Найсвіжіше:
• Останній бій прийняв у Курській області: на Тернопільщині з військовими почестями поховали загиблого захисника • Майже рік вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув молодий військовий з Тернопільщини • У госпіталі зупинилося серце 49-річного військового з Тернопільщини • Головний тренер заліщицького «Дністра» Олег Шелаєв: «Агрон» не дав нам шансу себе обігнати» • Справа Чоботаря і психлікарні: чому приватний підприємець майже 10 років не сплачує за оренду землі в Чернівцях • Директора одного з комунальних підприємств Луцька підозрюють у розтраті 3,8 млн грн бюджетних коштів • Плюси та мінуси оренди квартири через агентство нерухомості у Києві • Вбив трьох людей зі Збаражчини і ще чотирьох поранив: стрільцю загрожує довічне ув’язнення  • Громада на Тернопільщині віддала останню шану загиблому на Донеччині Герою • Тернопільська – єдина область України, в якій перевищений епідпоріг  • У Тернополі у вікно єпархіального приміщення стріляли з пневматичної зброї • Як часто потрібно робити ультразвукове чищення зубів? • УПЦ (МП) скаржиться, що держава буде займатись “експропріацією церковних святинь” в Почаєві • 10 років тюрми загрожує жителю Львівської області, причетного до смертельної ДТП у Тернополі • У Тернополі до 15 років позбавлення волі засудили депутата держдуми росії • На війні загинув молодий нацгвардієць з Тернопільщини • Відомий співак з Тернопільщини приїхав до 84-річної мами та здивував її сюрпризом • У Чорткові відбудеться прем’єра фільму про загиблих синів учасників “Росохацької групи” • “Прадід зятя Дональда Трампа походить з Тернопільщини”, – історик Степан Колодницький • Трагічна звістка з фронту: у Курській області загинув військовий з Тернопільщини • Чому важливо знати основи першої допомоги? • «Московський» піп побив сестру загиблого військового • Більше двох років рідні чекали та вірили в диво: на Запоріжжі загинув військовий з Тернопільщини • На Донеччині загинув 51-річний військовий з Тернопільщини • Головний тренер бучацького «Колоса» Роман Курдупель: «Третє підсумкове місце – нормальний результат»
rss

Головний тренер заліщицького «Дністра» Олег Шелаєв: «Агрон» не дав нам шансу себе обігнати»


Опубліковано: 22 Січня 2025р. о 18:00

Асоціація футболу Тернопільщини продовжує підбивати підсумки футбольного сезону 2024 року. На черзі – «Дністер» із Заліщиків, який посів друге місце у вищій лізі. До розмови ми запросили головного тренера команди Олега Миколайовича Шелаєва.

– Олеже Миколайовичу, якими були завдання для Вас, коли влітку очолили «Дністер»?

– Завдання перед командою ставилося найвище – здобути перше місце в чемпіонаті Тернопільської області. Включно до себе ставилося завдання збудувати команду, яка б могла скласти конкуренцію «Агрону», переглянути наявних гравців та провести селекцію, щоб укріпити склад заліщан та підготувати колектив до старту в аматорському чемпіонаті України. 

– На Ваш погляд, що завадило команді фінішувати першою в обласному чемпіонаті?

– Коли ми з Русланом Костишиним прийшли в «Дністер», то команда «Агрон» за втраченими очками на сім балів нас випереджала. У Великих Гаях – хороший колектив, який добре оборонявся та мало пропускав. У всіх матчах чемпіонату області «Агрон» гарно виглядав і не дав нам шансу себе обігнати. Навіть попри те, що ми всі матчі виграли (під керівництвом Шелаєва «Дністер» переміг у всіх 10 матчах чемпіонату – авт.).

– Коли прийняли пропозицію президента «Дністра» Юрія Куца, у душі все-таки сподівалися, що «Агрон» можна наздогнати?

– Це – футбол і все в житті буває. Кожен тренер завжди сподівається на кращий результат, програєш ти сім очок після першого кола, чи 0:3 після першого тайму. Завжди надієшся, що все можна відіграти і на свою користь переламати ситуацію. І я теж надіявся, хоча добре розумів, що є дуже маленький відсоток, що нам вдасться наздогнати «Агрон».

– Який матч став ключовим, після кого Ви зрозуміли, що «Агрон» не наздогнати?

Це був поєдинок, у якому «Агрон» на своєму полі обіграв ФК «Борщів» – 3:2, програючи по ходу гри 0:2.

Який, на Ваш погляд, матч «Дністра» був найкращими у чемпіонаті саме в ігровому плані?

Напевно, це домашня зустріч з бучацьким «Колосом», який ми перемогли 3:1 за важких погодних умов. Футболісти виконали всі тренерські настанови, надійно зіграли в обороні і результативно в нападі, при тому, що суперник теж був доволі хорошого рівня.

– Незважаючи на те, що всі матчі «Дністра» під Вашим керівництвом були переможними, чи бути такі поєдинки, в яких грою своїх підопічних Ви залишилися незадоволені?

– Якщо говорити за всіх 90 хвилин, то невдалих зустрічей, як таких не було. Натомість були окремі ігрові відрізки в яких мав зауваження до футболістів «Дністра». В ряді матчів по пів тайму ми виглядали, м’яко кажучи, не дуже добре. Зазвичай, подібне відбувалося у першій або другій половинах других таймів. На це були свої причини, здебільшого збавляли оберти маючи гандикап у голах. Ми два м’ячі могли забити, як от на виїзді в Борщеві, де двічі відзначилися в першому таймі, а другий тайм нам не дуже вдався з точки зору розташування гравців. Кожен почав тягнути одіяло на себе, намагався індивідуально вирішувати долю того чи іншого епізоду і в підсумку команді це не йшло на користь. За такої гри хлопці отримували від мене серйозних докорів, бо, якщо ти вже вийшов на футбольне поле, то маєш віддавати грі всі 90 хвилин. 

– Хто був лідером команди із Заліщиків, а хто не виправдав Ваших сподівань?

– Якщо говорити про весь сезон, то такими гравцями були – Тарас Червонецький, Дмитро Бобик, Валентин Білик та Андрій Шишигін. Це ті футболісти, які на собі винесли основний тягар і були лідерами не лише на полі, а й трішки в роздягальні. Вони своїм прикладом, не лише голосом, а й на футбольному полі, показували, як потрібно боротися, добігати, догравати епізод до кінця, брати на себе відповідальність. Відповідно за ними тягнулася молодь, яка теж по своїм характеристикам не поступалася їм. 

Натомість було кілька футболістів, на яких робилася більша ставка, однак вона не спрацювала. До такий гравців можу віднести оборонця Олега Чемерейка, котрий, на мій погляд, міг більше користі принести команді і набагато яскравіше грати. Також своїм шансом, який йому надавався, не скористався фланговий півзахисник Іван Городинський.

– Серед кращих Ви назвали Червонецького. Минулого сезону цей гравець виступав на позиції флангового нападника в своїй попередній команді. Ви ж для нього знайшли місце лівого оборонця. Позиція для нього знайома по виступах за «Епіцентр», та все ж його більше звикли бачити у атаці?

На мій погляд, ігрові якості Тараса підходять до позиції крайнього лівого захисника. В якісь мірі він нагадує Олександра Зінченка, котрий у клубі грає лівого оборонця, а в збірній – атакувального півзахисника. Тарас на позиції оборонця може отримати м’яча без тиску гравця, який знаходиться позаду нього і, маючи майстерність, стає дуже корисним для команди. На тій позиції, де він раніше грав, в нього стільки часу не було, щоби прийняти швидкі і правильні рішення.

– Ви свідомо проводили ротацію, випускаючи на матчі чемпіонату області одних гравців, а в аматорському чемпіонаті змінюючи ледь не на 50% стартового складу?

У нас погляд на цю ситуацію однозначний – всі гравці, які є в обоймі команди – повинні грати. Якщо футболіст знаходиться в футбольному віці – він повинен грати, а коли не грає, або отримує дуже мало ігрового часу, то сенсу знаходження такого гравця в команді я не бачу. Тільки, коли ти молодий, то ще можеш трішки посидіти на лавці запасних і чекати свого шасну. Тому Ілля Стрільчук та Владислав Сороцький, котрі перебувають у зрілому футбольному віці, хотіли грати, коли ж вони зрозуміли, що іноді вони не будуть отримувати ігровий час, самі зробили першими крок і вибрали шлях і команди, де вони постійно і довго гратимуть. Це нормальний підхід і ми до їхнього вибору нормально поставилися та підтримали їх у цьому.

– Чи задоволені гравцями – Кірієнко, Бацман, Пасічник, Шелаєв, яких Ви особисто запрошували до «Дністра»?

– Всіма кого ми запросили – залишилися задоволеними, кимось трішки більше, кимось – менше. Водночас у цих молодих футболістах побачив те, що вони можуть складати конкуренцію і давати на тренуваннях градус протистояння. І це дозволяє гравцям зростати і виборювати шанс на потрапляння в основний склад.

– Назвіть символічну збірну «Дністра» зразка 2024 року.

ؘ– Воротар – Єгор Попович

Центральні захисники – Валентин Пасічник та Станіслав Бацман

Лівий захисник – Тарас Червонецький

Правий захисник – Іван Кірієнко

Центральний півзахисник – Андрій Шишигін

Піднападники – Валентин Білик та Дмитро Бобик 

Лівий півзахисник – Микола Ландяк

Правий півзахисник – Роман Голодрига

Нападник – Назар Процик

– Оцініть чемпіонат області у вищій лізі у плані конкуренції, адже маєте з чим порівняти, до прикладу з тією ж Дніпропетровською областю?

– У Дніпрі «область» однозначно по-слабша, щодо інших областей, то нічого сказати не можу, бо мені не відомий їхній рівень. На Тернопільщині, на мій погляд, не вистачає кількості команд у вищій лізі. Також футболістам бракує умов, гравці хорошого рівня є в кожній команді, але їм не вистачає інтенсивнішого тренувального процесу. Траплялося, що колективи збираються лише на матчі, що не дає таких протистоянь, які б хотіли бачити вболівальники.

– «Дністер» тренується на постійній основі. Для Вас є в пріоритеті присутність на заняттях всіх гравців?

Я теж розумію, який формат у нас змагань і що в хлопців є основна робота, яка теж має доволі велике значення для людини. Я до цього нормально ставлюся, водночас не може такого бути, що гравця на тренуваннях немає тиждень-другий. Тому ми намагалися частіші збирати гравців на тренування, щоби мінімум двічі на тиждень вони були на них присутніми.    

– Як оціните загалом цьогорічний чемпіонат Тернопільської області в плані організації?

– Організація була на дуже високому рівні. Підхід вашої Асоціації – призи кращим гравцям, післяматчеві інтерв’ю, матчі «наживо» та загалом увага до чемпіонату області, на мій погляд, випереджає сам рівень змагань та протистоянь його учасників.

– Чи не складно було «Дністру» грати на два фронти – область та аматори?  

– Складно нам не було. Водночас нам дуже пощастило, що провідні гравці цю частину сезону пройшли без травм, не вибули з гри по якимось захворюванням тощо. Якщо б, до прикладу, в «Дністра» дві позиції «просідали», то там би було дуже складно. Нас це, на щастя, минуло і ми пройшли доволі рівно, як матчі чемпіонату області, так і поєдинки на «аматори».  

– Олеже Миколайовичу, Ви нова людина на Тернопільщині. Як Вам наш край, футбольна ментальність, ставлення вболівальників до футболу.

– Ваш край надзвичайно красивий, тут хороше поєднання чудових людей і красивої природи. А щодо футболу, то в порівнянні з УПЛ, першою лігою, емоції у вас іноді, як дитячі, не награні, щирі. Тобто справжні футбольні емоції, що не може не підкуповувати. Більшість футболістів щиро грають футбол, отримують від гри насолоду і від цього тобі приємно відчувати, що вкладаєш свою частинку у цей щирий футбол. Хоча, буває, футболісти не дуже чемно себе поводять, сваряться, інколи ледь не до бійки доходить. У цих речах їм потрібно підтягуватися у плані ставлення один до одного. А загалом емоції, з якими я зустрічався на стадіонах Тернопільщини, мені дуже подобаються.

– Хто допомагав Вашій команді пройти цей не простий футбольний рік?

– Юрій Іванович Куц – це основний локомотив нашої команди, як по фінансах, так і  по всіх питаннях, які до нього ставляться. Він у всьому допомагає футболістам та огортає команду своєю увагою. Коли ж наш президент знаходиться за кордоном, то ключові питання вирішує його права рука Назар Стратій, а по напрямках – спортивний директор Андрій Тихий, адміністратор Микола Григорович Навізівський, лікар команди, водій клубного автобуса Петро та багать інших людей, які долучилися до ФК «Дністер» і допомагають мені та Руслану Володимировичу відчувати себе, як вдома. 

– Чи вже накреслені в «Дністра» плани на 2025 рік?

– Так, стратегія вироблена. Ми хочемо і збираємося подавати заявку на участь у другій професіональній лізі України. На разі, дограємо аматорський чемпіонат України, який для «Дністра» має стати підготовкою до другої ліги. Саме у цей період формуватимемо склад – плануємо переглянути потенційних новачків, діючі гравці «Дністра» у цей перехідний період мають вибрати шлях – професійного футболіста, або інший, де їм буде зручно.

– Дивлячись на теперішній склад «Дністра», на Ваш погляд, скільки футболістів залишаться в професійному футболі?

– Я вважаю, що 70% футболістів можуть залишитися на другу лігу. Все залежить від самих футболістів, адже їм потрібно буде вийти з зони комфорту, залишити роботу, забрати час у сім’ї, щоби повністю сконцентруватися на футболі. Плюс значно зростуть фізичні навантаження. Тобто з переходом на професійні рейки, все у ФК «Дністре» буде по-іншому. Для молодих заліщицьких гравців цей перехідний період буде легшим, а ось для тих футболістів, які поєднували роботу і аматорський футбол, вибір буде не простим, однак вони його мають зробити. Зі своєї сторони хочу їм допомогти зробити цей вибір, для цього у нас є кілька місяців підготовчого періоду і ще 2-3 місяці аматорського футболу. На разі, команда «Дністер» планує зібратися 14 лютого, щоби розпочати підготовку до сезону-2025.

Статистика виступів футболістів «Дністра» у чемпіонаті області 2024 р. 

Гравець

Дата народження

М

Г

ЖК

ЧК

Хв

1

Бацман С. В.

10.01.2001

6

1

1

0

496

2

Білик В. Т.

29.07.1996

17

5

4

0

1367

3

Бобик Д. В.

26.09.2000

18

4

3

0

1675

4

Геник М. С.

22.12.1997

12

2

0

0

609

5

Головачук Ю. М.

13.03.1995

14

3

1

0

365

6

Голодрига Р. Р.

26.06.2001

15

6

2

0

854

7

Городинський І. І.

10.09.1994

18

2

0

0

748

8

Давидюк В. В.

24.01.1995

16

0

0

0

1136

9

Кірієнко І. В.

10.04.2003

8

1

3

0

407

10

Кузняк В. Г.

15.07.2004

8

0

0

0

626

11

Ландяк М. В.

22.05.2004

17

5

2

0

997

12

Пасічник В. А.

11.04.2003

9

0

2

0

510

13

Попович Є. В.

07.01.1992

12

0

1

0

1066

14

Процик Н. М.

06.07.1994

18

14

2

0

1482

15

Садовський В. П.

07.01.2006

11

0

0

0

181

16

Тракало О. Д.

14.02.1998

17

2

4

0

1309

17

Чемерейко О. І.

29.06.1996

12

0

1

0

653

18

Червонецький Т. М.

11.06.1995

18

4

1

0

1406

19

Шелаєв Д. О.

17.01.2001

7

0

1

0

298

20

Шишигін А. О.

13.12.1994

17

0

3

0

1411

21

Левицький Р. В.

15.01.1998

4

0

0

0

13

22

Сороцький В. І.

02.05.1993

10

0

1

0

721

23

Стрільчук І. О.

29.07.1995

9

0

0

0

291

 

Ясніцький Ярослав (“Поділля”)

 

 

1а/г

     
 

Сташків Арсен (“Колос”)

    1а/г      

 


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:





Новини
22 Січня
21 Січня
Який рівень інфляції ви очікуєте у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше