У Тернопільській області проживає 1,059 мільйона людей. В реальному секторі виробництва працюють усього 43 тисячі працівників, з них у сільському господарстві – 13,4 тисячі. І це в тій галузі, про яку говорять як про пріоритетну в розвитку області.
– Якщо ми й далі працюватимемо за схемою: прийшов у Тернопільську область, посіяв або облетів свої угіддя на вертольоті й полетів, то ми далеко так не зайдемо. Як приклад, маємо агрохолдинг, в якого івано-франківське походження. Він обробляє 30 тисяч гектарів землі в нашій області й у нього працює всього 130 людей. Це, м’яко кажучи, не коректно по відношенню до інших добросовісних тернопільських аграрії. До прикладу, в Петра Гадза сьогодні, окрім зернових, є 700 гектарів садів, переробний комплекс, тваринництво. Як наслідок, тільки на садах створено постійних 250 робочих місць, а в сезон збору яблук – понад тисячу. Позитивні приклади маємо в господарствах таких аграріїв, як Микола Пилипів, Петро Гадз, Степан Троян, Василь Градовий, Олег Крижовачук, Антон Білик. Сьогодні маємо звернути увагу на роботу агрохолдингів. Раніше була чітко побудована система: маєш один гектар землі – створи одне робоче місце. Ми не говоримо, що в нинішніх умовах повинні чітко дотримуватись цієї формули, водночас маємо говорити про максимальну зайнятість людей. Щоб Тернопільська область не була в кінцевому результаті сировинним придатком для агрохолдингів. Бо ми можемо доробитися до того, що всі люди з Тернопільщини виїдуть, – заявив голова ТОДА Степан Барна.
Очільник області в приклад навів агрохолдинг «Мрія», який у минулому році реалізував п’ять проектів зі створення кооперативів, а в 2017 році заклав у свій бюджет ще 3 млн. грн. на створення подібних кооперативів.
– Співпраці з тими, хто не буде йти шляхом створення робочих місць в області, не буде! – резюмував Степан Степанович
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: агрохолдинг, робочі місця