Найсвіжіше:
• Як повернути друге життя пральній машині • На Дніпропетровщині помер військовий з Тернопільської області • Головний тренер «Агрона» Сергій Богородіченко: «Цьогорічні здобутки «Агрона» – це ТОП!» • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • На Буковині депутат очолював злочинне угруповання • Житель Микулинців керував міжрегіональною злочинною групою наркоторговців • Як вибрати рідину для под-системи • Цієї неділі стартує ветеранський чемпіонат Тернопільщини з футзалу: гратимуть 65-річні • На найбільшому спальному районі Тернополя дві вулиці будуть без води • ЄБРР надає 10 млн євро для закупівлі енергоефективних тролейбусів у Тернополі • Судитимуть жителя Теребовлі, який до смерті побив знайомого • На Зборівщині трапилася смертельна автотроща • У Тернополі нагородили нових лауреатів Всеукраїнської премії Братів Лепких • Жителю Бережанщини за вирубку лісу та спробу підкупу загрожує 5 років тюрми • У Тернопільській обласній лікарні прокоментували стан дітей, які проживали в лісопосадці • Викрили жителя Теребовлі у крадіжці понад 46 тисяч гривень • 28 місяців надій та сподівань: офіційно підтверджено загибель на Запоріжжі військового з Тернопільської області • Вихованець тернопільського футболу вдруге поспіль забиває за клуб Прем’єр-ліги • Дружина загиблого Героя відмовилась від нагороди з рук мера (відео+фото) • На Тернопільщині сім’я з п’ятьми дітьми жила в халабуді (+фото) • На Тернопільщині – найнижча народжуваність, на Буковині – найменше шлюбів: статистика за 2024 рік • Виховала не одне покоління: на Гусятинщині померла вчителька початкових класів • Останній бій прийняв у Курській області: на Тернопільщині з військовими почестями поховали загиблого захисника • Майже рік вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув молодий військовий з Тернопільщини • Зупинилося серце 49-річного військового з Тернопільщини
rss

Головний тренер «Агрона» Сергій Богородіченко: «Цьогорічні здобутки «Агрона» – це ТОП!»


Опубліковано: 23 Січня 2025р. о 18:17

Асоціація футболу Тернопільщини продовжує підбивати підсумки футбольного сезону 2024 року. На черзі – «Агрон» з Великогаївської громади, який посів перше місце у вищій лізі. До розмови ми запросили головного тренера команди Сергія Анатолійовича Богородіченка.

– Сергію Анатолійовичу, які завдання стояли перед тренерським штабом та футболістами «Агрона» на сезон-2024?

– Ключові завдання – це здобуття обласних титулів, а саме виграти чемпіонат області, кубок та суперкубок. Перед нами щороку керівництво клубу ставить найвищі цілі і цьогоріч вони не змінювалися.   

– За рахунок яких чинників вдалося здобути і цього року своєрідний хет-трик, адже всі поставлені цілі виконані?

– Це сталося перш за все завдяки наполегливій праці та тим футболістам, які є в команді. Це ключові речі, які зіграли основну скрипку в здобутті всіх цих трофеїв.

– Особисто Ви вірили в подібний успіх «Агрона» після того, як команду залишило кілька ключових гравців – Процик, Червонецький, Білик?

– Побоювання були, адже втрати в атакувальній ланці були суттєвими. Я розумів, що дійсно від нас пішли хороші футболісти, які в атаці робили, як кажуть футбольні експерти – «погоду». Вони на трьох у 2023 році забили майже половину командних м’ячів. Довелося трішки перебудуватися, окрім того на початку сезону в «Агрон» був запрошений атакувальний гравець Михайло Войцещук, котрий десь мав би частково компенсувати втрату тієї трійки. На правду, початок сезону був важким. Згодом все в сукупності – налагоджений тренувальний процес, правильний підхід до аналізу, як власних матчів, так і суперників, кадрове підсилення, максимальна самовіддача кожного гравця, дали свій позитивний результат. А саме головне це те, що хлопці вірили в свої сили та наполегливо працювали задля майбутніх перемог.

– Який матч став ключовим, після кого Ви зрозуміли, що «Агрон» здобуде чемпіонське звання 2024 року?

Велику надію і впевненість додав результат домашнього матчу з ФК «Борщів». Адже нам вдалося з честю вийти з дуже складної ситуації, програючи 0:2, хлопці переламали хід гри і здобули вольову перемогу 3:2. Ця вікторія додала нам усім ще більшої впевненості в своїх силах і ще більшої мотивації. Водночас я така людина, що звик святкувати перемогу лише тоді, коли вона юридично оформлена. Поки не буде, як кажуть футбольні люди, фінального свистка, до того моменту ти не чемпіон. Тому наші гравці віддавалися грі в усіх решти поєдинках, намагалися не втратити в них жодного очка і саме в останньому турі у Збаражі з фінальним свистком арбітра стало зрозуміло, що «Агрон» виборов чемпіонське звання.  

– Які, на Ваш погляд, матчі «Агрона» були, якщо не провальними, то такими, в яких можна було значно краще зіграти?

– Команда в кожному поєдинку виходила і намагалася віддати всі сили та майстерність, для того, щоби здобути позитивний результат, тому провальних матчів і справді не було. Один з ключових матчів сезону, який я б відніс до невдалого, це поєдинок з «Дністром», у якому ми вдома програли 0:2. Хоча перебіг подій на футбольному полі показував, що перший тайм був навіть трішки на нашу користь. У ньому ми могли реалізувати свої два хороших моменти, але цього не зробили. А в другому таймі дві необов’язкові помилки зіграли ключову роль у тому, що ми не змогли дорахувати очок.

Хтось може запитати, як ще поєдинок у Бучачі, в якому ми теж втратили очки (нічия – 0:0 – авт.)? Я дам просту відповідь. Той поєдинок відбувся на будні, у середу, а перед ним, у неділю, в нас була дуже важка виїзна гра на Київщині в рамках аматорського чемпіонату України з дуже добротним колективом. І, враховуючи далеку дорогу, в нас було обмаль часу на відновлення до гри проти бучацького «Колоса». Десь це все вплинуло на нашу фізичну готовність, до того ж емоційний стан був не зовсім хорошим. При цьому всьому, хочу зазначити, що яким би не був у Бучачі важким перший тайм, можливо до певної міри і провальним для нас, після перерви гравці «Агрона» зібралися, створили кілька моментів, які могли реалізувати. Однак, на жаль, цього не сталося, а гол, який забив Тарас Гром’як, суддівська бригада не зарахувала, порахувавши, що наш футболіст знаходився в офсайді. Я кілька разів переглядав відео цього епізоду, важко напевно сказати, чи було у Тараса положення поза грою.

– Торік беззаперечним лідером великогаївської команди і всі це визнали, був Тарас Гром’як. Хто був лідером «Агрона» у 2024 році?

– Цього року Тарас Гром’як підтвердив своє звання кращого футболіста і бомбардира, яке він по праву здобув роком раніше. Натомість цьогоріч лідерські якості продемонстрували ще кілька гравців – Юрій Соколовський, Андрій Скакун, Ігор Кохман, Руслан Луцик, Володимир Пришнівський, Євген Щербатюк, Віктор Ковалик. На хорошому рівні зіграли футболісти, які приєднались до нас влітку – це Богдан Семенець, Роман Андрієшин, Дмитро Харчук. Не можу не відзначити наших голкіперів Івана Рогаля та Руслана Мазура, які також демонстрували впевнену гру  впродовж року. Це ті футболісти, які найбільш рівно зіграли в розрізі всього 2024 року. Команда завжди могла розраховувати на підтримку футболістів, котрі виходили з лави запасних – Романа Мельника, Володимира Онищука, Станіслава Павловича. Водночас я б хотів відзначити всю команду, тому що результат здобував весь колектив, а не один, два чи три футболісти. 

– А чи були гравці, які розчарували Вас, або не виправдали сподівань?

– Щоби хтось дуже розчарував, не скажу, що такі гравці були. Всі працювали на досягнення результату. Звичайно, хтось більше ігрового часу зіграв, хтось менше, але вклад у загальний успіх робив кожен гравець. Важка травма і тривалий процес відновлення не дозволили Михайлу Войцещуку віддати команді стільки, скільки від нього очікували. Також, через травму, на тривалий термін вибув Тарас Семенець. Однак на це є об’єктивна причина, від травм у футболі ніхто не застрахований. Водночас, я переконаний, що Михайло та Тарас у наступному році зможуть надолужати все те, що в цьому році не зробили. Це ж саме можна сказати і про Олександра Понєдєльніка, котрий на початку другого кола мав ушкодження, витратив багато часу на повернення в гру і не зміг до кінця розкритися. Але, знову ж таки, впевнений, що в нього ще все попереду, адже це дуже талановитий хлопець. Шкода, що в цьому році, через особисті обставини, дуже мало був задіяний Іван Олексюк.

– Влітку «Агрон» провів плідну роботу на трансферному ринку, запросивши кілька кваліфікованих виконавців. Наскільки їхня гра допомогла команді здобути цьогорічні трофеї? 

– Дійсно, футболісти, які до нас прийшли влітку – Богдан Семенець, Роман Андрієшин та Дмитро Харчук, підсилили в загальному команду і кожну позицію зокрема. Вони додали класу команді та своєю майстерністю на футбольному полі продемонстрували, що ми зробили правильний вибір. Їхня присутність, однозначно, дала позитивний результат для «Агрона» у плані досягнення поставлених цілей.

– Який з трьох здобутих титулів найцінніший для команди?

– Чемпіонат області – це довготривалий турнір, в якому довелося зіграти багато матчів і інтрига у ньому трималася до останнього поєдинку. Тому, звання найприємнішого і найціннішого титулу я б віддав саме чемпіонату Тернопільщини.

– Якщо порівнювати минулий сезон і нинішній, в обох «Агрон» здобув перемоги в усіх обласних змаганнях. У який рік було важче вибороти титули, чи все-таки вони рівноцінні?

– Спортсмени прекрасно знають, що стати чемпіоном – дуже не просто, для цього потрібно докласти величезних зусиль, а повторити чемпіонство – це в два рази важче. Тому, напевно, 2024 рік і здобуті перемоги в ньому, я б назвав приємнішим. Адже ми змогли, не дивлячись на всі кадрові моменти, все-таки втримати всі ті звання, які минулого року здобули. Тому, я б сказав, що цьогорічні здобутки «Агрона» – це топ!

– Чи не складно було «Агрону» грати на два фронти – область та аматори?  

– Грати одночасно в двох турнірах завжди не легко. Однак за кілька років участі «Агрона» паралельно в аматорському чемпіонаті та чемпіонаті області футболісти до цього вже звикли. Вони самі добре розуміють та знають, як потрібно готуватися, щоби мати можливість безболісно пройти ці два виснажливі турніри. Скажу банальну річ, але для футболістів – кожен офіційний матч кращий, аніж будь-яке тренування. Тому це питання ми розглядаємо в комплексі, відповідно і підготовка проходить з врахування участі «Агрона» в двох чемпіонатах.

– Назвіть символічну збірну «Агрона» зразка 2024 року.

ؘ– Воротар – Іван Рогаль/Руслан Мазур.

Центральні захисники – Роман Андрієшин, Віктор Ковалик/Євген Щербатюк

Лівий захисник – Андрій Скакун

Правий захисник – Юрій Соколовський

Центральний півзахисник – Ігор Кохман

Піднападники – Володимир Пришнівський та Тарас Гром’як

Лівий півзахисник – Дмитро Харчук

Правий півзахисник – Руслан Луцик

Нападник – Богдан Семенець

– Оцініть чемпіонат області у вищій лізі у плані конкуренції, адже працюючи другий рік в «Агроні» маєте з чим порівняти?

– Дуже цікавий та сильний був цього року чемпіонат у плані класу і рівня команд, які брали в ньому участь. З точки зору боротьби за перше місце до останнього матчу чемпіонат тримав усіх в напрузі. Вболівальники бачили, яка запекла боротьба була між «Агроном» та «Дністром».

– Якщо говорити загалом про сезон, що завершився, на Ваш погляд – все по ділу і лідери – це саме ті команди, які показували найкращу гру?

– Команди, які потрапили до призової трійки – точно на це заслуговують! Водночас хотів би сказати, що за підбором футболістів команда з Борщева могла б більшого досягнути, можливо не пофартило їм у деяких матчах, або були якійсь інші причини. Також хотів би відзначити «Медобори», які другу половину чемпіонату провели на досить хорошому рівні. Ну і, зробивши влітку певну ротацію та заявившись на «аматори», неозброєним оком було видно, як збаразький «Галич» від гри до гри прогресував і кожному своєму супернику, як говорять у народі, «попив крові». Якщо команда у Збаражі збереже лідерів і підсилиться 2-3 кваліфікованими виконавцями, а тренерський штаб і далі так натхненно працюватиме, то наступним рік «Галич» буде ще цікавішим та конкурентнішим.

– Як оціните загалом цьогорічний чемпіонат Тернопільської області в плані організації?

– Все було на хорошому рівні у всіх аспектах – починаючи від формування календаря і закінчуючи відеотрансляціями. Коли є можливість переглянути матчі, це дуже допомагає тим тренерам, які аналізують ситуацію на футбольному полі, дії своїх та чужих футболістів. Особисто мені це дуже допомагає в роботі, є можливість розібрати моменти, вказати хлопцям на їхні помилки, як потрібно діяти наступного разу, щоби їх уникнути. 

– Хто допомагав Вашій команді пройти цей не простий футбольний рік?

– Найперше – це наш президент, відомий у краї аграрій Юрій Романович Березовський, людина, яка безмежно любить і вкладає у футбольну команду «Агрон» частинку свого серця. Також вагому підтримку відчуваємо від голови громади Олега Андрійовича Кохмана і всієї Великогаївської об’єднаної громади. Голова ГО «Агрон» Сергій Євгенович Лісовий активно залучає небайдужих до футболу людей підтримувати команду. З точки зору організації діяльності ФК «Агрон» великий внесок робить начальник команди Степан Романович Гуля. В рамках організації тренувального процесу пліч-о-пліч працюємо з Олегом Ігоровичем Данилюком. Цьогоріч активно підтримували команду також меценати з нашої громади. Не було б стільки перемог, якби не постійна підтримки вболівальників, при чому, не лише на домашніх матчах, а й на виїзних. Ну і не потрібно забувати про наших Героїв, які стримуючи російського окупанта дозволяють нам грати футбол. Зі своєї сторони, «Агрон» намагається постійно підтримувати ЗСУ проводячи різні благодійні акції.

– Чи вже накреслені в «Агрона» плани на 2025 рік, можливий керівництво клубу розглядає варіанти участі команди у другій лізі?

– З точки зору планування участі в другій лізі, то я поки що нічого не можу сказати, адже не володію такою інформації. При зустрічі з нашим керівництвом, у тому числі будемо і про це говорити. На разі, команда відпочиває. Стосовно планування в цілому 2025 року, то за кілька тижнів зберемося та обговоримо всі наші плани на майбутнє, як ми будемо на них йти. Швидше за все команда перший тренувальний збір розпочне на початку лютому. Вважаю, два місяці буде достатньо, щоби якісно підготуватися до сезону, адже перший офіційний матч в аматорському чемпіонаті України у нас заплановано на початок квітня.

Статистика виступів футболістів «Агрона» у чемпіонаті області 2024 р.

Гравець

Дата народження

М

Г

ЖК

ЧК

Хв

1

Андрієшин Р. М.

02.08.1996

10

0

4

0

902

2

Войнарський З. А.

04.09.2006

0

0

0

0

0

3

Войцещук М. В.

03.11.1999

9

1

0

0

583

4

Гром’як Т. О.

19.03.1993

17

13

2

0

1557

5

Ковалик В. В.

19.10.1984

11

0

0

0

806

6

Кохман І. О.

18.06.1997

16

2

7

0

1481

7

Луцик Р. Т.

09.04.1996

16

1

1

0

1366

8

Мазур Р. В.

02.10.1991

7

0

0

0

663

9

Мельник Р. І.

26.01.1990

16

2

1

0

286

10

Олексюк І. М.

08.07.1995

6

0

1

0

569

11

Онищук В. Р.

20.03.2000

11

0

2

0

156

12

Павлович С. Б.

27.06.2005

9

0

0

0

169

13

Пежинський М. В.

17.06.2005

6

2

1

0

404

14

Понєдєльнік О. В.

04.06.1999

10

1

0

0

305

15

Пришнівський В. В.

05.02.1993

17

1

3

0

1219

16

Рогаль І. Я.

20.01.1998

11

0

0

0

1039

17

Семенець Б. І.

27.11.1990

11

5

2

0

942

18

Семенець Т. І.

30.10.1995

14

0

1

0

727

19

Скакун А. Ю.

13.09.1994

17

2

2

0

1607

20

Скородень Р. І.

29.11.2006

1

0

0

0

6

21

Скородень Р. І.

29.11.2006

1

0

0

0

6

22

Соколовський Ю. В.

11.04.1995

17

1

5

0

1606

23

Стриєшин Д. В.

07.11.1997

2

0

0

0

190

24

Харчук Д. А.

16.06.2001

10

2

0

0

762

25

Чубак О. В.

03.10.2005

0

0

0

0

0

26

Щербатюк Є. О.

20.11.1997

16

2

3

1

1359

 

Лук’янов Сергій (“Медобори”)

 

1а/г

     

 


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика: ,





Новини
23 Січня
22 Січня
Який рівень інфляції ви очікуєте у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше