Відремонтовані медзаклади та дороги, відкриті дитсадки і створені нові робочі місця. Про цю та іншу роботу прозвітував 19 березня у Вишнівецькому палаці голова ТОДА Володимир Труш за рік на посаді. Володимир Любомирович наголосив, що цей рік був сповнений викликів і випробувань. І головний з них – пандемія COVID-19.
«В області підготовлено 1951 ліжко для надання допомоги хворим на COVID-19»
– Якраз у перший день моєї роботи на посаді голови Тернопільської ОДА офіційно оголосили, що перша людина в Тернопільській області захворіла на ковід. Ввели надзвичайну ситуацію, було включено турборежим. У той момент точно не було часу на страх. Так, було некомфортно, не було впевненості, ніхто не знав, як боротися з ковідом. Усі ми пам’ятаємо перших хворих у Монастириськах, які називали українським Уханем. Потрібно було приймати подекуди швидкі рішення. Тепер упевнений, що вони були правильними, – сказав Володимир Труш.
Основні зусилля було кинуто у сферу охорони здоров’я.
– Ми підсилили роботу лабораторного центру, який на сьогодні є найпотужнішим у західному регіоні. Закупили обладнання, підготували приміщення нового корпусу. Це зробили у надзвичайно короткі терміни. Завдяки цьому установа може проводити понад 2 тисячі досліджень за добу, – каже Володимир Любомирович
Нові відділення відкриті в обласному фтизіапульмонологічному центрі, де сьогодні надають допомогу найважчим пацієнтам. Новий корпус для пацієнтів з COVID-19 на 105 ліжок відкрито в університетській лікарні. За кошти спонсорів було проведено ремонтні роботи, за бюджетні – закуплено все необхідне обладнання.
– В області підготовлено 1951 ліжко для надання допомоги хворим на COVID-19. 90% ліжкового фонду підведено для кисню. У закладах охорони здоров’я встановлено кисневі станції. Оновлено обладнання в опорних лікарнях на суму 42 млн. грн. Закуплено УЗД-апарати, рентген-апарати та бочки для збереження кисню. Триває модернізація шести приймальних відділень – трьох у Тернополі, по одному в Кременці, Чорткові та Бережанах. Усі відділення будуть адаптовані до найновіших стандартів надання допомоги. Мабуть, такої уваги до галузі охорони здоров’я до цього часу не було, – наголосив голова ОДА.
У лютому в області розпочалася вакцинація проти COVID-19.
– Тернопільщина показала доволі хороші результати і знаходиться у трійці лідерів за цим показником. Ми отримали вакцину для 8 тис. осіб, п’ять з яких уже отримали першу дозу препарату, – зауважив Володимир Любомирович.
«В області капітально відремонтовано 162 км доріг»
2020-й став роком ремонту доріг. В області відремонтували навіть ті ділянки, які потребували ремонту 20 або й 30 років тому.
– Упродовж року в області капітально відремонтовано 162 км доріг державного значення. Це рекордний показник за останні десять років. Найбільша дорога у нас «М-19», яка перетинає область з півночі на південь. Роботи тривали на декількох ділянках. Думаю, усі присутні вже бачили результат. Це кардинально інша дорожня артерія краю, – констатував Володимир Труш.
Два інших об’єкти – траса «Тернопіль – Броди» та дорога «Р-43» у Ланівцях. Окрім дорожнього полотна, відремонтовано 5 км тротуарів, зроблено нову розмітку, встановлено 126 ліхтарів. Тепер жителі області зможуть швидко та безпечно дістатися з Лановеччини до Хмельниччини та Києва.
«Капітальні ремонти в закладах освіти проведені на суму 70 мільйонів»
Упродовж року в області створено нові місця у садочках для понад пів тисячі дітей.
– У рамках програми «Велике будівництво» відкрився новий садок на 120 місць у селі Біла. Заклад працює, дітям у ньому комфортно та цікаво, вони задоволені. Добудовано садочок у селі Слобідка (колишній Козівський район) на 25 місць, ясла-садок «Сонечко» (Теребовлянський район), ясла-садок «Казка» (Монастириський району). Один об’єкт став перехідним. Це навчально-виховний комплекс у Підгородньому, але цей проєкт розрахований і на 2021 рік, тому що там відбувається зведення закладу «з нуля» і реалізувати проєкт за рік дуже складно. Капітальні ремонти в закладах освіти проведено на суму 70 млн. грн. У рамках президентської програми в області капітально відремонтовано школи в Новому Селі (Підволочиського району), Хоросткові (Гусятинського району), Трибухівцях (Бучацького району), Лозовій (Байковецької громади). У школах області оновлено кабінети природничих наук на суму 17 млн. грн. У рамках програми «Нова українська школа» проведено робіт на суму 51 млн. грн., у рамках програми «Спроможна школа для кращих результатів» – на 20 млн. грн., – розповів очільник Тернопільщини.
За інформацією Володимира Труша, для забезпечення підвезення дітей до навчальних закладів школам області передано 12 шкільних автобусів. Також із січня 2021 року змінилися підходи до організації харчування у школах, зокрема, було оновлено обладнання харчоблоків шкіл на суму 13 млн. грн.
«На Тернопільщині створено 8 тис. нових робочих місць»
Особливий акцент команда Володимира Труша робить на економіці.
– Нам вдалося завершити рік із показником виконання бюджету на рівні 99%. І це попри всі форс-мажори, які виникали упродовж року. За підсумками перших чотирьох місяців прогнозувалося велике недовиконання. Однак після травня ситуація значно покращилась. Місцеві бюджети виконали показники на 98,2%, а обласний бюджет – на 99,3%. Попри пандемію та всі наслідки, які вона спричинила в області, упродовж року створено 8 тис. нових робочих місць. Відкрито асфальтобетонний завод компанії ТОВ «Техно-Буд-Центр», цех із виробництва гранульованого вапняку ПрАТ «Тернопільський кар’єр», відновлено роботу ТОВ «Бережанський цегельний завод «Керамік». На 700 осіб збільшилась кількість зареєстрованих підприємців, – констатував голова ТОДА.
Також Тернопільщина активно долучилася до програми «5-7-9». З початку дії програми в області видано 299 кредитів на суму понад 860 млн. грн.
«Лише системна та синхронна робота дає результат»
Окрім допомоги хворим, влада Тернопільщини працює і над профілактикою захворювань. І найкращим у цьому плані є заняття спортом. Для покращення спортивної інфраструктури минулоріч зроблено чимало.
– Збудовано та реконструйовано одразу кілька спортивних об’єктів у кількох громадах нашої області. Це міський стадіон у смт Микулинці (Теребовлянський район), спортивний майданчик Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ №7 та Чортківського державного медичного коледжу, спортивне ядро у Кременці та мультифункціональний спортивний майданчик для ігрових видів спорту в Чорткові, – повідомив пан Труш.
Очільник області також розповів про виконані роботи на унікальному для всієї України об’єкті – «Водній арені», і поділився інформацією, що цьогоріч там роботи продовжаться, після яких Тернопіль навіть може прийняти міжнародні змагання найвищого рівня. У перспективі також покращення умов для занять тернопільських біатлоністів на Олімпійській спортивній базі у Підгородньому та саночників у Кременці.
Володимир Любомирович відзначив, що цього всього і того, що не названо, але зроблено для людей, не вдалося б втілити у життя без команди однодумців.
– Жоден проєкт не вдалося б реалізувати без команди. Без людей, яких ви сьогодні тут бачите, і людей, які зараз на своїх місцях працюють над втіленням нових проєктів. Участь кожного з них дуже важлива. Бо лише системна та синхронна робота дає результат, – підсумував голова ОДА.
Нагадаємо, Володимир Труш призначений головою Тернопільської ОДА 19 березня 2020 року.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: Володимир Труш, звіт, рік, Тернопільська ОДА