Найсвіжіше:
• Енергетики повідомили, чи застосовуватимуть графіки вимкнень світла на Тернопільщині 19 вересня • На Об’їзній Тернополя спіймали злісного порушника правил дорожнього руху (+відео) • У Тернополі спалили авто військовослужбовця • У Тернополі презентують науковий збірник, що проллє світло на історію українського Почаєва • Зірка “Ліги сміху” та депутат з Тернополя здивував, що не отримує зарплати депутата, і пояснив чому • Помер досвідчений лікар з Гусятинщини • Штраф від ТЦК із 17 тисяч може зрости до 37 – яка причина • Професор тернопільського вишу відкупився за хабар пожертвою на ЗСУ • Військового з Тернопільщини засудили на 2 роки дисбату • Новий головний тренер “Ниви”: “Тернопіль повинен мати команду в Прем’єр-лізі» • Місто на Тернопільщині гірко плакало: додому назавжди повернулось двоє Героїв • Кременеччина в скорботі: на Луганщині загинув 44-річний прикордонник • Лише Тернопіль та Вінниця будуть представлені у чоловічій та жіночій суперлізі нового волейбольного сезону  • У Підволочиську 50-річний чоловік продавав бойову гранату • СБУ прийшла з обшуками в монастир УПЦ МП • У Тернополі затримали 40-річного чоловіка з наркотиками • Бізнес на воді: як відкрити модульну кав’ярню • Відома синоптикиня дала прогноз на 19 вересня і до кінця тижня • На Тернопільщині прихильники росії цькують сімʼю загиблого військового • Пам’ять про наших Героїв: на одній вулиці Тернополя встановлять меморіальні таблиці трьом загиблим захисникам • На Тернопільщині водій Jaguar їздив з фейковим посвідченням • Сьогодні мешканці громади на Тернопільщині прощатимуться із загиблим у Курській області воїном • В УАФ відреагували на підозрілий матч між “Минаєм” та тернопільською “Нивою” • У Тернополі триває опитування щодо перейменування вулиці Бережанської на вулицю Сергія Короля • Відомий гуморист-політик з Тернополя розкрив свої заробітки під час війни та приголомшив сумою витрат
rss

Drunken businessman after office christmas party

«Добре» 1 січня – із похміллям та головним болем


Опубліковано: 1 Січня 2020р. о 11:10

Зовсім скоро на всіх новорічних застіллях можна буде скуштувати вишукані страви. Оновлене меню є майже в кожному ресторані. А господині шукають на просторах інтернету рецепти, від яких гості будуть у захопленні. Незамінним атрибутом Нового року є, звісно ж, усім відомі салатт «олів’є» та «шуба». Саме ці дві страви готують 70% опитаних тернополян. А ще важливим аспектом новорічного частування є алкоголь. Зі 100% опитаних більшість віддає перевагу міцному алкоголю, віскі, горілці, настоянкам. Жіноча половина полюбляє смачні коктейлі, шампанське або ж ігристе вино. Проте у всій вищепереліченій смачній красі є великий недолік –  це переїдання та похмілля 1 січня. Що ж таке похмілля та як з ним боротися?

«Вживання алкоголю спричиняє виникнення небезпечних захворювань»

Напевне, всі були у так званій «пікантній ситуації», коли за новорічним столом немає того напою, який полюбляєте ви, або ж після третьої чарки вас починають «підбивати» пити на рівні з усіма, бо це ж знак «поваги». Саме при такій спокусі і втрачається контроль над своїм організмом.

За статистикою 50% людей, котрі вживають алкоголь, страждають похміллям. Важливо зауважити, що такий стан дуже згубний для організму, і в будь-якому випадку його потрібно лікувати. Якщо покопатися у своїй пам’яті та пригадати трішки анатомію людини, то всі згадають, що фільтруючим органом нашого тіла є печінка. Саме вона приймає на себе удар від вживаного алкоголю, тютюну, наркотиків та жирної їжі. Однак не лише печінка допомагає вивести з організму весь непотріб, який у нього потрапив. Удар на себе приймає шлунково-кишковий тракт, нирки, легені та навіть шкіра. Під час проявлення симптомів похмілля запускається процес біотрансформації (очищення) токсинів. Результатом цього процесу є утворення менш токсичних речовин, які легко виводяться з організму. Проте існує інший шлях перетворення чужорідних токсичних речовин, це так званий «летальний синтез». У результаті розщеплення таких токсичних речовин, як метиловий та етиловий спирти, відбувається утворення більш токсичних метаболітів, які провокують гостре отруєння. До прикладу, якщо відбулося отруєння етиловим спиртом, то при його розщепленні виділяється речовина, яка є у 10 разів токсичнішою за сам етиловий спирт.

Якщо хтось хоча б раз стикався з похміллям, пригадає цей жахливо пригнічений стан, який супроводжується головним болем, пульсуванням у скронях, сухістю в роті, печією, нудотою, блюванням. Людина з похміллям стає дратівливою до світла, шуму, голосу, підсилюється виділення сечі, наступають проблеми з випорожненням. Такий стан переважно виникає, коли вживання алкоголю значно перевищило дозу можливого. У такому випадку організм просто не встигає переробити весь алкоголь та вивести його з організму.

– Вживання алкоголю може спричинити загострення хронічних захворювань: панкреатит, хронічний холецистит, хронічний гастрит, виразкова хвороба шлунка тощо. Зловживання алкоголем погано впливає на функцію нирок, тож якщо у когось є певні проблеми з цим органом, варто бути вкрай обачним при вживанні міцного та й будь-якого алкоголю, – застерігає психолог Вікторія Скуратова.

«Золоті правила»

Одразу варто розвіяти міф, що похмілля настане точно від вживання самогону або ж віскі. Тут має значення перевищення порогової дози. Прийнято вважати, що критична доза виникнення похмілля у здорових людей складає 1 грам етилового спирту на 1 кг маси тіла людини. Тому в дорослої людини вагою 80 кг вказана доза ризику складає 80 грамів етилового спирту або ж 200 мл горілки.

Також існує декілька золотих правил, які допоможуть вам уникнути неприємних ранкових відчуттів та підтримувати компанію за столом. Для початку оберіть напій, який ви будете вживати, і не зраджуйте йому протягом усього вечора. Дозволяйте собі після кожного тосту випивати один ковток спиртного. Уникайте випивки на голодний шлунок, не змішуйте горілку, шампанське, вино. Обов’язковий перекус після кожної випитої чарки (ковтка). Запивати алкоголь найкраще вишневим або апельсиновим соком, а також негазованою водою. Візьміть на замітку: якщо ви частенько будете виходити на вулицю, аби подихати повітрям, а не викурити цигарку (котра пришвидшить сп’яніння), або ж активно проводитимете час, це вдало відзначиться на вашому стані.

– Велике значення має загальний стан організму та можливість добре відпочити перед трапезою. Якщо такої можливості немає, варто утриматисЬ від споживання алкоголю. Не рекомендується вживати спиртні напої при загальній слабкості організму, поганому самопочутті, хворобливому стані. Забороняється вживати алкоголь у саунах та банях, – каже нарколог Олег Страшок.

Що ж робити, якщо похмілля все ж таки наздогнало вас вранці. Для початку треба прислухатися до свого організму, саме до нього, а не до товаришів, які будуть рекомендувати «похмелитися», пити каву або міцний чай, бульйон або ж сирі яйця. Варто зрозуміти, що коли вам настільки погано, то вашим внутрішнім органам у рази гірше, адже вони намагаються якнайшвидше очистити себе від алкогольної інтоксикації. Про медичні препарати, засоби від похмілля радимо проконсультуватися зі своїм лікарем. Наголосити необхідно лиш на тому, що придбати їх варто завчасно, оскільки 1 січня безліч аптек будуть зачинені, а ваш стан не дозволить повноцінно піти на дальшу відстань. Однак якщо медикаментозне лікування виключити, є ряд народних засобів, котрі допоможуть вам. Найперше варто взяти до уваги, що лікування похмілля спиртним призведе до того, що організм уповільнить свою роботу очищення. Так, вам може стати легше, але всі токсини, котрі мали би вийти, залишаться і розкладатимуться вже у ваших органах. Пиття води трішки внормує ваш стан, а якщо замість води ви вип’єте капустяного або ж огіркового розсолу, які вважаються оптимально збалансованими розчинами солей, калію та натрію, стан організму покращиться. Сон також буде правильним рішенням дати організму відновитися та відпочити. Якщо ж є позиви до блювання, в жодному разі не варто стримувати, таким чином організм очиститься ще швидше.

«Вагітність та алкоголь – табу, що би там хто не казав»

 Летальна доза алкоголю становить від 4 до 12 грамів на кілограм (у середньому 300 мл 96% етилового спирту за відсутності толерантності до нього). Алкогольна кома розвивається при концентрації етилового спирту в крові близько 3 проміле, а смертельною концентрацією є 5-6 проміле.

Основні проблеми «важкого ранку» – зневоднення та інтоксикація. Причина зневоднення – алкоголь блокує гормон, котрий контролює сечовиділення (згадайте, багато пиячите – багато пісяєте). А отже, протягом вечірки ви перетворюєтесь у «гербарій», тим самим не даєте собі засохнути. Після кожної чарки, будьте ласкаві, випити втричі більше води. Якщо ж звечора було вжито достатньо етилового спирту – неминуче на ранок організм перетворить його в ацетальдегід – отруйну субстанцію, котра і викликає всі жахи і неприємності похмілля. Отже, універсальний антипохмільний рецепт – звечора цілу упаковку таблеток  сорбекс (8 капсул мінімум, якщо вага понад 70 кг, тоді й 16 капсул). І кожну чарку алкоголю запивати кількістю води, помноженою на два, – радить лікар-хірург Юрій Свідерський.

А ось лікар-гінеколог Лілія Левенець застерігає, що саме в новорічну ніч під дією алкоголю суттєво зростає ризик сексуального насильства, тому вона закликає не вживати, або ж якщо й випивати, то дотримуватись кількох правил.

– Перш ніж почати пити, не забувайте про свою межу, для когось це 300 грамів, а для когось і 50 г. Спробуйте тримати проміжок часу між напоями (годину наприклад). Вмійте сказати «ні» та не піддавайтеся впливу оп’янілих друзів. Не слід пити коктейлі та змішувати напої з солодкою водою, через це легко втратити  пильність. Слід пам’ятати, що коли у вас поганий настрій, алкоголь не зарадить. Знайдіть товариша, який допоможе вам відстежувати ваше вживання алкоголю і гальмуватиме вас при спробі зробити нерозумні речі. Подумайте про те, як ви поїдете додому або де будете ночувати. Відкладіть гроші на таксі, якщо вам потрібно швидко повернутися додому. Що стосується вагітності та алкоголю, я категорично проти цього, нікому не раджу і застерігаю від фраз, які, напевне, ви чули неодноразово, що від одного келиха червоного вина нічого не станеться. Ніхто не може гарантувати вам, що келих вина не вплине саме на вашу дитину, її психічний та розумовий розвиток. Досліджень, які би визначили, що відбувається з дитиною в утробі, коли мама вживає алкоголь, не проводилось. Не існує безпечних та небезпечних доз алкоголю для вагітних. Він протипоказаний. Алкоголь має тератогенний та негативний вплив на плід – впливає на ріст та розвиток дитини, її нервову систему, інтелект і пам’ять у майбутньому, – мовить акушер-гінеколог вищої категорії Лілія Левенець.

Отже, аби уникнути неприємних ситуацій вранці, не триматися за голову та не обійматися з унітазом, варто мати міру, і це стосується абсолютно всього. Веселіться, танцюйте, їжте, випивайте, але пам’ятайте, що новорічна ніч має здатність швидко закінчитись, і навряд чи спогади про неї вас полікують.

Соломія Вершигора

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,

Перегляньте також:





Новини
18 Вересня
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше