«Чорна хмара насувається на Україну», – так коротко і влучно Олег Ляшко окреслив імовірне майбутнє нашої країни, якщо стара і нова влада, об’єднавшись у новому парламенті, дозволять продаж землі іноземцям на догоду МВФ.
Реалізація цього плану не лише зробить українців батраками, а й призведе до громадянського протистояння, застеріг лідер Радикальної партії.
За інформацією політика, Володимир Зеленський уже пообіцяв світовим лідерам і кредиторам запровадити в Україні ринок землі.
«Цей план – це початок громадянської війни не лише в селі, а й у всій Україні. Хто купить землю? В українських селян грошей нема, тому сюди прийдуть іноземці з мішками грошей, яким дають кредити під 0,5% річних. Виснажать чорноземи в погоні за швидкими заробітками, отруять грунт хімікатами, потруять бджіл, худобу, бо коли не своє – то не шкода. Іноземцям не треба інфраструктури і села, вони не будуть проводити туди газ і воду – це означає, що село вимре і мільйони селян залишаться без роботи. Ніхто із тих, хто сьогодні рветься до влади, не знає, як живе село. А Радикальна партія знає і не дасть їм продати українську землю та вбити село», – наголосив лідер РПЛ Олег Ляшко.
Ляшко розповів, яку альтернативу пропонує його команда.
«Пріоритетом має бути не продаж землі іноземцям, а подолання бідності, відновлення виробництва й агропереробки в селі. Тоді мільйони українських заробітчан, значна чистина яких із села, повернуться додому. А ті власники паїв, які хочуть продати землю, нехай продають її за ринковою ціною до Державного земельного банку. Пай має коштувати не менше 30 тисяч доларів, а під Києвом – від 50 тисяч. Ці парламентські вибори – це бій за землю. Ми маємо виграти цей бій, щоби земля годувала українську націю!» – звернувся Ляшко до людей.
Нагадаємо, лідер Радикальної партії є ініціатором змін до Конституції, в яких пропонує зробити основою аграрного устрою країни фермерські господарства, а не латифундії, щоби земля належала тим, хто на ній працює. Окрім того, Ляшко хоче скасувати плату за переоформлення землі на дітей. І вимагає платити за оренду паїв не менше 15% на рік.
Тамара Коваль
Джерело: Тижневик "Номер один"