На останній сесії Тернопільської міськради, що відбулася 21 жовтня, депутати проголосували за те, щоб виконавчий комітет ради замовив та до 1 січня 2017 року уклав договори на виготовлення детальних планів забудови території Тернополя. Ініціатором даного проекту рішення виступив депутат Петро Ландяк.
Попередньо документ обговорювали на земельній комісії, де депутати погодилися, що Файне місто потребує ретельної розмітки.
– Я є ініціатором даного проекту рішення, але виступаю не від себе особисто, а від усіх голів депутатських фракцій. Зараз, дійсно, є потреба у розробці детальних планів забудови міста. Тернопіль має генплан, яким не так багато обласних центрів можуть похизуватися, план зонування, до яких ми маємо чимало претензій. Ми знаємо, що багато вже зроблено порушень, внесено змін не до кінця правильних. Тому й потрібні детальні плани. У Тернополі маємо ущільнене будівництво, порушення ліній забудови. Якраз закон про регулювання містобудівної діяльності й визначає, що лише детальні плани визначають лінію забудови, червоні лінії тощо. Будівельник, перед тим як будувати, має звернутися до управління архітектури з метою отримання містобудівних умов та обмежень, у яких вказують висотність будови, благоустрій навколо, організацію руху і т.д. Як це розписує зараз наша архітектура? Я вважаю, що по багатьох параметрах – у довільний спосіб. Бо лише детальні плани визначають лінію забудови. Тобто без цього документа містобудівні умови можна видати в довільний спосіб. Як наслідок, маємо в обласному центрі ряд порушень містобудівного законодавства, – заявив під час засідання земельної комісії Петро Ландяк.
Дійсно, будівництво у Тернополі – це вічний предмет скандалів та «схем». Тому знати детально, де можна будувати, а де це робити категорично заборонено, значно спростило б життя тернополянам, які часто-густо потерпають від будівельних оборудок.
Вочевидь, поява детального плану забудови полегшить роботу і самим депутатам, які рано чи пізно повернуться до питання внесення змін до головної карти Файного – генплану міста.
Тетяна Колеснік
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: генплан, тернопіль