17 липня в Тернопільському педагогічному університеті відбудеться урочиста церемонія проводів футбольної команди ФК «Тернопіль-Педуніверситет» до Іспанії. На Піренеях тернопільські студенти захищатимуть честь України на чемпіонаті Європи серед вузів. Напередодні вильоту наші журналісти поспілкувалися з головним тренером команди Василем Івегешем, котрий найперше поділився своїми очікуваннями від континентальної першості.
– Передчуття тривожні, як і завжди перед важливими змаганнями. Однозначно, жодна команда не їде на подібні чемпіонати, щоби зіграти невдало. Хочемо здобути максимальний результат, а як воно буде – подивимось. Завдання номер один – вийти із групи, а далі будемо в кожному поєдинку грати на перемогу, щоб якомога далі пройти по турнірній дистанції. Головне для мене – всіх найкращих футболістів зібрати, сісти в літак, а там будемо думати, як виконувати поставлені завдання.
– За рахунок яких якосте хочете досягнути високих результатів?
– Насамперед завдяки силовому та швидкісному футболу. Ми не можемо грати, як «Барселона», у технічний футбол, адже у нас немає такої якості футбольних полів. Але завдяки фізичній підготовці, наші футболісти гнатимуть уперед, топтатимуть суперника і, сподіваюся, забиватимуть голи.
– Уже відомі суперники на груповій стадії?
– Жеребкування команд по групах відбудеться у день приїзду, адже організатори чемпіонату ще не знають, чи всі потенційні учасники зможуть дістатися до Іспанії. За попередніми даними, у змаганнях братимуть участь 16 чоловічих команд. Щодо потенційних суперників, то традиційно сильні команди на континентальну першість приїздять із Туреччини, Франції, Німеччини, Польщі, думаю, іспанці будуть представлені кваліфікованими виконавцями, щоб успішно зіграти у себе вдома.
– Хто представлятиме ФК «Тернопіль-ТНПУ» в Іспанії?
– Останній рубіж боронитимуть Іван Рогаль («Агрон» В. Гаї) та Сергій Чернобай («Агробізнес» Волочиськ). Захисну ланку сформували: Юрій Заставецький, Юрій Савка, Дмитро Стриєшин (усі – «Агронива» Заводське), Тарас Мороз («Нива» Тернопіль), Андрій Засєдко (ФК «Бережани»), Роман Левицький («Дністер» Заліщики). Гравці середини поля – Іван і Микола Когути («Агробізнес»), Ігор Кохман, Ігор Гатала («Нива»), Андрій Малащук, Роман Волохатий (усі – «Нива») Андрій Понєдєльнік («Буковина» Чернівці), Роман Голодрига (ФК «Бережани»), Руслан Луцик («Агрон»). І в нападі розраховуємо на Андрія Різника («Нива»).
– У цьому переліку є кілька футболістів, які не представляють педуніверситет.
– Згідно з регламентом, дозволено в команду залучати трьох гравців з інших вузів, які навчаються в нашому регіоні. Ми цю квоту використали, запросивши голкіпера Сергія Чернобая та двох півзахисників – Ігоря Кохмана та Андрія Понєдєльніка.
– Багато гравців ФК «Тернопіль-Педуніверситет» виступають у професійних клубах. Чи не було проблем із їхнім запрошенням, адже в них у 20-х числах липня розпочинається новий сезон?
– Більшість футболістів із професійних клубів, мову про яких ви ведете, пройшли школу нашого вузу та педагогічного ліцею, у них було вкладено чимало праці, щоби вони стали тими, ким є сьогодні. На жаль, протягом сезону ми не завжди знаходили порозуміння із тренерами та власниками клубів, однак, зважаючи на статус турніру, в якому ми братимемо участь, сподіваюся, вдасться знайти компроміс і на чемпіонаті Європи гратимуть дійсно найкращі наші студенти. Керівники клубів мали би розуміти, що їхні футболісти здобувають освіту, яка їм пригодиться в майбутньому.
– Ваша команда за останніх чотири сезони ставала тричі студентським чемпіоном України, однак лише цьогоріч їдете на «Європу».
– І раніше ми виборювали право брати участь у чемпіонаті Європи, однак весь фінансовий тягар цієї поїздки лягав на університет, а наш вуз не мав відповідних коштів. Цього ж року президенту Всеукраїнської футбольної Асоціації студентів Івану Крульку вдалося домовитись і нашу поїздку оплачує Українська асоціація футболу. Саме тому для нас це чемпіонство найдорожче, бо… воно вартує близько мільйона гривень (сміється, – авт.), бо стільки в середньому обійдеться поїздка на чемпіонат Європи (переліт, проживання, харчування тощо). Однак найголовніше це те, що в Іспанії ми представлятимемо нашу державу, Файне місто Тернопіль та наш рідний вуз!
– Кілька днів тому в Неаполі (Італія) завершилася Універсіада. Футбольна збірна України зійшла з дистанції на чвертьфінальній стадії. На Ваш погляд, чому в її складі не було жодного гравця студентського чемпіона України – ФК «Тернопіль-ТНПУ»?
– Протягом року до студентської збірної залучалося по 5-6 наших футболістів. Після того, як ми стали студентськими чемпіонами країни, розраховував, що найменше двоє тернопільських футболістів поїдуть на Універсіаду в Італію. У тренерського штабу збірної була інша думка на цей рахунок. Вони вважали за краще запросити до збірної футболістів-студентів із вищої ліги і виграти перше місце, але цього не сталося. Мені шкода, що наші студенти не поїхали в Італію, і важко говорити на цю тему. Скажу одне: тренери ціняться здобутими призовими місцями, а найкращий тренер той, що перемагає.
– Ви – тренер-переможець, адже двічі Ваші підопічні були на студентському чемпіонаті Європи й обидва рази команда сходила на п’єдестал пошани.
– Так, ФК «Тернопіль-ТНПУ» має славні сторінки історії, адже в 2009 році ми стали першими і єдиними на сьогодні з українських команд, які виборювали континентальну першість. Наступного року нам дещиці не вистачило, щоби повторити подібний успіх, ми тоді здобули «бронзу». І цю історію потрібно продовжити. Не хотів би робити голослівних заяв, але можу сказати, що сучасне покоління студентів не гірше, ніж те, яке було 10 років тому. Головне, зібрати всіх найсильніших, а мотивації та сили духу нам не позичати!
– Не стане на заваді успішній грі в Іспанії той факт, що у ФК «Тернопіль-ТНПУ» зібрані футболісти з багатьох команд, а найбільші успіхи приходили тоді, коли був один колектив, який у свій час не мав собі рівних в області, а потім доріс до першої ліги та чвертьфіналу кубка України?
– Звичайно, мені легше було готувати команду, коли всі футболісти знаходились в обоймі, знав їхній фізичний та психологічний стан, коли дати навантаження, а коли, навпаки, треба було відпочити. Зараз виходжу з того стану, який є нині, і навіть при таких непростих умовах нам вдається з року в рік чіплятися за призові місця на внутрішній студентській арені. Сподіваюся, вдало зіграємо і на міжнародній арені. А коли буде позитивний результат в Іспанії, можна ставити питання перед ректором Богданом Буяком про заявку команди на чемпіонат області, аматорський чемпіонат України чи навіть другу лігу. Бо тільки в такому випадку можна досягнути стабільно високих результатів на футбольних полях.
– Хто за Вас буде найбільше вболівати в далекій Іспанії?
– Окрім наших рідних, це ректор Богдан Буяк, котрий ставить перед нами найвищі цілі, «старший» ректор Володимир Кравець, який створив нашу команду, декан факультету фізичного виховання Володимир Омельяненко, котрому часто дорікають, що для нього немає інших видів спорту, а лише футбол. І як не згадати заступника декана з наукової роботи Ярослава Боднара, який для футболістів, як рідний батько.
Віталій Попович
P.S.: ФК «Тернопіль-ТНПУ» 18 липня о 22.40 з Києва вилітає до Іспанії. Побажаємо нашим землякам вдалої гри та з нагородами повернутися в Україну.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", новини Тернополя, спорт, ФК «Тернопіль-Педуніверситет», футбол