22 березня слідчим Генеральної інспекції Генпрокуратури України спільно з працівниками управління СБУ в Тернопільській області після одержання хабара у робочому кабінеті було затримано керівника Чортківської місцевої прокуратури Олега Рекуша.
Як повідомили в управлінні зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури, у ході досудового розслідування встановлено, що на початку березня 2017 року керівник Чортківської місцевої прокуратури Олег Рекуш, у підпорядкування якого входило одразу чотири райони Тернопільщини – Чортківський, Гусятинський, Борщівський, Заліщицький, вимагав від прокурора цієї ж прокуратури Романа Маржана надати йому грошові кошти у сумі 5 тис. грн. за ненастання для нього негативних наслідків за допущені у роботі недоліки, які було виявлено працівниками Генеральної прокуратури України в ході перевірки щодо дотримання прокуратурами Тернопільської області законодавства про попереднє ув’язнення, про Національну поліцію та іншого законодавства щодо додержання конституційних прав затриманих, ув’язнених та адмінарештованих осіб у спеціальних установах тощо, що, згідно з розподілом обов’язків, є безпосереднім напрямком діяльності підпорядкованого прокурора.
Уточнену інформацію надали в прес-службі СБУ. За їхніми даними, Олег Рекуш вимагав від свого підлеглого цілих 20 тисяч гривень, а був затриманий співробітниками спецслужби під час отримання першої частини хабара у розмірі 5 тисяч гривень.
Обласний прокурор В‘ячеслав Перч не став захищати свого підлеглого, тим більше, що не він пропонував кандидатуру Рекуша на цю посаду, позаяк той був призначений ще до приходу Перча на Тернопільщину. Прокурор області наголосив на неприпустимості вчинення дій, що дискредитують працівників прокуратури і знову підривають авторитет і довіру суспільства до прокуратури Тернопільщини, яка тільки почала відновлюватись.
– На жаль, наші досягнення, якими ми крок за кроком здобуваємо довіру до населення, заплямовані працівником, котрий повинен працювати на утвердження закону, а не порушувати його. Але закон однаковий для всіх, і кожен, хто його порушить, не уникне відповідальності! – зазначив В‘ячеслав Перч.
На сьогодні Генеральною прокуратурою України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Іван Білий
Джерело: Тижневик "Номер один"