Депутати міськради Тернополя проголосували за направлення протокольного доручення очільнику міських тепломереж, що стосується заборони проведення реконструкції та будівництва твердопаливних котелень за семи адресами до отримання усіх дозвільних документів та проведення громадських слухань.
Так, спершу питання про заборону будівництва підняв депутат Михайло Сиротюк, на чиєму окрузі розташована котельня на Київській, 3с
– На вулиці Київській було зафіксовано продовження будівництва котельні попри те, що жодних погоджень з мешканцями, як обіцялося раніше, не було. Тому прошу заборонити проведення будівництва та реконструкції котельні на альтернативних видах палива на Київській, 3с допоки не буде надана уся документація та, найголовніше, не будуть проведені громадські слухання за участі мешканців щодо цього питання, – сказав депутат Михайло Сиротюк.
Також з протокольним дорученням до директора КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» звернулася Вікторія Шараськіна
– До мене звернулися виборці мого округу №11, що на вул. І. Франка, 16, де також відбувається будівництво котельні на торфі, яку навіть час від часу вже експлуатують. Тому прошу заборонити дані будівельні роботи за цією адресу до винесення позитивних рішень депутатською комісією з питань ЖКГ. Також наполягаю на проведенні там громадських слухань, – наголосила депутат Вікторія Шараськіна.
Звернення депутатів підтримали оплесками тернополяни, які стали сусідами альтернативних котелень.
Окрім котелень на вул. Київська та І. Франка, у Тернополі переобладнують ще п’ять. Тому депутат Юрій Штопко ініціював доповнити протокольне доручення щодо заборони будівництва та експлуатації котелень на вул. Просвіти, Купчинського, Живова, Л. Українки та Лемківській.
Натомість депутат Андрій Шкула запропонував розглянути рентабельність інших альтернативних видів енергії, окрім торфу.
– Я би просив проголосувати депутатів за протокольне доручення до управління ЖКГ, аби вони на наступне пленарне засідання підготували доповідь про можливість встановлення сонячних панелей на об’єктах комунальної власності. Це не є щось космічне, а цілком реальне. Давайте обговоримо, побачимо, скільки це вартує. Можливо, дійсно, зробимо щось хороше, – сказав Андрій Шкула.
Однак попри обурення мешканців та доручення депутатів, міський голова Сергій Надал заступився за альтеративні котельні та навіть звинуватив народних обранців у популізмі.
– Є висновки екологів, що такі котельні абсолютно не шкідливі. Я вам скажу більше: вони працюватимуть лише при тій умові, що на кожній з них стоятиме камера, завдяки якій кожен мешканець в режимі онлайн зможе побачити які йдуть викиди і переконатися, що вони не шкідливі. Тому не зажди слід слухати емоції, часом треба думати тверезою головою, – зауважив Сергій Надал.
Попри заяви міського голови та пояснення директора тепломереж Андрія Чумака, депутати таки підтримали пропозицію трьох своїх колег щодо згадуваного протокольного доручення і заборони будівництва та експлуатації котелень…
Джерело: Тижневик "Номер один"