Найсвіжіше:
• Помер студент тернопільського університету • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 26 листопада • Пішов із життя не від кулі на полі бою, а від недуги – на лікарняному ліжку: помер воїн з Тернопільщини • У Тернополі п’яний водій ВАЗа зіткнувся з автобусом (+фото) • На Козівщині сталася ще одна аварія з потерпілим • На Запоріжжі загинув командир ракетно-зенітного відділення з Тернопільщини • Півтора роки вважався безвісти зниклим: на Харківщині загинув тернополянин • На Тернопільщині поліцейські вилучили заборонені речовини у жителя Вінницької області • Вандалом, який пошкодив 17 храмів у Тернополі, виявився 44-річний мешканець обласного центру • На Тернопільщині побудують завод харчових напівфабрикатів • Закарпатець у Почаєві вбив матір своєї шестимісячної доньки • Як працює популярний портал Profilerr: основні «фішки» • У ДТП на Козівщині загинув водій іномарки • У столичній лікарні Охматдит померла дівчинка з Тернопільщини • П’яний водій з Кременеччини намагався відкупитися від поліцейських • Дорога додому довжиною у 2 роки і 7 місяців: на Харківщині загинув “холодноярівець” з Тернопільщини • У Тернополі на одній з підстаніцій сталася аварія: частина міста знеструмлена • Тернопіль попрощався із загиблим на Донеччині письменником  • Конфлікт довкола будівлі колишньої Тернопільської телерадіокомпанії: погляд ветеранів • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 25 листопада • Тернопільська футзальна ліга: хет-трики Довгуня і Шкварла та два автоголи в одному матчі і на одній хвилині • У Курській області загинув десантник з Тернопільщини • На Тернопільщині відкрили виставку робіт загиблого воїна, художника-декоратора Володимира Чорного • У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини
rss

Головний поліцейський області Олександр Богомол: «Рано чи пізно винних у замаху на вбивство подружжя Крисоватих знайдемо, і тоді під їхніми ногами буде горіти земля»


Опубліковано: 9 Листопада 2019р. о 10:30

У нашому регіоні рівень злочинності один з найнижчих по Україні. Однак це не означає, що на Тернопільщині тяжких злочинів немає. Вони трапляються, але наша поліція оперативно їх розкриває та передає матеріали до суду. Про це сказав керівник ГУНПУ у Тернопільській області Олександр Богомол, звітуючи про свою роботу перед громадськістю.

Менше злочинів, бо мешканці області… вірять у Бога

Правоохоронці вважають, що рівень злочинності в регіоні низький у зв’язку з тим, що населення є богобоязким і совісним. Також такого показника вдалося досягнути шляхом проведення профілактичної роботи та розкриття злочинів. Найбільшою проблемою 2019 року, яка в зоні відповідальності поліції, патрульної поліції, водіїв та інших учасників дорожнього руху, є недотримання ПДР. На дорогах області трапляється велика кількість аварій, часто зі смертельними наслідками, також значно зросла кількість водіїв, які сідають за кермо напідпитку. Тому Олександр Богомол звернувся із проханням до усіх краян, дотримуватись правил дорожнього руху і не наражати себе та інших на небезпеку.

Якщо говорити про результативність, то в 2019 році нерозкритим залишається замах на вбивство ректора ТНЕУ Андрія Крисоватого. Над розкриттям цього злочину активно працює поліція.

– Ми маємо спад зі злочинності на 10%, якщо порівнювати з минулим роком, і з тяжких та особливо тяжких злочинів – 25%. Крім порушень ПДР, активну увагу приділяли незаконним заправним станціям, які працювали на території області. У загальному таких виявили більше десятка. Працювали щодо незаконного видобутку корисних копалин і маємо певні результати. Вилучали з обігу незаконну зброю, – розповів головний поліцейський області Олександр Богомол.

Також у керівника поліції регіону поцікавились, чи буде продовжено поліцейську реформу, чи у зв’язку з відставкою Сергія Князєва, реформування галузі зійде нанівець.

– Реформування, яке запущено, – це не ідея Олександра Богомола, Сергія Князєва чи Ігоря Клименка. Будь-яка реформа потребує аналізу, експертної оцінки, погодження, аналізу відповідності законодавства. У нас нещодавно була селекторна нарада, на якій Ігор Клименко (теперішній керівник Національної поліції України, – авт.) наголосив, що продовжить робити все те, що втілював його попередник. Є новації, які стосуються зміни структури і функціоналу поліції, – каже Олександр Богомол.

Зарплата у поліції – від 10 тисяч гривень

Говорили і про кадрове забезпечення поліції. У 2016 році некомплект становив 25%, у 2018 році – 18%, а станом на сьогодні цей показник понад 10%. Також Олександр Богомол зазначив, що у поліції зараз багато молодих та перспективних поліцейських, над підготовкою яких працюють більш досвідчені колеги. Поліцейських додатково мотивують до роботи лізинговими квартирами для працівників (20 працівників поліції отримали житло у лізинг), відшкодуванням оплати найманого житла та підвищенням заробітної плати.

До речі, як виявилось, працівник поліції, який працює в органах понад 10 років і має на утриманні дітей, може не платити відсотки по лізингу, а 40% вартості житла оплачує держава. Найнижча сума оплати праці – 10 тис. грн., оперативники отримують 13-14 тис. грн., а керівники районних відділів – близько 20 тисяч. Така оплата праці додатково мотивує, вважає головний поліцейський області.

Говорили і про наступний крок у реформі Національної поліції та його втілення в регіоні. Мова йде про поліцейського офіцера громади. Мається на увазі забезпечення територіальної громади окремим офіцером, який не тільки працюватиме на території цієї громади, а й житиме там. Цей процес у регіоні планують запустити на початку весни у 2020 році. Обиратимуть офіцерів громади в ті ОТГ, у складі яких немає районних центрів. Передбачається, що офіцер громади отримає службовий автомобіль, приміщення, повне екіпірування, планшет, заробітну плату від 13 тис. грн., соціальне забезпечення згідно з діючим законодавством. Очікується, що проєкт запрацює на території всієї України до середини 2020 року.

Резонансі справи, які сколихнули область

Говорили і про резонансні справи, зокрема про побиття ексголови обласної ради Анатолія Жукінського. Нагадаємо, що у лютому цього року на нього біля гаража на вулиці Паращука напали двоє невідомих. Вони заштовхали пенсіонера в гараж, зв’язали руки пластиковими стяжками, на голову натягнули поліетиленовий пакет та, погрожуючи пістолетом і наносячи тілесні ушкодження, вимагали гроші. Через півтори доби після нападу Анатолій Жукінський помер у власному помешканні від повторного інфаркту міокарда. Згадали і про вбивство директора ВАТ «Бучацький сирзавод» Михайла Дороша. У березні 2015 року невідомі в масках ввірвалися до помешкання підприємця, жителя Бучача, застосовуючи фізичне насильство до чоловіка та його дружини, вимагали гроші. Потерпілий невдовзі після цього помер. 

– Злочин проти Анатолій Жукінського не розкритий, але це не було вбивство. Результатів щодо Михайла Дороша також немає. Це було пограбування із вбивством. По цих двох справах ведеться систематична робота, ці злочини належать до контрольної категорії, тому по них працюємо постійно, – прокоментував керівник ГУНПУ у Тернопільській області Олександр Богомол.

Також не оминули увагою і замах на вбивство подружжя Крисоватих, внаслідок якого чоловік втратив кисть руки, а його дружина – частково зір. Нагадаємо, що 4 вересня всю Україну облетіла жахлива звістка: ректор Тернопільського національного економічного університету Андрій Крисоватий та його дружина постраждали від вибуху на власному подвір’ї. Згодом представники правоохоронних органів знайшли на місці вибуху жахливу записку, в якій було зазначено: «Memento mori», що у перекладі з латинської означає «Пам’ятай про смерть».

– Злочинці, якщо мене чують, повинні розуміти, що межу перейдено і відповідальність буде максимальною. Замах на вбивство двох людей – це довічне ув’язнення або 15 років позбавлення волі. І я не хочу навіть уявляти, що, не дай Боже, дитина би підняла той пакунок. Розслідуванням займаються спеціалісти не тільки з Тернопільщини, а й з усієї України. Активно співпрацюємо з кіберполіцією та СБУ. Рано чи пізно винних знайдемо, і тоді під їхніми ногами буде горіти земля. Ми маємо стільки доказової бази, що ідентифікувати буде не проблема,- наголосив  головний поліцейський області Олександр Богомол.

Говорили і про вбивство громадського активіста із Кременеччини. Нагадаємо читачам, що 26 травня 2016 року на Віталія Ващенка напали та побили кийками на території його нежитлового обійстя. Чоловік через три години помер у реанімаційному відділенні лікарні. Згідно з висновком Хмельницького бюро судмедекспертизи, Ващенко помер від завданих нападниками травм. Вдова Віталія Ващенка цікавилась у керівника поліції, чи є якісь зрушення у справі, адже 5 місяців тому на прес-конференції з приводу третьої річниці вбивства активіста йшла мова про те, що мала доказова база, аби пред’явити обвинувачення замовнику.

Я обтяжений законом про розголошення матеріалів досудового розслідування. Всі негласні слідчі дії проводяться за накладанням моєї чи заступників резолюції. Я не можу похвалитися підозрою. Ми активно слідкуємо за процесом, який відбувається в суді щодо виконавців і організатора. Вважаємо, що це корисно для виділення замовника. Сподіваюся, замовник теж постане перед судом, –  каже пан Богомол.

Жахливий стан доріг, смерть у трансформаторі та ігрові зали

Також прозвучало запитання про те, чому поліція так активно захищає міську раду під час проведення сесій. Адже встановлюються спеціальні рамки, залучається велика кількість правоохоронців, а це додаткові видатки. Тож тернополян цікавить, кого і від кого захищає поліція, встановлюючи таку охорону? На що очільник поліції області відповів, що коли проводяться засідання ОДА, обласної ради, місцевих рад, або коли стає відомо про проведення мітингів, пікетів та демонстрацій, ці інстанції звертаються за допомогою щодо забезпечення громадського порядку. Поліція не може відмовити. А найефективнішим методом контролю є встановлення

зони поліцейського контролю. Встановлюють спеціальні турнікети, а працівник із металошукачем проводить поверхневий огляд.

Також активісти запитали у керівника поліції регіону, що відбувається з кримінальними провадженнями з приводу фальшування генерального плану та розслідування щодо торф’яних котелень.

– Ми порушуємо багато кримінальних проваджень за зверненнями різних джерел, у тому числі і громадських активістів. У випадку з генеральним планом проводилась експертиза, яка підтвердила, що всі процедури, пов’язані з генпланом, законні. Проводять додаткові слідчі дії, перевіряються окремі об’єкти. По котельнях було порушено кримінальне провадження. Причиною цьому стали пікети і перекриття доріг. Наскільки я пам’ятаю, були експертизи будівельні й екологічні, які не заперечують діяльність цих котелень. Кримінальне провадження не закрите, а притягнення винних осіб – це компетенція прокуратури, – розповів Олександр Богомол.

Також підняли питання жахливого стану доріг. І згадали, зокрема, про фатальний випадок, коли 18 жовтня внаслідок дорожньо-транспортної пригоди загинула 15-річна дівчинка. Неповнолітня  їхала з Тернополя додому у Підволочиський район автобусом Кам’янець-Подільський – Тернопіль. Між Колодіївкою та Скалатом колесо автобуса потрапило в яму, двері відчинилися, і дитина випала на асфальт та вдарилася головою. Лікарі констатували смерть до приїзду «швидкої» через травму шийного відділу хребта.

– Це страшна трагедія. Ми досліджуємо якість автобуса, дії водія. Також було зафіксовано дорожнє покриття на місці трагедії. Досліджується питання вини балансоутримувача дороги і також водія, який допустив стоячих пасажирів, де цього робити не можна було. Із приводу якості доріг, то патрульна поліція обстежила всі дороги державного значення, а за моєю вказівкою територіальні підрозділи обстежили дороги місцевого значення. Пакет документів з інформацією направили в облдержадміністрацію, у ньому інформація про якість та стан доріг. Ми не маємо можливості жорстко впливати на балансоутримувачів, однак систематично складаємо протоколи на них, – каже головний поліцейський області.

Олександр Богомол також наголосив на безпеці дітей. Адже в області зафіксовано кілька випадків, коли діти залазили з метою гри до електрощитової. Так навесні у Чорткові неповнолітній згорів у трансформаторній будці. А в жовтні на підстанції у селі Ілавче Теребовлянського району 12-річний хлопчик отримав термічні опіки, зараз він перебуває на лікуванні, але існує загроза втратити руку. Керівник поліції повідомив, що за цим фактом порушено кримінальне провадження та проводиться експертиза. Інколи підстанції передають на окремі підприємства, якщо немає особи, відповідальної за техніку безпеки, то покарання буде нести керівник. Такі справи ведуться рік, бо у Тернополі немає експертів із безпеки життєдіяльності, натомість вони є у столиці. Олександр Богомол повідомив, що через управління охорони здоров’я і освіти поліцією було надано приписи, щоби проводити заняття з дітьми і розповідати їм про забезпечення власної електробезпеки.

На завершення спілкування з керманичем тернопільської поліції обговорили проблему ігрових залів на Тернопільщині, при цьому він зазначив, що поки це питання не буде врегульовано на законодавчому рівні, проблема існуватиме. Також Олександр Богомол зазначив, що у випадку, коли громадяни бачать ситуації, в яких поліція повинна реагувати, але не реагує, або реагує неправильно, необхідно зателефонувати на лінію 102 і залишити скаргу.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,

Перегляньте також:





Новини
25 Листопада
24 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше