У питанні закриття Чортківського шкірвендиспансеру нарешті поставлено крапку. Принаймні на найближчих кілька місяців. Депутати не підтримали проекту рішення про реорганізацію, а фактично – закриття закладу, тож тепер медики можуть працювати без напруги у колективі.
Понад п’ять років триває епопея з реорганізацією, перепрофілюванням та закриттям диспансеру в Чорткові. У посадовців було безліч ідей, як можна змінити заклад, але жодної з них не вдалося втілити. Працівники установи припускають, що переживання чиновників не такі щирі, як вони вдають. Мовляв, хтось має неабиякий інтерес до закладу, тож і підливає олії у вогонь.
Варто нагадати, що понад рік тому розглядалося питання щодо приєднання диспансеру в Чорткові до обласного. Таку ініціативу аргументували необхідністю економії коштів. Хоча з обласного бюджету на утримання установи щороку виділяють не так вже й багато – близько 1,2 млн. грн. Згодом цю пропозицію відхилили, бо проти приєднання були працівники не тільки чортківського диспансеру, а й тернопільського.
Далі профільна комісія обласної ради ухвалила рішення зменшити ліжка стаціонару. Потім управління охорони здоров’я ТОДА запропонувало передати диспансер на баланс Чортківської ЦРЛ. Мовляв, це було б логічно та практично. Заклад надавав би допомогу на тій територіальній одиниці, де знаходиться. Влада міста та головний лікар ЦРЛ відмовились від закладу, аргументуючи відсутністю фінансування. Зрештою, дерматологічних відділень немає і в інших районних лікарнях. Їх закрили через те, що вони втратили свою актуальність. Така група хворих отримує лікування або в хірургічному, або терапевтичному відділеннях. А при складних випадках – в обласному шкірвендиспансері. Але і ця ідея не дочекалася своєї реалізації. Питання щодо закриття шкірвендиспансеру вже виносили на розгляд сесії наприкінці минулого року, але в останній момент зняли з розгляду.
Колектив сподівався, що на цьому історію закриють, але у ній з’явився новий виток. Проект рішення несподівано винесли на сесію 10 травня, і медики приїхали на засідання, аби висловитись проти. Вони зібрали понад 700 підписів жителів Чорткова, аби чиновники не ліквідовували Чортківський обласний шкірно-венерологічний диспансер.
– Заклад надає спеціалізовану дерматовенерологічну допомогу жителям південного регіону: Заліщицького, Борщівського та Чортківського, частини Гусятинського і Бучацького районів. Ми ліцензовані як ланка третього рівня, як і тернопільський диспансер, – розповідає головний лікар КУТОР «Чортківський обласний шкірно-венерологічний диспансер» Тетяна Кузь. – Колектив складається з 30 працівників і це в основному молоді спеціалісти.
Проти закриття закладу виступили і депутат облради по Чортківському округу Василь Вислоцький та Василь Градовий.
– На цю сесію винесли питання, яке звучить як «реорганізація закладу», а фактично мова йде про закриття. Установа обслуговує декілька районів. Ми, депутати від Чортківського району, винесли це питання на обговорення, аби нарешті поставити крапку. Колеги-депутати прислухалися до нас, підтримали і проголосували проти закриття. Більше того, у Чортківському районі буде окружна лікарня. Можливо, з часом диспансер стане її відділенням. Тим не менше, мешканці округу зможуть отримати весь спектр медичних послуг. У закладі є ліцензована лабораторія, хороші спеціалісти, тому його потрібно зберегти, – заявив депутат облради Василь Вислоцький.
Диспансер знаходиться в самому центрі міста. Власне це і стало причиною всіх нездорових маневрів навколо закладу, припускають працівники. Основна матеріальна цінність установи – земля. За закладом її закріплено близько гектара. Саме ж приміщення перебуває у поганому стані і потребує ремонту. Тому під загрозою закриття колектив навіть просив знайти їм альтернативне приміщення. Люди були згідні, аби воно було меншим за площею, але дозволяло медикам працювати.
КОМЕНТАР
Віктор Овчарук, голова Тернопільської облради:
– Мова йшла не про закриття диспансеру, а про його реорганізацію. Вона не передбачала звільнення працівників. Однак це питання дещо недопрацювали, тому, можливо, й на краще, що депутати не підтримали його. На сесію прийшли люди і не врахувати їхньої думки ми не могли.
Моє бачення наступне: заклад потребує змін. У світі вже давно немає практики лікування захворювань шкіри у стаціонарі. Сьогодні така допомога має надаватися в амбулаторному режимі. Натомість у закладі досі знаходяться 20 стаціонарних ліжок. Це не ефективно.
Незабаром у Чорткові створять окружну лікарю. Не виключено, що диспансер стане одним зі структурних підрозділів лікарні, яка надаватиме допомогу в поліклінічному відділенні.
Джерело: Тижневик "Номер один"