Ось і настав час, якого всі молоді батьки бояться і очікують, – час віддавати дитину в садок. Який же заклад обрати – державний чи приватний? Ми зважили всі «за» і «проти», а також завітали в один із найкращих у Тернополі (за відгуками матусь) приватний садок «Kinderсад»
Особливості і переваги комунального дитячого садка
Аби ваш малюк потрапив у державний садок, вам потрібно фактично одразу після його народження стати на електронну чергу в управлінні освіти Тернопільської міської ради (для мешканців Файного міста). Вам видадуть талончик із особистим номером у черзі і ви зможете самостійно вдома через інтернет переглядати стан черги. Ось тільки, аби гарантовано потрапити у садок в найменшому віці, матусям радять ставати у чергу ледь не одразу після пологів.
Одним із вагомих переваг державного садка є вартість навчання, яка складає близько 270 грн в місяць (офіційно).
Ще однією перевагою є територіальне розміщення садка. Ви маєте право записати дитину до найближчого закладу від місця проживання;
В групі комунального садочка по 30-35 дітей. Про індивідуальний підхід до дитини можна лише мріяти…
Матеріальна база в комунальних садках далеко не в ідеальному стані. Тому всі витрати лягають на гаманець батьків (канцелярія, іграшки, навчально-розвиваючі матеріали тощо). Будьте готові до вступного внеску в садок і регулярних внесків на ремонт чи купівлю необхідних речей.
Харчування в дитячому комунальному садку відповідне до суми оплати.
Ваша дитина повинна бути вже самостійною в плані особистої гігієни. Дітей у підгузниках зазвичай у такий садок не приймають.
Особливості і переваги приватного дитячого садку
В групі приватного садочка переважно до 10 дітей. Це гарантує індивідуальний підхід вихователя і няні до дитини. А ще зменшує ймовірність захворювання дитини шляхом передачі вірусів від інших дітей.
Чудова матеріальна база. Власники приватних садків тримають це питання на власному контролі. Іграшки там найрізноманітніші із обов’язковою регулярною дезинфекцією. Вам не потрібно думати про пластилін чи фарби, адже всю канцелярію і навчальний матеріал видає садок.
Харчування дитини буде на належному рівні. Ви можете скоригувати меню для своєї дитини, якщо у неї, приміром, є алергія на продукти.
Не у всіх приватних садках є власний дитячий майданчик. Це питання потрібно тримати на контролі, адже прогулянки є дуже важливими у формуванні імунітету дитини.
Вартість навчання стартує від 2700 грн. Все залежить від територіального розміщення садочку і набору послуг, які там пропонують.
Який би ви дитячий садок не обрали, найважливіше щоби ваш малюк біг туди із радістю, мало хворів і подружився із дітьми. Здорова і щаслива дитина – саме це і є кінцевою ціллю у складному виборі!
«Kinderсад» це не бізнес – це справа усього життя
Ми завітали в приватний садок «Kinderсад», щоби поспілкувались із власницею та ідейним натхненником цього закладу Зоряною Сушко.
– Пані Зоряно, Ви чудовий приклад сучасної жінки: мама двох синів, чудова дружина, дочка. До того ж Ви кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов та професійної комунікації ТНЕУ. Але сьогодні ми поговоримо про справу вашого життя – приватний садок «Kinderсад». Як народилась ідея створення цього закладу?
– Основною мотивацією та рушійною силою для втілення цього проекту став мій молодший син. Для мене, в першу чергу, як для мами, важливим є всебічний розвиток моєї дитини – розвиток всіх аспектів особистості, коли немає переваги в якомусь одному напрямку.
– Чим особливий ваш дитячий садок?
– «Kinderсад» – це місце для всебічного та гармонійного розвитку дитини
(фізичного, інтелектуального, соціального, емоційного, творчого та духовного) у доброзичливій та затишній атмосфері. Для діток заплановано спеціалізовані студії розвитку. Наприклад, заняття в студії «іноземна мова» побудовані на інтерактивних формах роботи з дітьми, при цьому основною формою є гра. Заняття насиченні фонетичними вправами, вивченням англійських пісень, різноманітними творчими завданнями.
Не менш важливими є студії з творчості та мистецтва. На цих заняттях діти розвивають свою уяву через живопис, пластику та аплікацію. Одна з найбільш захоплюючих технік малювання, яку ми використовуємо у роботі з дітками, – це малювання піском, це одна із форм роботи арт-терапії.
На заняттях музикою проводимо танцювально-ритмічні вправи. У плануванні занять та при виборі репертуару використовуємо індивідуальний підхід, наше завдання – навчити дитину уважно слухати музику, розвивати у неї співучі навички і вміння ритмічно рухатись під музику.
Також у нас є студії з Лего-конструювання, яке сприяє розвитку мислення, спритності, а також інтелекту, уяви та творчих задатків, стимулює дитячу фантазію, сприяє формуванню моторних навичок. Лего допомагає дітям втілювати в життя свої задумки, захоплено працювати і бачити кінцевий результат своєї роботи.
Студії з гри в шахи є дуже важливими для формування у дошкільнят
уміння концентрувати увагу, аналізувати ситуації та робити висновки. Шахи
для дітей – це не тільки гра, що приносить задоволення, а й ефективний засіб
для розумового розвитку.
– Які якості сучасної дитини, на Вашу думку, потрібно розвивати?
– Сучасне виховання дітей має бути спрямоване на формуванні дитини з міцною здоровою самооцінкою, здатною на живе спілкування з оточуючими. Це повинно бути вихованням моральної та духовної людини. Малюки сьогодні стрімко засвоюють нову інформацію, вони енергійні, цікаві. Варто пам’ятати: якого би віку не була ваша дитина, вона вже особистість. Тому, на мою думку, вихованням дитини повинна займатись в першу чергу сім’я. Мама і тато повинні про це пам’ятати і завжди бути прикладом для свого чада і в поведінці вдома, і у стосунках з рідними, і в спілкуванні з оточуючими людьми.
– Зараз дуже популярно наймати своїм дітям няню. Ви як мама двох синів, чи користувались такою послугою і чи є такий підхід альтернативою для дитячого садка?
– Звичайно, я користувалась послугами няні. В мене був дуже позитивний досвід – наша няня стала для нас членом сім’ї. Тому відповісти на питання, що вибрати – няню або дитячий сад, – досить непросто. Кожен варіант має розглядатися індивідуально в залежності від характеру дитини, її емоційного стану. Важливо вибрати саме той варіант, який буде найбільш оптимальний і комфортний для вашої родини. Але якщо ви вирішили скористатися послугами няні або приватного садка, раджу вибирати таки дитсадок. Саме там дитина швидше опанує навички спільної діяльності та спілкування в дитячому колективі, заведе собі нових друзів, зможе стати більш самостійною.
– Скільки дітей в групах у Вашому садочку? Які заходи безпеки та дезінфекції проводяться?
– Комплексні заняття проходять у групах до 10 діток відповідно до вікових особливостей та здібностей малюків. Ми суворо дотримуємось усіх санітарних вимог. Групи, де перебувають діти, кожного дня кварцуються, проводиться провітрювання згідно графіку, щодня також обов’язкове вологе прибирання. Один раз на тиждень всі іграшки миються і проводиться їхня дезінфекція. Також на першому поверсі в коридорі, де є найбільше скупчення людей, встановили бактерицидний рециркулятор.
– Розкажіть про харчування в садку, чи є у вас власна кухня, яке меню?
– Для успішного інтелектуального розвитку дитини необхідно поновлювати витрачену енергію. В цьому важливу роль відіграє принцип збалансованого харчування за вмістом білків, жирів та вуглеводів. Ми пропонуємо 5-ти разове харчування, з яких, три – це основні прийоми їжі (сніданок, обід та вечеря) і 2 перекуси. При складанні нашого меню ми консультувались із дієтологом, гастроентерологом та з медсестрою, яка працює в державному дитячому садочку і має справу з дитячим харчуванням кожного дня. Меню змінюється з кожним сезоном, в залежності від пори року ми відкориговуємо його і насичуємо страви вітамінами чи білками.
Білок, який міститься у м’ясі, рибі, молочній та кисломолочній продукції (особливо
сирі та йогурті) використовується у необхідній для дитини кількості; складні вуглеводи містяться у каші, тому в нас великий асортимент каш у меню. Супи, які ми готуємо на основі бульйону з перепілки або курячого м’яса, легко засвоювані, швидко перетравлюються і добре насичують організм. В «Kinderсад» є своя кухня, шеф-повар і помічники із відповідною освітою. Вся їжа свіжа і готується кожного дня, для приготування страв ми не використовуємо воду з крану, а також не розігріваємо і не транспортуємо їжу.
– Як Ви добирали персонал?
– Це був довготривалий процес. Безумовно – це кваліфіковані люди, з досвідом роботи. В «Kinderсад» працюють молоді енергійні педагоги, які хочуть і можуть працювати з дітьми. Це в першу чергу люди, які наділені певними рисами характеру. Це – чуйність, доброта, повага до маленької особистості, яку вони формують і розвивають. І, найголовніше – це любов до дитини. Це основне підґрунтя для того, щоб дитина пройшла швидку адаптацію в закладі та гармонійно розвивалась. Наші вихователі також пройшли курси першої медичної допомоги.
Для мене наші працівники – це не персонал, це – колектив! Тому що будь-яке рішення ми приймаємо колективно. Ми всі об’єднані однією ідеєю. Наш колектив «Kinderсаду» хоч і молодий, але кваліфікований та досвідчений. Ми творчі, віддані своїй справі люди.
– Якої методики виховання дотримуються у Вашому садочку?
– Для нас головне – це індивідуальний підхід до кожної дитини, уміле поєднання та використання різних методик до сучасних реалій. Зокрема, використовуємо та впроваджуємо методики Монтессорі, Зайцева та інші.
– У державних садочках є правило – прогулянка та ігри на свіжому повітрі. Ви це правило залишили та чи маєте свій огороджений дитячий майданчик?
– Перебування дітей на свіжому повітрі має велике значення для фізичного розвитку, це найбільш доступний засіб загартування дитячого організму. Я прихильник щоденних прогулянок у будь-яку пору року, обмеження можуть бути лише при негоді – сильний дощ чи сніг. Щоденна прогулянка з організованою руховою діяльністю дітей зміцнює здоров’я та посилює працездатність.
В нас є спеціально обладнаний дитячий майданчик зі штучним покриттям, критими пісочницями, де дитині безпечно та комфортно гратись, пізнавати та досліджувати світ. Також є альтанка, де у спекотну пору року діти можуть заховатися від сонечка, а в холодну пору – від снігу чи дощу. Є територія із живою травичкою, де діти влітку можуть бігати босоніж чи грати ігри на кариматах. Все це повністю огороджене із встановленим зовнішнім відеоспостереженням по периметру.
– Як потрапити у Ваш дитячий садок? Чи потрібно платити вступний внесок?
– У нас немає вступних внесків. Проводиться інформаційна бесіда з батьками, на якій вони розповідають максимально детально про особливості своєї дитини. Ми ознайомлюємо батьків із закладом, розпорядком дня та меню. Якщо в дитини є алергія на певні продукти, це обов’язково враховується, у нас є можливість відкоригувати меню під потреби дитини.
– Що порадите батькам, які обирають дитячий садок?
– Рекомендую батькам обов’язково читати відгуки про дошкільний заклад, спілкуватись з іншими батьками, чиї дітки відвідують садок. Важливо безпосередньо спілкуватись із завідувачем садка, вихователем, адже це ті люди, які будуть виховувати вашу дитину і братимуть на себе відповідальність за неї. Варто побачити всі умови садка на власні очі.
Софія Марцюк
Джерело: Тижневик "Номер один"