Органами юстиції України запроваджено новий сервіс – видача електронного апостилю. Його суть полягає в тому, що будь-яка людина за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу громадянина України, має право подати заяву про проставлення апостилю. З початку дії сервісу на Тернопільщині видано 2500 документів.
Апостиль – це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах і засвідчує справжність підпису особи під документом і автентичність відбитку печатки або штампа, якими скріплено відповідний документ.
– Наша область тісно пов’язана з країнами Західної Європи, – розповідає начальник Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області Едуард Кольцов. – Багато людей перебувають там на заробітках. Частина одружилися і проживають постійно. Для того, щоб легалізуватися за кордоном та офіційно отримати роботу, потрібно отримати з України перелік документів, апостильованих відповідним чином. Раніше цим займалися фірми-посередники. Але вартість послуги була дуже високою – від 400 до 600 грн. за один документ. Зрештою, Міністерство юстиції вирішило, що не можуть посередники заробляти на простих громадянах, і запровадило сервіс «електронний апостиль». Тепер громадянин приходить у будь-який підрозділ реєстрації актів цивільного стану. Подає документ. Його сканують. Відправляють електронною поштою у Київ. Через кілька днів приходить відповідь. На цей документ ставлять печатку і він вважається легалізованим.
Апостиль звільняє документи від необхідності дипломатичної чи консульської легалізації.
До заяви на проставлення апостилю додається оригінал документа, на якому необхідно проставити апостиль, документ про оплату послуги або документ, що підтверджує право на звільнення від оплати. Для громадян України, іноземців та осіб без громадянства плата становить 51 грн., а для юридичних осіб – 85 грн.
Від плати звільняються інваліди 1-ої і 2-ої груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти у разі проставлення апостилю на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян.
Проставлення апостилю чи відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2-х робочих днів. У разі необхідності (отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, здійснення перевірки документів) строк розгляду може бути продовжено до 20 робочих днів.
Для проставлення апостилю можна звернутися з понеділка по п’ятницю до будь-якого відділу ДРАЦсу в області або з вівторка по суботу – в райцентрах.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: гроші