необхідна для цього, – 15 га), на другому – лізин (натуральна харчова добавка, здебільшого для тварин), на третьому – глютамінову кислоту (теж харчова добавка, використовують як підсилювач смаку). Для будівництва трьох заводів максимально може знадобитися 75 га землі. Нагадаємо, площа індустріального парку – 87,68 га.
Згідно з розрахунками, будівництво трьох заводів повинно створити орієнтовно 1500-1800 робочих місць. На заводі, що будуватиметься у першу чергу, працюватимуть близько 350 людей. Вартість будівництва одного заводу – 200 мільйонів доларів.
Нагадаємо, Тернопіль у 2019 році озвучив плани будівництва індустріального парку, однак далі у цьому питанні просунувся саме Чортків. Очевидно, посприяла цьому відкритість міської влади другого за величиною міста Тернопільщини.
Джерело: Тижневик "Номер один"