Асоціація футболу Тернопільщини продовжує підбивати підсумки футбольного сезону 2024 року. На черзі – команда «Поділля» з Великої Березовиці, яка посіла сьоме місце у вищій лізі. До розмови ми запросили головного тренера Олега Ігоровича Керничного.
– Олеже Ігоровичу, якими були завдання на сезон перед Вами та футболістами «Поділля»?
– Перед чемпіонатом нам ставилося завдання боротися за призову трійку.
– На Ваш погляд, які головні причини того, що не вдалося досягти поставлених цілей?
– Головна причина – у неможливості провести повноцінний тренувальний процес. Багато футболістів «Поділля» мешкали в іншій області, які, через зайнятість на основній роботі, блок-постах тощо, не могли відвідувати тренування.
– Які, на Ваш погляд, матчі «Поділля» були найкращими у чемпіонаті, а які провальними?
– Найкращою, напевно, була виїзна зустріч у В. Гаях проти «Агрона». Ми першими пропустили, щойно розпочався другий тайм – одразу рахунок зрівняли. Однак одна помилка нашого флангового захисника призвела до ще одного м’яча у наші ворота, яка власне вирішила долю матчу на користь суперника (2:1). Пригадую, за мінімальної переваги «Агрон» подовгу тримав м’яча, його гравці не ризикували бігти вперед, очевидно, суперник таки побоювався наших контратак, натомість прагнув зберегти переможний рахунок. Також відзначив би ще один матч з одним з лідерів – заліщицьким «Дністром» у першому колі. Якість гри наших футболістів була доволі хороша, а суперник лише наприкінці поєдинку двічі зумів вразити ворота «Поділля» (0:2), при чому один м’яч ми забили у власні ворота після рикошету. Ці два поєдинки показали, що «Поділля» могло б грати з лідерами на рівних, при відповідній готовності гравців та їхній самовіддачі. Також до кращий би відніс домашній поєдинок проти збаразького «Галича» у другому колі, якого ми впевнено перемогли 4:1, та поєдинок теж удома проти бучацького «Колоса» (1:1).
Щодо провальних, то такими можна назвати два матчі з «Дністром», якому ми двічі поступилися по 0:6, а також у першому колі зустріч у Бучачі – 1:6. Щодо невдалих матчів із заліщанами, то в обох зі стартових хвилин на поле виходив молодий голкіпер Матвій Новаков, відповідно десь йому забракло досвіду, грав не дуже впевнено, невпевнено, це відбилося і на польових гравцях.
– Тобто, якщо говорити про цей сезон, то робилася ставка, як на молодість, так і на досвід?
– Молодь отримувала все-таки не значний ігровий час, адже більшість запрошених з Хмельницької області футболістів, а також наш капітан Дмитро Кренько, мають за спиною значний досвід, відповідно велика ставка робилася на них і саме їх доводилося ставити в основний склад. Також великі надії покладали на одного з лідерів «Поділля» минулого сезону Василя Лойка. Він, після волочиського «Агробізнесу», вирішив повернутися до нас, однак, через згадані блок-пости (Василь з Рівненщини), так і не зумів зіграти жодного офіційного матчу за «Поділля» в сезоні-2024. Що ж до перспективної молоді, то на перегляді у нас було ще кілька виконавців, але, все-таки вирішили відпустили їх по інших командах, щоби вони отримали досвіду районних змагань, пообіцявши їм, що будемо слідкувати за ними і при відповідному відношенні до футболу та прогресу в грі з їхнього боку дамо шанс знову спробувати свої сили в «Поділлі».
– Хто був лідером команди з В. Березовиці в цьому сезону, а хто не виправдав Ваших сподівань?
– Загалом, якщо брати індивідуально, то кваліфікація більшості гравців була доволі високою, однак, через брак тренувального процесу, вони не показали і половини своїх можливостей. Не хотілося б їх називати поіменно, кожен добре знає, в яких матчах він не допрацював, відповідно це відбилося на командному результаті. Лідером ж був, на мій погляд, наш центральний захисник Вадим Альохін.
– Чи виправдала себе ставка на футболістів з Хмельниччини, адже мали місце випадки, коли лише один голкіпер був місцевий, а всіх решта приїжджі гравці з сусідньої області?
– Якби футболісти віддавалися на повну під час матчів «Поділля», то ця ставка би однозначно «зіграла», адже, ще раз зауважу, що виконавська майстерність гравців була доволі високою. Однак, так ставалося, що деякі футболісти повністю не віддавалися в грі, приїжджали на матчі фізично не готовими, втопленими, відповідно по цих людях «ставка» провалилася.
– А що можете сказати про вікових гравці команди – Богдана Цупера, Ігоря Копцюха, котрих можна віднести до ветеранів?
– Моя думка – своєю грою та відношенням до футболу ці гравці виправдали покладені на них сподівання. Вони не грали за якусь додаткову винагороду, у них просто був стимул гідно виступити на високому рівні та допомогти «Поділлю» у матчах з серйозними суперниками по вищій лізі. Завдяки своєму досвіду, їм у більшості матчах вдалося надійно закрити проблемні позиції у нашому захисті.
– Влітку команду покинули вихованці тернопільського футболу Микола Гнатишин та Юрій Олійник. Це була втрата для «Поділля»?
– Микола Гнатишин після першої половини сезону дав зрозуміти, що, ймовірно, залишить команду. Ходили чутки, що його кликали «Медобори» і навіть «Агрон». Однак, у підсумку, щось у нього не «зрослося» і він гідним був повернутися до нас, але, як кажуть, «поїзд уже пішов» і на його позицію було запрошено іншого гравця. Щодо Олійника, то Юрій тривалий час був у нашій команді, однак він так і не зміг повністю розкритися, тому перейшов до іншого колективу з В. Березовиці, який виступав у нижчій лізі.
– Особисто для Вас, як тренера, прикро займати останнє місце в турнірній таблиці?
– Звичайно, прикро, ніхто не хоче бути останнім і я не виняток. Хоча я до останнього вірив, що можна поправити турнірне становище. Більше того, перед третім колом не виключав варіант, що можна при відповідних, позитивних для «Поділля» розкладах, поборотися навіть за третє місце.
– Назвіть символічну збірну «Поділля» зразка 2024 року.
ؘ– Воротар – Володимир Кравчук
Центральні захисники – Вадим Альохін та Ярослав Ясніцький
Лівий захисник – Богдан Цупер
Правий захисник – Роман Михайленко
Центральні півзахисники – Вадим Стецюк та Дмитро Кренько
Піднападник – Павло Середюк
Лівий півзахисник – Максим Веремчук
Правий півзахисник – Вадим Королюк
Нападник – Олег Милимука
– Оцініть цьогорічний чемпіонат області у вищій лізі у плані конкуренції, адже маєте з чим порівняти?
– Старожили вищої ліги такими ж залишилися – «Агрон» та «Дністер» були на голову сильнішими за інших. Щодо решти учасників ліги, то вони практично одного рівня і кожен міг бути, як третім, так і сьомим. У великій степені все залежало від бюджетів клубів, відповідно під ці кошти запрошувалися виконавці. В нас був один з найменших бюджетів, тому, десь і місце «Поділля» зайняло внизу турнірної таблиці. Хоча, дякуємо і за це людям, які нам допомагають у непростий час, тому не скидаю провини за результат ні з себе, ні з футболістів. У будь-якому випадку ми не мали права ставати останніми, але це вже історія, потрібно робити висновки та рухатися вперед.
– Якщо говорити загалом про сезон, що завершився, на Ваш погляд – все по ділу і лідери – це саме ті команди, які показували найкращу гру?
– Щодо перших двох команд за підсумки сезон – то тут питань жодних, колективи з В. Гаїв та Заліщиків були дійсно беззаперечними лідерами тернопільського аматорського футболу, а за третє місце могли боротися всі. Однак, раз команда з Бучача опинилася на третьому призовому місці, значить вона десь трішки більш концентроване зіграла в ключових матчах і заслужила на «бронзу».
– Хто допомагав Вашій команді пройти не простий футбольний рік?
– Найперше, вдячний Великоберезовицькій селищній раді, за що від себе та від футболістів хочу подякувати голові громади Андрію Галайку, депутатському корпусу та начальнику відділу молоді, спорту, сім‘ї та туризму селищної ради Ігорю Бронецькому. Допомога була від Мишковицького спиртового заводу. Також допомагали команді фірми «КІТ Шаверма» та «Bruk R». Ну і, звичайно, окрема подяка нашим вболівальникам, які чисельно підтримують нашу команду, не дивлячись на результат. І все ж таки головна подяка Збройним силам України, які боронячи країну, дозволяють нам грати футбол.
– Як оціните загалом цьогорічний чемпіонат Тернопільської області в плані організації?
– Організація була на хорошому рівні, з’явилися прямі трансляції матчів, оперативні їхні огляди, коментарі тренерів. В умовах воєнного часу Асоціація, вважаю, справилася зі своїми функціями.
– Чи вже накреслені в «Поділля» плани на 2025 рік?
– Були попередні розмови з нашим керівництвом, плануємо омолодити команду і робитимемо ставку на вихованців тернопільського футболу, які б стали кістяком «Поділля» у наступних сезонах. Загалом, плануємо зберегти не більше п’яти досвідчених футболістів, які своєю грою та відношенням до футболу довели відданість «Поділлю» та могли б стати своєрідним локомотивом, до яких би тягнулася молодь. Проаналізувавши, в тому числі і свої помилки цього сезону, спробуємо налагодити у першу чергу тренувальний процес, щоби вся команда разом готувалася до матчів, лише тоді може прийти результат. Хороший приклад у цьому плані цьогоріч показали «Медобори» і їхній тренер Ігор Климентійович Бадло. Відмовившись від гравців з інших областей, ставка була зроблена на тернопільських футболістів, чимало з яких не грали або мали мінімальних досвід обласного футболу. Однак, завдяки стабільному тренувальному процесу команда показувала в багатьох матчах доволі пристойну гру і майже до останнього туру боролася за третє призове місце.
– З наступного сезону у вищій обласній лізі, найімовірніше, гратимуть і конкуруватимуть одразу дві команди з В. Березовиці. Яка ставитися до можливо великоберезовицького дербі?
– Приємно буде, що дві хороших команди з однієї громади конкуруватимуть між собою на рівні вищої ліги чемпіонату Тернопільської області. Як і кожному тренеру, в дербі хотілося б здобути перемогу, однак головне, щоби місцевий вболівальник був задоволений, а футболісти показали класну гру.
Статистика виступів футболістів «Поділля» у чемпіонаті області 2024 р.
№ |
Гравець |
Дата народження |
М |
Г |
ЖК |
ЧК |
Хв |
1 |
Альохін В. В. |
15.01.1998 |
16 |
1 |
3 |
1 |
1435 |
2 |
Веремчук М. О. |
12.03.1997 |
15 |
2 |
2 |
0 |
1238 |
3 |
Гизлик О. В. |
29.11.1991 |
6 |
0 |
0 |
0 |
373 |
4 |
Гнатишин М. Р. |
25.05.1993 |
8 |
2 |
0 |
0 |
410 |
5 |
Давискиба В. В. |
03.05.1996 |
4 |
0 |
0 |
0 |
149 |
6 |
Джумак С. А. |
14.07.2006 |
11 |
0 |
0 |
0 |
204 |
7 |
Дишлюк В. В. |
27.07.2003 |
9 |
0 |
0 |
0 |
286 |
8 |
Закордонець В. В. |
02.10.1999 |
4 |
0 |
0 |
0 |
149 |
9 |
Копцюх І. М. |
16.05.1987 |
17 |
0 |
1 |
0 |
622 |
10 |
Королюк В. А. |
26.06.2001 |
17 |
0 |
2 |
0 |
914 |
11 |
Кравчук В. В. |
09.08.1998 |
11 |
0 |
0 |
0 |
971 |
12 |
Кренько Д. С. |
17.05.1996 |
12 |
2 |
2 |
0 |
870 |
13 |
Лірський Б. Я. |
03.10.1991 |
4 |
0 |
0 |
0 |
286 |
14 |
Медвідь А. О. |
19.10.2003 |
9 |
0 |
0 |
0 |
186 |
15 |
Милимука О. В. |
13.11.2001 |
12 |
1 |
0 |
0 |
843 |
16 |
Михайленко Р. О. |
05.02.2000 |
15 |
1 |
2 |
0 |
1301 |
17 |
Новаков М. А. |
12.03.2006 |
5 |
0 |
1 |
0 |
419 |
18 |
Олійник В. В. |
26.07.2001 |
12 |
2 |
2 |
0 |
938 |
19 |
Олійник Ю. В. |
13.04.2004 |
2 |
0 |
0 |
0 |
45 |
20 |
Ольховий В. М. |
21.06.1993 |
3 |
0 |
0 |
0 |
280 |
21 |
Приян А. В. |
23.06.1999 |
9 |
0 |
0 |
0 |
528 |
22 |
Ратушняк С. А. |
19.07.1993 |
3 |
0 |
0 |
0 |
201 |
23 |
Середюк П. С. |
12.02.1994 |
11 |
3 |
1 |
0 |
901 |
24 |
Стецюк В. А. |
26.03.2000 |
17 |
0 |
2 |
0 |
1182 |
25 |
Стрельцов М. О. |
28.09.2004 |
8 |
0 |
1 |
0 |
464 |
26 |
Урбанський М. Р. |
29.06.2003 |
5 |
0 |
1 |
0 |
295 |
27 |
Цупер Б. М. |
13.08.1983 |
16 |
0 |
3 |
1 |
1072 |
28 |
Якобчук С. О. |
31.01.2002 |
1 |
0 |
0 |
0 |
93 |
29 |
Ясніцький Я. П. |
19.06.2000 |
18 |
0 |
4 |
0 |
1670 |
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн