Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Дитяче автокрісло – життєва необхідність?


Опубліковано: 17 Червня 2019р. о 10:50

Автокрісла для перевезення дітей досі залишаються найбільш обговорюваною темою серед молодих батьків. І не дивлячись на всі тести і статистику дорожньо-транспортних пригод, сумніви в їхній доцільності виникають досі. Згідно зі статистикою, понад половину травм, які отримали діти внаслідок ДТП, спровоковані відсутністю спеціальних засобів для транспортування в авто.

Застосування дитячих автомобільних крісел гарантує безпеку дитині

Дитячі автокрісла – предмет, безумовно, необхідний. Адже він дозволяє зберегти найцінніше, що є у батьків, – життя і здоров’я дитини. Для крихітки достатньо одного легкого ДТП для того, аби отримати серйозні травми, а подекуди і відібрати життя.

Водій завжди відповідальний за тих, хто знаходиться в салоні його автомобіля. І одне із правил, якого він повинен дотримуватись – усі мають бути пристебнутими, в тому числі й діти. Але так як малюки самостійно зробити цього не можуть, забезпечить їхню безпеку в дорозі лише спеціальний пристрій.

При підготовці цієї публікації наші журналісти були приємно здивовані тим, наскільки свідомими виявились батьки дітей, адже вони навіть не ставлять під сумнів використання автокрісел.

Хоча й досі залишаються такі, серед яких поширена практика перевезення дітей, утримуючи їх на колінах у дорослого пасажира. Мабуть, вони не усвідомлюють того, наскільки це небезпечно для дитини. Адже під час екстреного гальмування або іншого автомобільного маневру дитина, що сидить на колінах, практично виконує функцію «подушки безпеки» і приймає на себе всю масу тіла дорослого. При сильному ударі дитина і зовсім може вилетіти вперед і розбити головою скло, а це – серйозні травми. Якщо дитину пристебнути ременем безпеки на задньому сидінні, це не вбереже її від можливого вислизання з-під ременя. Деякі батьки намагаються «модернізувати» дитяче місце в автомобілі, саджаючи дитину на подушку, а потім пристібаючи її ременем безпеки. Ця «самодіяльність» не тільки неефективна, а й часом може погіршити характер і тяжкість травм при можливій ДТП.

Згідно з офіційною статистикою, з 1 січня по 30 квітня 2019 року на території Тернопільської області у ДТП було травмовано 29 дітей, із них четверо загинули. По Україні відповідно цей показник становить 933 (травмовано)  та 871 (загинуло) відповідно. Якщо порівняти статистику з попереднім періодом, то помітна тенденція до збільшення цього показника, у той же час за сухими цифрами статистики ховаються зруйновані життя цілих родин.                                                                                 

Застосування дитячих автомобільних крісел гарантує не тільки безпеку дитини в поїздці, але і є обов’язковою вимогою ПДР. Порушення пункту 21.11 Правил тягне за собою штраф і складання протоколу про адміністративне правопорушення. Згідно з Правилами дорожнього руху, забороняється перевозити дітей: без спеціального автокрісла до 12 років і зростом нижче 145 см; на сидінні мотоцикла або мопеда; у темний час доби для організованих груп дітей; до 16 років заборонено перевозити дітей і підлітків у кузові вантажного автомобіля. Що стосується перевезення дітей на передньому сидінні автомобіля, то ніякої відповідальності в Україні за це не передбачено, відповідають виключно батьки. Та я, мабуть, вас здивую, якщо скажу, що штраф за ризик життям малолітньої особи всього лише 51 гривню.

Наразі у Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким пропонується внести важливі зміни, що стосуються порушення правил перевезення дітей, якщо його ухвалять, то сума штрафу автоматично зросте до 510 гривень. А якщо таке порушення буде вчинене повторно за рік, то сума штрафу становитиме 850 гривень.

А як у наших сусідів?

Що стосується досвіду інших країн, там ставлення до використання дитячого утримуючого пристрою вкрай відповідальне. Так, наприклад, в Австрії діти у віці до 12 років можуть їздити в автомобілях виключно в дитячих кріслах. У Болгарії дітей віком до 12 років не можна перевозити на передньому сидінні. І всі, хто у машині, повинні бути пристебнутими. У Німеччині також дітям до 12 років не можна їздити спереду. А ззаду дітей можна возити тільки в автокріслах, підібраних за віком. Те ж саме відбувається і в Іспанії. У Франції закони трохи м’якші – тут не можна їздити на передньому сидінні дітям до 10 років. Але при цьому вони обов’язково повинні перебувати в автокріслі.

Згідно з міжнародною статистикою, автомобільні крісла на 71% вбережуть дитину до 1 року від летального результату при аварії. Для дітей у віці до 4-х років цей показник становить 50%. Зовсім крихітні немовлята подорожують в автолюльках, малюки трохи старші – в автокріслах. Але що робити з непосидою, який уже не хоче сидіти в жорсткій конструкції? Хорошою альтернативою стане бустер для дитини. Бустер – це просто адаптер, за допомогою якого дитину фіксують стандартним ременем.

Якщо дитина не досягла ще 3 років, то в цьому пристрої її перевозити не можна. Але, крім віку, потрібно ще орієнтуватися на вагу і зріст пасажира. Більшість бустерів розраховані на вагу від 15 до 45 кг. Дитину, яка важить менше 15 кг, однозначно, рано пересаджувати з автокрісла, навіть якщо вона і досягла потрібного віку. Крім того, адаптер розрахований на зріст дитини від 120 см.

Дитяче автокрісло має багато переваг: воно краще забезпечить безпеку при ДТП, оскільки в нього надійніша і жорсткіша фіксація, а м’які підголівники і спинка додатково захищають від травм. Рівень безпеки бустера нижчий: він не забезпечує маленького пасажира належним захистом, лише піднімає його, для того щоб можна було скористатися стандартним ременем безпеки. На відміну від крісла, в бустері немає захисту від бічних ударів. Формально даний пристрій звільняє від штрафів, однак при будь-якій аварійній ситуації бажано, щоби дитина була саме в автокріслі.

На сьогоднішній день у продажі є безліч різноманітних видів приладів фіксації. Їх вибирають відповідно до віку дитини, її ваги і росту. Щоб автомобільне крісло було найбільш ефективним з точки зору безпеки, його слід вибирати точно відповідно до рекомендацій виробника. Купівля крісла «на виріст» – сумнівна вигода, оскільки невідповідність фізичним параметрам збільшує ризик отримання травми при аварії.

Ми промоніторили ринок, ціна на бустери стартує від 600 гривень, автокрісла – від 1200, однак важливо обирати ті засоби, які є сертифіковані. Всі дитячі автокрісла, які надходять у продаж на території Європейського Союзу, сертифікуються акредитованими лабораторіями. Цю процедуру підтверджує сертифікат і помаранчева табличка на автокріслі. Документ видається на підставі лабораторних випробувань і означає відповідність виробу необхідного рівня захисту здоров’я та життя дітей.

Також наші кореспонденти поцікавились думкою батьків із приводу перевезення їхніх дітей у автокріслах.

– Із пологового діти в автокріслах, бо це безпечно. Дитина сидить, а не скаче по машині. Ми з чоловіком також із пасками безпеки. Я підвозила трирічну дитину без автокрісла (батьки возили її без крісла), вона скаче по машині. Хтось вискочив перед машиною, я на гальма, а дитина головою об панель. Пощастило, що швидкість була невелика, – коментує Роксолана Лопавчук.

– Користуємось кріслом уже 5 років, міняємо згідно з віком дитини. Старша почала сидіти із двох років,  це було дуже важко і для неї, і для нас. Менша з народження у кріслі, зараз їй майже 3 роки і вона не знає, що можна без нього. Підходить до машини зі сторони, де її крісло, і чекає, коли її посадять і пристебнуть. Крісло – це безпека та спокій батьків. Ніколи не зрозумію батьків, які їздять із дитиною на колінах та ще й на передньому сидінні автомобіля, – розповідає Зоряна Грабар.

– Народжувала за кордоном, тут не випустять із пологового, якщо ти без автокрісла. Більше того, виходить медсестра з тобою до машини, перевіряє, чи все правильно пристебнуте, – розказує Антоніна Слабунова.

– Кажуть, що не обов`язково садити усіх дітей в автокрісло, можна лише тих, яких хочете зберегти! Так, це чорний гумор! Такий же чорний, як і поділ батьків на тих, хто хоче садити в крісло, і тих, хто не хоче. Таке питання не повинно навіть  виникати, – каже пані Уляна.

– З народження і донині – тільки автокрісло. Спершу – для найменших, тепер для діток старшого віку. Купувала в інтернеті, дивилася якість кріплення, матеріал обшивки, читала відгуки. Адже це і безпека, і комфорт дитини у поїздці. За кордоном за перевезення дитини без автокрісла великі штрафи, і це правильно. Бо саме ви відповідальні за життя і здоров‘я малюка, коли сідаєте за кермо, – розповідає Тетяна Вербицька

– Я дуже категоричний прихильник автокрісла. Використовую його незалежно від обставин. Нещодавно їхала у Львів в аеропорт, віз нас знайомий друга сім’ї,  я скромно повідомила, що син буде їхати в автокріслі і заберу в нього по приїзді. Усіх своїх крейзі-друзів і знайомих, котрі возять діток на колінах, на передньому сидінні чи просто самих на задньому сидінні, я переучую шляхом розповіді реальної історії, свідком якої мені довелося стати. Усе досить банально і жорстоко… Дитина, яка сиділа ззаду,  при різкому гальмуванні автомобіля головою вибила лобове скло і вилетіла, як куля. Думаю, зрозуміло, що сталося з дитиною.  Нещодавно мала теж доволі жорстку розмову зі знайомою, коли побачила, як вона забирає трирічного сина із садка і садить на заднє сидіння без спеціального крісла чи пасків. Люди чомусь завжди думають, що з ними цього точно не трапиться, з ким завгодно, лише не з ними, – коментує Софія Гусак.

– Тільки автокрісло. Зараз доні 1 рік і 9 місяців, і користуємось ним трохи більше року. Автокрісло – це перш за все безпека дитини, зручність для мами, дитина спокійно сидить/спить, а не літає по салону авто. Як бачу дітей на колінах і ще й на передньому сидінні, то аж перевертає усю в середині. Багато батьків практикують ще й посадити перед собою за кермо дитину, то це взагалі «абзац», – каже Наталя Шкабара. 
– Вожу сина з народження в автокріслі. По-перше, безпека, я можу їхати обережно, а хтось не дуже, по-друге, зручність, син не гуляє по всій машині, може дивитися собі у віконечко, і я спокійно можу бути за кермом і не переживати, що він там ззаду робить і чим зайнятий. Сину майже 2 роки, і він уже знає, що в машину сідає в автокрісло, дуже любить там їздити. Я сама завжди за кермом із паском безпеки, зразу автоматично пристібаюся, як тільки сідаю в авто, – коментує Мар’яна Тарнавська. 

– Користуюсь і автокріслами, і ременями безпеки. Якщо я впевнений у собі, то не можу бути впевнений в інших водіях. Тому безпека моя і моїх рідних на першому місці, – розповів Віталій Кулина. 

– На запитання, чому я використовую автокрісла для дітей, відповідь одна: я люблю своїх дітей! – лаконічно повідомила Наталя Галушка. 

– Обоє дітей в автокріслах – 7 і 2 роки. Я не переживаю за майстерність водіння мого чоловіка, але на дорогах їдуть із купленими правами і порушують ПДР. Краще перестрахуватися. Вибирайте за креш-тестами. Їх повно. Хоча навіть найдешевше автокрісло буде безпечніше, ніж без нічого, – розповіла пані Марія

– Я хвилююся за життя та здоров’я дитини під час руху авто. Знаю, що багато людей не пристібаються, та для мене таке відношення до свого життя і життя дитини дуже дивне. Останнім часом дуже багато ДТП на дорогах зі смертельними наслідками, багатьох із них можна було б уникнути, якби були пристебнуті. Ми користуємося автокріслом з народження дитини. У моїй машині воно завжди прикріплене. Тільки якщо їдемо десь не своєю – тоді без крісла.
Звичайно, інколи дитина не хоче сидіти, та до всього звикає, якщо знає, що їхати треба в кріслі, хоче вона того чи ні. Інколи доводиться відволікати, але, як кажуть, таке життя. Мій син чемно їздить у кріслі, бо звик від маленького. Я вважаю, що тут компромісів не може бути. Дитина повинна їздити в кріслі, а дорослий – пристебнутим,- коментує Богдана Пруська.

І незважаючи на те, що всі опитані нами батьки одноголосно заявляють про те, що користуються цими засобами, все ж таки на дорогах країни можна часто зустріти таких, які нехтують безпекою власних дітей. Редакція нашої газети закликає усіх батьків користуватися автокріслами!

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше