19 грудня під державне управління перейшли АТ Тисменицягаз на Івано-Франківщині, АТ Коростишівгаз на Житомирщині, ПрАТ Мелітопольгаз у Запорізькій області та АТ Луганськгаз.
Це останні газорозподільні підприємства, які мали бути інтегровані в структуру НАК Нафтогаз України для забезпечення безперебійного газопостачання в умовах війни, повідомили у прес-службі Міненергетики, зазначивши, що під контроль держави перейшли 27 газорозподільних підприємств.
Як нагадали у відомстві, повернення газорозподільної інфраструктури під контроль держави є складовою деолігархізації України, розпочатої президентом Володимиром Зеленським.
– Повернення державі контролю над газорозподільними мережами (раніше входили до групи “облгазів Фірташа” – уродженця села Синьків, колишнього Заліщицького, а нині Чортківського району – авт.) – питання національної безпеки держави. Адже в умовах війни, обстрілів, ризиків відключення електроенергії, стабільне газопостачання — це внесок у загальну енергобезпеку. До того ж процес повернення мереж в управління держави дає старт розв’язанню проблем, що виникли після приватизації облгазів, яка відбулася понад 10 років тому, — зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
Як зазначили в Міненерго, серед інтегрованих підприємств є й ті, що розташовані на тимчасово окупованих частинах Запорізької та Луганської областей. Управління ними буде здійснюватися одразу після деокупації.
Нафтогаз України 2 вересня 2022 року зареєстрував ТОВ Газорозподільні мережі України, основним видом діяльності якого зазначено розподіл газу через місцеві (локальні) трубопроводи. Кабінет міністрів постановою № 1335 від 25 листопада 2022 року передав Газмережам в експлуатацію державні газорозподільні мережі.
До слова, наприкінці 2021 року журнал «НВ» спільно з інвесткомпанією «Dragon Capital» представив щорічний рейтинг 100 найбагатших українців. Дмитро Фірташ зі статком у $1,71 млрд. займав у цьому 10 місце, при цьому за рік він втратив своїх активів на 16%.
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: НАК «Нафтогаз України", Фірташ