Після того, як було зібрано урожай картоплі, багато власників городів задаються питанням, як же краще зберігати коренеплід і чи можна його мити.
У такої процедури є і переваги, і недоліки, про які варто дізнатися перед тим, як відправити урожай на тривале зберігання.
Чи варто мити картоплю перед зберіганням: переваги й недоліки процедури
Можна одразу зазначити, що овоч можна мити перед його закладкою на тривале зберігання, а особливо, якщо врожай було зібрано в дощову погоду. Але перед тим, як відправити картоплю на зберігання після миття, її необхідно гарненько просушити.
Найкраще картопля буде зберігатися при температурі від 2-х до 4 ° C, а ось показники вологості мають бути 80-90%.
У митої перед зберіганням картоплі є ряд переваг:
– завдяки тому, що весь бруд змивається, одразу видно, в якому стані перебувають картоплини, і можна відібрати ті, які без дефектів, адже якщо до хороших попадуться трохи підгнилі, то весь урожай може швидко зіпсуватися;
– набагато приємніше під час готування брати в руки миту картоплю, а в місцях зберігання не буде брудно, і варто зазначити, що такі овочі простіше продати, якщо є необхідність, адже їхній зовнішній вигляд привабливіший;
– після того, як урожай був з’їдений або проданий, місце його зберігання простіше прибрати, якщо картопля була вимита, адже залишків землі майже немає.
Є у митої картоплі для тривалого зберігання і деякі недоліки:
– якщо мити неакуратно, то шкірку овочу можна досить легко пошкодити, і в результаті цього інфекція швидко проникає в картоплю й вона може почати гнити;
– якщо урожай дуже великий, то процес сушіння буде проходити досить довго;
– для того, щоб якісно вимити картоплю, доведеться витратити велику кількість сил та енергії.
Особливості миття картоплі перед зберіганням
Якщо картоплю було зібрано у вологу погоду, то вона буде повністю в землі, у цьому випадку її краще помити, щоби надалі з нею було легше працювати. Для того, щоб урожай добре зберігався після миття, необхідно дотримуватись деяких рекомендацій:
– варто підготувати досить велику ємність для миття, і це може бути великий таз або стара ванна;
– у підготовлену тару необхідно налити холодної води й обережно викласти картоплю порціями, її потрібно помішувати протягом деякого часу, але важливо не пошкодити шкірку;
– варто також підготувати місце для просушування вимитої картоплі, і добре, якщо є можливість викласти її на картон або тканину;
– після кожної порції картоплі воду варто замінювати;
– сушити необхідно протягом 4-8 годин, і місце повинно знаходитись у півтіні або тіні.
Під час процесу миття можна одразу провести сортування врожаю і відібрати хорошу картоплю від пошкодженої.
Підготовка картоплі до зберігання
Перед тим, як картоплю скласти у місце зберігання, її необхідно гарненько оглянути на предмет пошкоджень, а також перебрати:
– картоплю для посадки складають окремо;
– дрібніші відокремлюють від великих, тому що чим більша картопля, тим менше вона зберігається.
Урожай, який був пошкоджений під час викопування, не зберігають з цілою картоплею, бо вона може почати швидко гнити і це зашкодить здоровим бульбам.
Після того, як урожай було посортовано, його перебирають і розкладають по ящиках або мішках, а потім можна відносити в місце зберігання. Краще за все, якщо температура буде в межах 2 — 4 ° C, а ось вологість не більше 90%, але й не менше 80%.
Джерело: Тижневик "Номер один"