На сторінці Чортківської міської ради у соцмережі з’явилося опитування для мешканців міста. Мова йде про придбання будинку Людвіга Носса, аби створити там туристичну атракцію.
Людвіг Носс – легендарний бургомістр Чорткова, завдяки якому про місто досі говорять, використовуючи лише найприємніші слова – особливе, неповторне, унікальне. Це людина, з ініціативи якої у Чорткові збудували Домініканський костел, міську ратушу з годинниковою вежею, приміщення окружного суду (тепер інститут), будинок залізничної станції, аптеку, культурний центр «Сокіл» (теперішній будинок культури) та ще багато-багато іншого.
– Отримавши від Носса величезний культурний спадок, наше головне завдання – зробити все, аби увіковічнити те, завдяки чому невеличке місто над Серетом стало тим самим славетним Чортковом. Особливої уваги потребує будинок, у якому все життя проживав легендарний бургомістр. Він знаходиться трішечки вище теперішньої дитячо-юнацької спортивної школи, – повідомили у Чортківській міській раді.
У керівництва Чортківської громади є декілька проектів щодо реставрації цього будинку, відкриття своєрідного музею Людвіга Носса у одній із квартир будинку та створення на основі цієї теми цікавої туристичної атракції. Для цього необхідно придбати одну із квартир будинку. Серед варіантів – квартира на 2 поверсі із виходом на автентичний балкон Людвіга Носса, загальна площа – 50,4 кв. м, яку власники готові продати задля збереження пам’ятки архітектури.
Чортків’яни підтримують ідею придбання будинку Людвіга Носса і дуже радіють ідеї створення нового туристичного об’єкту.
– Навіть не мав уяви, що така людина жила в цьому домі, який доведений до жалюгідного стану людьми. Потрібно занести його в реєстр історико – архітектурної пам’ятки. Відповідно кожен власник зобов’язаний зберігати будинок в належному стані договором. У разі подальшого руйнування вжити законних заходів. Але на цей час потрібно допомогти з ремонтом з бюджету. Гадаю стрих є початком такої роботи, – повідомив місцевий житель Віктор Шушара.
– Скільки приїжджаю попри той будинок – любуюся! Це є дуже цінна історична будівля для нашого міста! Вітаю цю ідею. Хоч для того, аби не пропало від недбалості, – каже Лілія Богдан.
Джерело: Тижневик "Номер один"